To Antoni Macierewicz zablokował film Ewy Stankiewicz o Smoleńsku?

Ewa Stankiewicz/Fot. PAP/Radek Pietruszka
Ewa Stankiewicz/Fot. PAP/Radek Pietruszka

TVP zatrzymała emisję filmu Ewy Stankiewicz o katastrofie smoleńskiej. Zdaniem reżyserski to efekt nacisków Antoniego Macierewicza.

Rządowa TVP miała wyemitować film reżyserki Ewy Stankiewicz o katastrofie smoleńskiej „Stan zagrożenia”. Film, mimo zapowiedzi, nie został pokazany.

Jak się okazuje, to efekt wewnętrznej wojny w PiS o prawa do materiałów podkomisji Antoniego Macierewicza. Magazyn „Press” ujawnił, że film Stankiewicz już maju został zablokowany przez samego wiceprezesa PiS.

TVP tłumaczyła się, że do spółki „wpłynęły zastrzeżenia natury formalno-prawnej, stwarzające poważne wątpliwości co do ryzyka użycia w filmie materiałów prawnie chronionych”.

„Na krótko przed emisją zaczęto nagle szukać pretekstu do jej wstrzymania” – odpowiedziała w swoim oświadczeniu Ewa Stankiewicz.

Reżyserka wskazuje, że najpierw powodem miały być błędy językowe, a następnie prawne. „Wyciągnięto korespondencję sprzed 8 miesięcy – z maja ubiegłego roku – próbę interwencji jednego z polityków, który usiłował zablokować – już wtedy – emisję filmu. Żadne nowe zarzuty się nie pojawiły” – stwierdziła Stankiewicz.

Magazyn „Press” ujawnił, że Macierewicz pisał do ówczesnego prezesa TVP Macieja Łopińskiego. Wiceprezes PiS twierdził, że Ewa Stankiewicz nie miała zgody na wykorzystanie materiałów należących do podkomisji.

– Nikt o tym piśmie nie wiedział w telewizji – przekonuje informator „Press” z TVP. – Nie godzę się na żadną cenzurę treści filmu! – zapowiedziała Stankiewicz.

„Przegrała wolność słowa – zwyciężyły naciski polityczne. Nie zobaczycie Państwo filmu Stan Zagrożenia. Tak jak od 5 lat nie widzicie Raportu Podkomisji podstawowego narzędzia do naprawy bezpieczeństwa Państwa, ani zarzutów Prokuratury. Tutaj sojusze są zdumiewające” – kończy oświadczenie Stankiewicz.

– Robi się wesoło. Czyżby to Antoni Macierewicz zablokował film Ewy Stankiewicz? „Bo prawo lotnicze nie pozwala”? Tomek Piątek tryumfuje – ocenił dr Tomasz Sommer.

Źródło: Press

23 KOMENTARZE

 1. Piątek zrobił świetną robotę, ale jako dziecko GazWyb nie mógł podać całej odkrytej prawdy – a mówi ona, że Antek policmajster – to żołnierz Chabad – podobnie jak wszyscy opisani w jego skądinąd bardzo dobrej książce. I w tym, oraz wielkich planach geopolitycznych skrywa się tajemnica Smoleńska. Zadaniem Antoniego jest mnożenie błędnych ścieżek i pokazywanie mylnych tropów. Dlatego film dociekliwej i niesubordynowanej ES nie mógł się ukazać

 2. macierewicz to litwin, wiec musi walczyc o litewska wizje historii, wg ktorej polska jest atakowana przez niemcow i rosjan. brzoze zasial soros -> rekami cia -> rekami mossadu -> rekami wuesi. ta wersja nie pasuje do wersji litewskiej.

 3. Przyjmijmy więc, że to Antoś „Policmajster” – Macierewicz jest winien katastrofy smoleńskiej.
  I niech się buja wokół własnego (…..)

 4. odporni na rozum – nie są w stanie pojąć, że Smoleńsk był kamieniem węgielnym tego, czego obecne doświadczamy: nieskrępowanej realizacji planu POLIN, pisowskiego antypolskiego terroru – odpornym na rozum wydaje się, że Smoleńsk to nieważna, stara sprawa, ich nie dotyczy. Jak to mówią: co głupiemu po rozumie…

  • brat nie chcial sie zgodzic na te bezecenstwa, logo. ale jakby putinowi nie przeszkadzal, to bysmy teraz walczyli z rosja a nie z kowidem. ja wole z rosja. bylbym jej agentem.

   • @bibi Żydowskie Stowarzyszenie B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej (B’nai B’rith – Loża Polin) – międzynarodowa, żydowska, organizacja masońska, będąca filią międzynarodowych stowarzyszeń B’nai B’rith. B’nai B’rith to po hebrajsku „Synowie Przymierza”. B’nai Brith została restaurowana ponownie w Polsce 9 września 2007 roku.

 5. Macierewicz jest niesamowicie przebiegłym dyplomatą(tylko czy polskim?), doskonale zna stosunki i prowokacje zydowsko-polskie stąd też takie wrzutki jak stanowisko wobec „Protokołów mędrców Syjonu” i brak jednoznacznego stanowiska polskiej racji stanu wobec ust. 447. Boże, chroń naszych ojców i dziadków emerytów!

Comments are closed.