Śmierć zaszczepionego mężczyzny zarejestrowano jako NOP. „Mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia”

Szczepionka Foto: PAP
Szczepionka. Foto: PAP

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19; czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza – powiedział PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany o zgon mężczyzny z Oleśnicy, który został ujęty w rządowym raporcie dot. niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Na rządowej stronie publikowane są bieżące raporty dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Oficjalna definicja NOP mówi, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

W najnowszym raporcie NOP z 23 stycznia znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy odnotowano zgon mężczyzny. W opisie tej informacji wskazano, że pacjent miał: „gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (Zespół Ratownictwa Medycznego – PAP)”. Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.

„Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana Covidem-19” – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do tej sprawy. „Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia” – wyjaśnił. Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą „bardzo schorowaną”. „Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza” – zaznaczył rzecznik.

Źródło: PAP

25 KOMENTARZE

  • Anonimowo można napisać każde głupstwo, tak jak zrobiłem to ja by sprawdzić reakcje. Żeby pod jakimś anonimowym nickiem napisać obelgi trzeba nieco więcej. Należy jeszcze być chamem.

 1. Jak przejechany przez pociąg umrze – wpiszą że zmarł na kowit. Jak wyszczepiony umrze na wyszczep – wpiszą że zmarł na choroby towarzyszące.

 2. „Zanim wprowadzone zostaną szczepionki każdy zgon będzie podciągnięty pod Kovid-19. Po wprowadzeniu szczepionek żaden zgon nie będzie z nimi powiazany”

 3. W tych eksperymentalnych szczepionkach nawet nie ma wirusa – ale mRNA (informacyjny RNA lub mRNA to kwas rybonukleinowy, który programuje nasze komórki do produkcji obcego białka.
  „Za wszelką cenę należy unikać nowej szczepionki przeciwko COVID” – Robert F. Kennedy, Jr.
  Jak powiedział dr Wolfgang Wodarg: W rzeczywistości ta „obiecująca szczepionka” dla większości ludzi powinna być ZABRONIONA, ponieważ jest to manipulacja genetyczna! ”

  • To prawda, że w tych szczepionkach nie ma wirusa ale jedynie mRNA oraz że jest to manipulacja genetyczna. Jednakże przestrzegałbym przed argumentowaniem z autorytetu. Szczególnie takiego wątpliwego jak Robert F. Kennedy Jr. Akurat ja zgadzam się z tym cytatem z jego wypowiedzi, ale to że on tak uważa nie jest zasadniczo żadnym argumentem. Gdyż to oznaczałoby że jako argumenty należałoby uznać przeciwne wypowiedzi innych znanych ludzi.

   • A w maju 2019 Kathleen Kennedy Townsend, Joseph P. Kennedy II i Maeve Kennedy McKean inne znane postaci polityczne z klanu Kennedych napisali o swym krewniaku: „RFK Jr. jest naszym bratem i wujem. Tragicznie myli się co do szczepionek. Uwielbiamy Roberta F. Kennedy’ego Jr., ale jest on częścią kampanii dezinformacyjnej, która ma łamiące nasze serca i śmiertelne konsekwencje”.

Comments are closed.