Niemcy „uczcili” pamięć pomordowanych w Auschwitz. Tęczowa opaska kapitana i chorągiewki podczas meczu

Tęczowa opaska kapitana Fot. Twitter
Tęczowa opaska kapitana Fot. Twitter

27 stycznia przypada 76. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Datę tę postanowili uhonorować piłkarze Augsburga. Jednak w ramach upamiętnienia tego wydarzenia nie obyło się bez sześciobarwnych akcentów ruchu LGBT.

Z okazji 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz kapitan Augsburga w meczu 18. kolejki miał założyć tęczową opaskę. Ponadto przed wczorajszym spotkaniem z Unionem Berlin ustawiono sześciobarwne chorągiewki w narożnikach, a także podświetlono sam stadion w barwach LGBT.

W ten sposób Niemcy postanowili uczcić pamięć ofiar niemieckich zbrodni w obozie Auschwitz. „Kapitan Augsburga zagra dziś z tęczową opaską, chorągiewki na boisku będą miały tęczowe flagi, a stadion zaświeci w tęczowych kolorach. Klub poinformował, że to część obchodów 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz (27.01), walki z dyskryminacją, okrucieństwem i brakiem tolerancji” – poinformował Marcin Borzęcki.

Dziennikarz przypomniał, że to część powstałej w 2004 roku inicjatywy „Nigdy więcej”, która miała walczyć z dyskryminacją i dbać o pamięć ofiar. Organizuje ona cykliczne wydarzenie „Dzień Pamięci w niemieckiej piłce nożnej”. W tym roku obchody skupiają się na „napiętnowanych, brutalnie prześladowanych i mordowanych ze względu na swoją tożsamość seksualną i płciową”.

„27 stycznia zostanie m. in. wypuszczony podcast o życiu gejów w piłce z udziałem T. Hitzlspergera (autor coming outu po karierze)” – dodał Borzęcki. Podcast jest wyprodukowany przez kibiców. Pierwszy odcinek nosi tytuł „Gdzie do cholery są inni? – Dlaczego nie wyjdą aktywni zawodowcy piłkarscy?”. Gościem ma być m.in. Marcus Urban, który publicznie przyznał się do homoseksualizmu.

„FC Augsburg sprzeciwia się dyskryminacji, zapominaniu o nieludzkich okrucieństwach w czasach narodowego socjalizmu i opowiada się za kosmopolitycznym i tolerancyjnym społeczeństwem” – donosił z dumą queerowy niemiecki portal.

To się dzieje naprawdę…

Źródła: Twitter/Queer.de

19 KOMENTARZE

 1. Kiedyś się mówiło, że Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu. Jak widać na załączonym obrazku Niemcy też. A najgorsze jest to, że musimy między tymi świrami żyć.

  • Niemcy chcą uczcić ofiary zbrodni nazizmu flagą homoseksualistów, chociaż wśród nazistów roiło się od homoseksualistów, a naczelnym wodzem bojówek nazistowskich prześladujących Żydów był z „cominoutowany” zdeklarowany homoseksualista.
   Czy tylko mnie ta „logika” nie pasuje?

 2. adolf wyslal wielu gejow do obozow, ale wielu tez awansowal. tak samo z zydami. gdyby patrzec calkowicie obiektywnie, jego mordercze zapedy nie byly ukierunkowane. mial tez zydow i gejow w dalszej rodzinie, wsrod znajomych. cala ta historia nie trzyma sie kupy. ktos zrobil adolfowi i niemcom zlego pr.

  • wybitnym socjalista byl bismarck. a geje sa juz od czasow oskara wilde – to byl gej co sie zowie. podejrzenie pada tez na kazimierza wielkiego.

 3. Ludzie nie dajmy się zwariować.Co ma wspólnego wzwolenie obozu z LPG i pederastami tam były mordowane przez NIEMCOÓW w bestialski sposób kobiety, dzieci.Trochę powagi i szacunku dla tych pomordowanych ludzi .Niemcy znów obrażają tych ludzi nawet po śmierci .Mam swoje lata chyba czas umierać,normalny człowiek nie jest w stanie tego pojąć.

 4. Tutaj ciężko jednoznacznie ocenić sytuację – owszem symbolika może być obraźliwa z powodu kłamliwego utożsamiania jej z chrześcijańską tęczą, ale też faktem jest, że również homoseksualiści byli ofiarami tych zbrodni i przez wiele lat byli oni faktycznie zapomniani (co więcej, ZSRR również ich prześladował później).

 5. Niemcy? Przecież to kundle spłodzone w wyniku gwałtów dokonywanych na aryjkach przez hordy murzyńskich i sybirackich półludzi. Kto po eojnie pozostał jeszcze Niemcem, oprócz tych kilkuset tysięcy bandytów, którzy wrócili do swoich domów zastając swoje Gretschien bawiące murzyńskie lub mongołoidalne bachory? To co dziś głosi się Niemcami, to są jakieś popłuczyny po ruskich i amerykańskich sołdatach. A i Naród Kupiecki też nie szczędził swojego nasienia dla poprawy rasy niemieckiej.

 6. I w druga stronę. Komuchy wymordowali ruską inteligencję, ale w czasie II WŚ Niemcy gwałcili ruskie kobiety i tym samym na powrót zaszczepili odpowiednią dawkę aryjskiej inteligencji, co poprawiło kondycję intelektualną Rosjan. Sami onegdaj o tym rozważali i pisali. Natomiast ruskie gwałcąc po Europie zaniżali wszelkie możliwe poziomy typowym zezwierzęceniem.

 7. cd. Znam przykłady z opowiadań, co robili po wsiach na Podkarpaciu. Natomiast Niemcy w tych samych wsiach nie gwałcili. Front szedł na wschód, a potem się cofał. Obie nacje były całkowicie odmiennie postrzegane poprzez swoje postępowanie. Nie bronię tu w żaden sposób Niemców, ale faktów postepowań obu stron znam wiele. Poza tym to nie Niemcy wywołali II WŚ, tylko jak zawsze wiadomo kto.

Comments are closed.