Sejm otworzył rekrutację na „dowolne stanowisko”. „To opcja dla osób generalnie poszukujących zatrudnienia”

Sejm Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Sejm Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Kancelaria Sejmu otworzyła nietypową rekrutację. Na „dowolne stanowisko” może aplikować każdy – wystarczy CV i list motywacyjny.

Odwiedzający stronę Kancelarii Sejmu mogą znaleźć zakładkę z aktualnymi ofertami pracy. Oprócz programistów i osób do sprzątania Sejm otworzył rekrutację na… „dowolne stanowisko”.

O ile programista, a nawet osoba sprzątająca musi spełnić pewne wymagania, to aplikujący na „dowolne stanowisko” musi tylko wysłać CV i list motywacyjny.

W ofercie nie określono nawet zadań, jakie wykonywałby przyszły pracownik. Ogłoszenie wzbudziło spore zainteresowanie internautów, którzy dla żartów rozważali aplikacje np. na Marszałka Sejmu.

Sprawą zajęli się też dziennikarze. Polsat News spytało kancelarię Sejmu co to za ogłoszenie.

Centrum Informacyjne Sejmu odpisało, że to opcja… „dla osób generalnie poszukujących zatrudnienia”.

– Rodzaj aplikacji ogólnej. Potencjalni kandydaci mogą wysłać swój życiorys do Kancelarii Sejmu, niezależnie od aktualnie prowadzonych rekrutacji na konkretne stanowiska. Taka formuła jest dostępna od kilkunastu lat – bronił się Andrzej Grzegrzółka z CIS.

W sytuacji, gdy w Polsce ludzie tracą pracę z powodu lockdownu, a PiS szuka nowych miejsc do upychania swoich aktywistów opcja rekrutacji na „dowolne stanowisko” w Sejmie na pewno będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Źródło: Polsat News

4 KOMENTARZE

  1. Dla mnie te pandemia brzmi jak kolo ratunkowe dla zadluzonych sztucznie rzadow. Po wyslaniu kilku milionow emerytow na drugi swiat budzet od razu sie poprawi!. Specjalisci od wirusologii natomiast twierdza ze dla ludzi starszych szczepienie nie przynosi zadnych korzysci bo uklad immunologiczny jest tak slaby ze nawet szczepionka ktora ma go pobudzic jest w stanie zabic tak wiec skorka nie warta wyprawki. Co na to nasi eugenicy w bialych rekawiczkach?

Comments are closed.