Ponury rekord w Szwecji. Jeszcze nigdy tyle dzieci nie padło ofiarą gwałtów co w 2020 roku

Dziewczynka. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: YouTube
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: YouTube

W Szwecji w 2020 roku odnotowano rekordowa liczbę gwałtów na dzieciach. Rok do roku liczba tych ohydnych przestępstw wzrosła aż o 16.

Jak podaje szwedzka Narodowa Rada Zapobiegania Przestępczości (Bra) w 2020 roku dokonano aż 3950 gwałtów na dzieciach. W tej kategorii mieszczą się i dzieci i nastolatkowi – osoby, które mają mniej niż 18 lat. To aż o 16 procent więcej niż rok wcześnie.

Co gorsza, nie zanotowano żadnego „dużego przypadku” Choć brzmi to okrutnie, to wedle kryminologów i policyjnych raportów takie „duże przypadki” są „lepsze” z punktu widzenia walki z przestępczością.

Oznacza bowiem najczęściej wielokrotne przestępstwo popełnianie przez tego samego sprawcę wobec tej samej, czy tych samych ofiar. Wysokie statystyki w raportowaniu są często wynikiem właśnie wykrycia takich „dużych spraw”.

– Kiedy wzrasta liczba gwałtów na dzieciach, za zmianą stoją zwykle duże przypadki, w których może to być ta sama ofiara i ten sam sprawca. W tym roku nie odkryliśmy dużej sprawy, więc nie wiemy, z czego wynika ten wzrost – mówi w rozmowie z telewizją SVT Linn Brandelius zajmująca się przestępczością seksualną wobec dzieci.

W Szwecji ograniczenia związane z koronawirusem są dość ograniczone, ale i tak zanotowano spory spadek aktywności społecznej. Mimo to przestępczość wzrosła o 1 procent. Na tym samym poziomie jest ogólna liczba gwałtów, więc tym bardziej ponury jest szokujący wzrost takich przestępstw wobec dzieci.

Znacząco wzrosła tez liczba strzelanin I tak w 2020 roku odnotowano ich 366, podczas gdy rok wcześniej 334. W strzelaninach w 2020 roku zginęło 47 osób. Rok wcześniej 42.

8 KOMENTARZE

  1. w szwecji gwaltem jest seks bez gumy, tak zalatwili assangea, gwaltem nazywaja tez zlapanie za cycka. najlepsze ze gwaltem jest tez slowna sugestia seksualna. wiec wszystko jest kwestia definicji, tak jak plandemia.

    • jeszcze trochę i może złe zagadanie dziewczyny będzie gwałtem, gdy dziewczyna da kosza. Lewactwo to po prostu stan chorego umysło

      • dlatego ja tylko oblesnie patrze. ale je to wkurza. ale mnie atakuja, co tak patrze. a ja mowie ze wolno mi. wyglada na to ze lewaki nie sa w stanie zabronic oblesnego patrzenia.

Comments are closed.