Międzynarodowy Sojusz do walki z antysemityzmem. „Czujność wobec wynaturzeń”

Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Niemiec. Foto: PAP
Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Niemiec. Foto: PAP

Szef MSZ Niemiec poparł utworzenie Międzynarodowego Sojuszu do walki z antysemityzmem. Chce oczyścić m.in. Internet z nienawiści wobec Żydów.

Niemcy obchodzą 1700 lat obecności Żydów w Niemczech. Z tej okazji szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas opowiedział się za powołaniem Międzynarodowego Sojuszu do walki z antysemityzmem.

Walka z antysemityzmem objęłaby m.in. Internet. To właśnie tam – zdaniem ministra – szerzy się nienawiść wobec Żydów.

– Cyfrowa natura współczesnego antysemityzmu sprawia, że jest on zjawiskiem wykraczającym poza granice państw. Dlatego musimy w porozumieniu międzynarodowym przeciwdziałać temu zjawisku mocniej niż kiedykolwiek wcześniej – podkreślił w artykule dla „Die Welt” Maas.

Minister podkreślił, że potrzeba zwalczania nienawiści wobec Żydów i podżegania przeciwko nim w sieci.

Kluczem do sukcesu ma być „ściślejsza współpraca między operatorami platform internetowych oraz organizacjami naukowymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, które najskuteczniej potrafią rozróżniać między faktami i fałszywymi twierdzeniami”.

– Heiko Maas wezwał niemieckie społeczeństwo do zajęcia czynnej postawy wobec osób i ugrupowań, które przekręcają fakty, zacierają różnice pomiędzy sprawcami zbrodni i ich ofiarami oraz usiłują uczynić z Żydów kozła ofiarnego – podkreśla portal Deutsche Welle.

„Więcej czujności wobec takich wynaturzeń, więcej odwagi cywilnej i więcej praktycznej solidarności wyjdzie na dobre nam i naszemu krajowi; także daleko poza obecny, jubileuszowy rok 2021” – podkreślił minister.

„Zwłaszcza w tym roku należy lepiej uświadomić sobie, jak głęboko sięgają żydowskie korzenie w naszym kraju i jak bardzo wywarły wpływ na nasze życie po dziś dzień” – dodał.

Maas podkreślił, że Niemcy powinni być szczęśliwi, że w kraju ponownie żyje ok. 200 tys. osób żydowskiego pochodzenia.

Źródło: Deutsche Welle / Die Welt

44 KOMENTARZE

 1. Już trwa zimna wojna sojuszu żydowsko-niemieckiego z historią, prawdą, prawem, Europejczykami, chrześcijaństwem i białą rasą – leczy Żydom ciągle mało i dokładają do pieca. Historia jednak niczego nie nauczyła przedstawicieli tych dwóch rasistowskich narodów, którym marzy się panowanie nad światem…

  • niemcy sa antysemitami jak kazdy. moze nawet wiecej. ale dobrze udaja. placa miliardy na izrael. bo sa pod amerykanska okupacja od 1945 roku. jak sie ona skonczy, zobaczysz co sie bedzie dzialo w europie.

 2. Żydowska banda braci Bielskich mordowała i rabowała Polaków. Dla zamaskowania ich zbrodni judeje nakręcili film z tym całym Bondem w roli głównej. Teraz dzieci w USA (w Europie już wkrótce) obowiązkowo uczą się o bohaterskich żydowskich partyzantach, co to pokonali Hitlera.

 3. Jestem sklonny wystepowac jako oredownik tego przez wszystkich znienawidzonego plemienia i propagowac wymuszana przez nich „milosc i uznanie”, ale najpierw musza mi dac jakies konkretne powody na ktorych mam opierac swoja misje. Bez tego ani rusz.

 4. Aż serce rośnie, kiedy Heiko Maas zapowiada rozprawę z antysemityzmem, faszyzmem i rasizmem. Już nigdy, nikt nie będzie mógł rozpowiadać fałszywych pogłosek o żydowskich bankierach i ich rządach nad światem, o żydowskich handlarzach niewolników i żydowskim Hollywood, Wall Street i firmie Pfizer oraz wielu wielu innych.

 5. Jeszcze nie wiem dokladnie, co jest u nich mocniejsze, czy bezczelnosc, czy tez umiejetnosci wyludzania, ale wiedzac ze ta ich walka o dobre imie trwa juz od czasu wypedzenia ich z Egiptu, to uwazam ze to wlasnie reszta swiata powinna byc czujna na ich wynaturzenia.

 6. Wszyscy najwieksi zbrodniarze byli zydami, jak hitler, stalin, w trzeciej rzeszy najwiekszymi zbrodniarzami byli zydzi, którzy po wojnie umarli ze starości, choćby taki „dr.” mengele

 7. Elity: skad mam wiedziec czy polityk akurat klamie czy to naprawde chcemy zrobic

  Wujek: to dziecinnie proste na zdjeciach od naszych, wrzuccie zawsze czerwony punkt.

 8. dzień dobry .
  Szanowni Państwo ,uczmy się od nich , promujmy naszych wybitnych Polaków : Karol Szymanowski , Stanisław Staszic ,Hugo Kołłątaj ,Stanisław Maczek i setki innych .
  Moim skromnym zdaniem należy głośno mówić kim jesteśmy i skąd pochodzimy . Należy głośno mówić kim był Lenin , Trocki , Chaim Mordechaj Rumkowski ,Mojżesz (Mosze, Moniek) Merin , itp postacie które są na siłę wybielane , nie pozwólmy o tych kreaturach im zapomnieć

 9. „Niemcy obchodzą 1700 lat obecności Żydów w Niemczech”
  – a to ciekawe, bo Niemiec wtedy jeszcze nie było.
  Poza tym ciekawe pytanie – czy nienawiść w takiej skali może być bezpodstawna? Czy może żyjemy świecie większości wariatów, a jedynymi normalnymi i jednocześnie ciągłymi ofiarami są… wiadomo kto.

 10. Szef MSZ Niemiec poparł utworzenie Międzynarodowego Sojuszu do walki z antysemityzmem…. a kto jak kto, ale Niemcy znają się na tym, jak się obchodzić z żydami.
  Kupuję to!

 11. Jak zwykle, skutek będzie odwrotny. Zwyczajni Żydzi powinni się już teraz bać Niemców, ‚nawet jeśli przynoszą dary’.

 12. skoro źródłem tzw. antysemityzmu są żydzi, to walka z nim nie rokuje samym żydom. Bo zawsze, jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się problemów, jest wyeliminowanie ich źródła…

 13. Strasznie mnie denerwują ci antysemici ,i z utęsknieniem czekam na dzien kiedy oni nie będą już mieli kogo nienawidzić

 14. Czy historia się powtórzy jak w Średniowieczu . W XIV w. przez Europę przeszła fala antyżydowskich wystąpień, które niejednokrotnie kończyły się dla Żydów śmiercią, konfiskatą majątku lub wygnaniem. W Polsce jednak przyjęto ich w sposób najbardziej przyjazny. Największa w tym zasługa Kazimierza Wielkiego, który sprawiedliwie zarządzał swoim wieloletnim i wielokulturowym krajem. Do tej pory nam nie podziękowali a wręcz przeciwnie .

  • Mają u Polaków długi i to wielomiliardowe z powodu zaciągniętych pożyczek w XVII bodaj wieku . Kwota wymyślona przez nich jaką powinni rzekomo spłacić im Polacy to grosze przy tym co powinni nam oddać.

  • rowniez litwini po kazimierzu kontynuowali wspieranie zydowskiego osadnictwa, bardziej niz na przyklad niemieckiego, i teraz mamy jak na dloni dowody na zydowska wdziecznosc. problemem zydow jest ze oni masowo rezygnuja z zydowstwa mieszkajac w polsce, bo dla zydow byc zydem tez jest obzydliwe (wg tego co mowili lehm, tarski, czy urban). etymologia slowa „obzydliwy” jest do sprawdzenia.

 15. A skąd się bierze nienawiść akurat do żydów? I DLACZEGO JEST TO TENDENCJA STAŁA OD KIEDY TYLKO ŻYDZI POJAWILI SIĘ JAKO PLEMIĘ NA POWIERZCHNI ZIEMI?

  Aha, niemcy to smarkaty kraj, istnieją nie wiele dłużej niż 100 lat.

 16. Żydzi od zarania dziejów pracowali i pracują na swój wizerunek , taki mają jaki wypracowali . A swoją droga pokażcie mi kraj w którym kochają żydów – oprócz izraela , rzecz jasna. Co jakiś czas wskazują jakiś kraj , albo inny , gdzie okradanie staje się utrudnione. Polska zawsze będzie gnojona przez nich – obiecali i to robią – bo nie chcemy się dać okraść z powodu wymyślonego i sprzecznego z prawem mienia bez spadkowego ? Który żyd to wymyślił ?

 17. PIS zapewni nam kolejny etap rewolucji judaistycznej. Polska w jude-okupacji. Premier w naszym kraju to obcy wrzód na polskiej tkance. Jego dzieci chodzą do szkoły żydowskiej Lauder Morasha. Dzieci uczą się tam: treści z zakresu judaizmu (tradycja, kultura i historia Żydów), „świętujemy Szabat i wszystkie święta żydowskie”, język hebrajski, koszerne 4 posiłki. Kim jest Morawiecki niszczyciel polskiej gospodarki, opieki zdrowotnej i wolności. Czas wnieść interpelację poselską w tej sprawie.

  • I czego się spodziewasz od żydowskiego Knesejmu? Samorozwiązania ? Dymisji JUDENRATU? Czego, czego spodziewasz się od żydów?

Comments are closed.