To koniec ruchu Hołowni? Liderzy Polski 2050 UJAWNIAJĄ co tam się dzieje i odchodzą [VIDEO]

Foto: YouTube Dawid Ślusarczyk
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 skończył się zanim na dobre zaczął. Liderzy lokalnych struktur nagrali film pożegnalny, w którym opowiedzieli o kryzysie i problemach formacji.

Lokalni liderzy ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 opublikowali pożegnalne nagranie. Działacze odchodzą i nie kryją rozczarowania tego co stało się po wyborach prezydenckich.

Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi – mówi na nagraniu jedna z osób.

Film jest dość długi, trwa 14 minut. Składa się z wypowiedzi działaczy, lokalnych liderów Polski 2050 ze Śląska.

Na YouTube nagranie ma status filmu niepublicznego. Nagranie miało zostać wysłane do zarządu Polski 2050 – Hołowni, Michała Koboski i Agnieszki Buczyńskiej.

Nie wyobrażam sobie współpracy z zarządem, który nie rozumie pojęcia transparentności, który bagatelizuje problemy wolontariuszy. Nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które jak partia rządząca otaczają się kolesiami – mówi na nagraniu Kamila Baran, była liderka okręgu Zagłębie, Jaworzno, Zawiercie.

Natomiast były lider Zawiercia Robert Stypczyński stwierdził, że dla niego „ten rozdźwięk jest coraz trudniejszy do przyjęcia”. – Próbowaliśmy wszystkich dostępnych sposobów i metod, żeby problem rozwiązać – powiedział na nagraniu.

Porzuceni, skłóceni

Nie mamy wsparcia ze strony zarządu, wszystko realizujemy pomimo zarządu, a nie przy pomocy narzędzi, które on pomaga nam zorganizować. Po tylu tygodniach i miesiącach bezskutecznego dążenia do tego, aby ktoś nas wysłuchał, czujemy się jak ludzie bezdomni – oświadczył z kolei Dawid Ślusarczyk, były lider Katowic.

Natomiast były lider Sosnowca Grzegorz Szczęśniak zarzucił koordynatorowi „totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie”.

Dlatego zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego. Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi – dodał.

Pytany o nagranie Kobosko bronił się, że nie zna tego filmu, ale „jest w stałym kontakcie z partyjnymi działaczami”. – Mamy z nimi wiele rozmów i spotkań on-line w każdym tygodniu. Przekazujemy im na bieżąco informacje o podejmowanych działaniach wraz z uzasadnieniem – zapewnił.

Źródło: Wprost / Polskie Radio

32 KOMENTARZE

  • niema kasy? spójrz na te żółte kurteczki. oni po prostu nie mają nic do powiedzenia a wytyczne, jak sami mówią, nie spływają z zarządu

 1. To oni nie wiedzieli w co tam grają? I przystąpili? No, no, tęgie głowy, trzeba ich zapamiętać i dać im szansę w następnej reinkarnacji. Bo już na pewno zostaną „przy polityce”.

 2. Wszyscy normalni wiedzą o co chodzi z partią Hołowni. Ci durnie na prawdę myśleli, że ten cały ruch jest po to żeby w Polsce było lepiej?

 3. Gamonie się ocknęli?
  Lepiej późno niż wcale…
  A Hołownia miał jedynie podebrać wyborców czaskowskiego żeby wygrał Juda. Żydzi nie lubią marnować pieniędzy…

 4. Jasne jest finansowanie tego ruchu. Płynie zza oceanu. Przy obecnych sondażach pożyteczni idioci już nie są potrzebni. Teraz wejdą funkcjonariusze i powstaną silne struktury ze zgranej już Platformy.

 5. No to nasza ładna posłanka, która przeszła z PO do Hołowni trafiła „kulą w płot”. Ale „baba z wozu, koniom lżej”

 6. Nie bardzo ich rozumiem, jeśli skończyli mentalnie – nie prawnie-arytmetycznie, lecz mentalnie – 18 lat, tj. jesli są dorośli. Wszystkie partie są mocno sztucznymi (nie oddolnymi) tworami, ten jest hipersztuczny, tu się liczy tylko centrala (no i jej zwierzchnicy, rzecz jasna). Działacze w terenie są potrzebni do robienia wrażenia tłumu i wsparcia, w nadziei, że najbardziej wierni i skuteczni, ale zgodnie z oczekiwaniami centrali, dostaną jakieś tipsy/stanowiska/krople melasy. I wszystko

 7. Hm. Michałowi Kobosko chyba skończyła się kasa albo odcięto go od kasy albo zaszła głęboka zmiana polityki w Radzie Atlantyckiej co może mieć coś wspólnego z głównym folksdojczem Europy „Donaldu Tusku”. Jeszcze dojdzie do tego że się Hołownia rozbeczy i co będzie? Ajajaj.

 8. I znowu S. Michalkiewicz miał rację. On już rok temu mówił że ten ruch Hołowni to wydmuszka. Chodziło o stworzenie alternatywy dla tonącej PO. Partia również miała przyciągać zawiedzionych PiSowców.

 9. Naiwniacy zaczęli przeglądać na oczy.. Ale jak im starsi mądrzejsi mówili że, Szymuś jest z ubeckiego patyka wystrugany, to pukali się w głowę..

Comments are closed.