W oparach koronaabsurdu. Amerykańscy naukowcy zalecają noszenie dwóch maseczek naraz. „Poparliśmy to badaniami”

W Stanach Zjednoczonych niektórzy zaczęli zachwalać
W Stanach Zjednoczonych niektórzy zaczęli zachwalać "podwójne maskowanie". Zdjęcie ilustracyjne: pexels.com
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Redaktor medyczny CBS News, dr Dave Hnida, stwierdził, że noszenie pojedynczych maseczek nie wystarcza. Zaleca podwójne zamaskowanie, jednak odradza noszenie trzech masek naraz. Jego zdaniem to już jest szkodliwe.

– Noszenie maseczki chirurgicznej z maseczką z tkaniny zapewnia dodatkową warstwę ochrony – przekonywał dr Dave Hnida. Jak twierdził, praktykę tę stosowała jego rodzina. Jednocześnie przestrzegł nadgorliwców, że noszenie potrójnego zamaskowania może powodować szkodliwe skutki.

– Poparliśmy badaniami, że noszenie dwóch maseczek zwiększa ochronę ludzi przed koronawirusem – stwierdził redaktor medyczny CBS News.

Taki sposób maskowania się przed wirusem ma zwiększać filtrację jego cząstek, zanim powietrze trafi do płuc potencjalnej ofiary. W rezultacie, zdaniem dr. Hnida, noszenie podwójnej maseczki jest porównywalne z używaniem… masek N-95, uznawanych za najskuteczniejsze w ochronie przed SARS-CoV-2.

– Nawet w mojej rodzinie, kiedy mamy kontakt zewnętrzny – tak ograniczony, jak to może być – podwójnie się maskujemy – podkreślał redaktor.

Hnida przestrzega jednak przed dokładaniem kolejnej warstwy. Jak podkreślał, potrójne maseczki już utrudniają oddychanie.

Źródło: cbsnews.com

10 KOMENTARZE

  1. Ja chyba zacznę nosić maseczkę na oczach, żeby nie widzieć jak ten świat upada… nie widzieć tych naiwnych zakneblowanych ludzi. Niszczy się wszystko, zdrowie, gospodarkę, więzi rodzinne, zabrania się wszystkiego, nawet rozmów i oddychania…gdzie ta asteroida?

  2. To oczywista oczywistość, jeżeli wirus znajduje się w wydychanym powietrzu to najskuteczniejszą metodą ochrony przed rozprzestrzenianiem się zarazy będzie całkowity zakaz oddychania. Maseczki to tylko półśrodki. Łyseko się kłania.

  3. ja nie noszę ścierki wcale i czuje się wyśmienicie a wiecie dlaczego czuje się mega dobrze bo ja wiem że jest koronościema i nic więcej,pozdrawiam zdrowych na umyśle tych co skończyli więcej jak zawodówkę olewam bo oni zarażają się napisami na dole w tv nawet nie rozmawiam z takimi burakami.

  4. W komplecie do maseczek powinno się nosić czapeczkę z alemenium, ponieważ wpływa dodatnio na ujemną jonizację elektrostatyczną, różniczkując tym samym oddziaływanie na turkucia podjadka

Comments are closed.