Wozili go przez 10 godz. od szpitala do szpitala. 17-latek zmarł. „Takich ofiar jest znacznie więcej”

Karetka pogotowia ratunkowego.
Karetka pogotowia ratunkowego. (Fot. PAP)

17-latek z podejrzeniem koronawirusa krążył w kartce od szpitala do szpitala, trwało to 10 godzin. Diagnoza okazał się chybiona, a chłopak zmarł. Według biura Rzecznika Praw Pacjenta nie doszło jednak do naruszenia prawa. „Takich ofiar jest znacznie więcej” – skomentował tragedię doktor Paweł Basiukiewicz.

„17-letni Bartek z Sulikowa na Dolnym Śląsku zmarł 1 maja, dwa dni po tym, jak gorzej się poczuł i zapadł w śpiączkę. Ratownicy podejrzewali, że nastolatek może być zakażony koronawirusem” – opisuje sytuację gazeta.pl.

Karetka przewiozła go do szpitala w Zgorzelcu, ale jako, że tam pacjentów z koronawirusem nie przyjmowano, to pomoc była mu udzielana na parkingu. Następnie przewieziono go do szpitala w Bolesławcu. Tam okazało się, że chłopak nie ma COVID-19, tylko ropień śródczaszkowy.

W tej placówce lekarze nie byli w stanie pomóc choremu. Dlatego przewieziono go do Legnicy. Na stół operacyjny trafił 10 godzin po zgłoszeniu. Po dwóch dniach od zabiegu zmarł.

Rodzice pytają, dlaczego ich syn od razu nie został przewieziony do szpitala w Legnicy, skoro było zagrożenie życia. Droga z jego miejsca zamieszkania do tego szpitala trwa nie 10 godzin, a 1,5 godz.

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta przesłało do redakcji „Faktu” specjalne oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że „zespół ratownictwa medycznego  prawidłowo zakwalifikował chłopca do grupy osób potencjalnie zakażonych koronawirusem”. Co za tym idzie, nie doszło do naruszenia praw pacjenta.

– Testy na zakażenie koronawirusem robi się równoczasowo. A jeśli młody człowiek jest w śpiączce, na jakiej podstawie podejrzewa się COVID? Jeśliby go zbadano, to pewne symptomy wskazywałyby, że nie jest to zakażenie SARS-CoV-2. Ile ludzi musi umrzeć? Co się dzieje? Pandemia nie zwalnia z myślenia. Lekarz musi myśleć o rzeczach najprostszych i podstawowych. A nie zbierać wywiad epidemiologiczny tam, gdzie nie trzeba – skomentował specjalista medycyny rodzinnej dr Michał Sutkowski.

Do sprawy odniósł się także dr Paweł Basiukiewicz. „Jakże typowy przykład collateral damage. W normalnych warunkach chłopak trafiłby na pierwszy lepszy SOR i miał wykonaną z punktu TK głowy. Być może trafiłby wcześniej nie zniechęcany paranoicznym ‚zostań w domu’. Oczywiście, nie wiadomo czy by przeżył” – skomentował na Twitterze.

„Takich ofiar jest znacznie więcej, są to najczęściej osoby starsze, które częściej trafiają do szpitala z zaostrzeniami chorób przewlekłych i media się tym mało interesują, bo 70+. To są nadmiarowe zgony. To nie koronawirus, tylko nadmiarowa, obsesyjno kompulsyjna izolacja” – podsumował w drugim wpisie.

 

25 KOMENTARZE

 1. ludzie nadal nie wiedza ze beda umierali w szpitalu, bo nie wypelnili zastrzezenia o pobieraniu organow w pol-transplant. urazy czaszki i spiaczki najmilej widziane. no ale jak ktos nie wie, to nie musi zyc. prawo uchwalone przez PO, ale nie skasowane przez pis. liczba organow wywiezionych z polski rosnie. eksport narodowy.

 2. Sutkowski, pierwszy do korona obsesji , teraz użala się nad efektami histerii…..diabeł się w ornat ubrał i ogonem na msze dzwoni!

 3. Oczywiście ze takich przypadków jest więcej, ja znam jeden przypadek, gdzie teść mojej koleżanki zasłabł, wezwano karetkę, która jechała 8h. Okazało się ze on miał zawal, zabrali go owszem, ale zmarł po dwóch dniach, pomoc przyszła za późno. Zresztą te listopadowe zgony, gdzie padł rekord to właśnie takie przypadki, między innymi. Czy ktoś kiedyś za to odpowie?

  • Kaczynski to tylko jeden z pionkow wypelniajacych polecenia odgorne dla CALEGO swiata. Jezeli sie wychyli to natychmiast tzw wierzyciele odetna doplyw gotowki I jeszcze zazadaja zwrotu juz pobranych pozyczek takes prawdziwych jak wyimaginowanych.W krajach nie posiadajacych dlugow te zaleznosci od swiatowego szantarzysty nie ma lokdalnow I I’m podobnych zwyrodnien

 4. służbę zdrowia mamy taką, jaką żeśmy sobie wygłosowywali przez kilkadziesiąt lat! PRETENSJE, TYLKO I WYŁĄCZNIE DO SAMYCH SIEBIE! Głosujcie na żydokomunę dalej, a cmentarze się zapełnią!

 5. Ciekawe co na to niejaka Aldona… Pewnie nazwie tego biedaka fake newsem i zacznie ujadać jak dzikie zwierzę z pianą w pysku!

  • To coś, co nazywa siebie Aldona, nie musi myśleć logicznie, nie musi mieć podstawowej wiedzy, nie musi nawet być normalnym przyzwoitym, wrażliwym człowiekiem, musi natomiast się szmacić za judaszowe srebrniki dla umiłowanej władzy PIS-dzielniętych.

 6. W Norwegii rocznie jest ca 5 tys. „błędów lekarskich’. W ‚polsce’ ok. 15 szt. Słownie – błędów lekarskich notuje się tu 15. Z tego ok. 5 orzeka się na korzyść pacjenta. Mamy po prostu k…wsko profesjonalną kastę medyków, co potwierdza liczba zgonów w ub. roku, tylko o 100 tys. większa niż w latach poprzednich.

  A w końcu 100 tys. zamordowanych to przecież pikuś.

 7. zbrodniarz, ludobójca, sprzedawczyk, marionetka NWO.
  Bydlak, który jest winien śmierci dziesiątków tysięcy Polaków, umierających na wszelkie choroby, bo zostali pozbawieni opieki lekarskiej. On pod pozorem pandemii pozbawił polaków wszelkich praw i wolności. On zrobił z Was niewolników w kagańcach, ale nie sam, bez Waszej pomocy nic by nie zrobił, Polacy.

 8. Przez takich jak on umierają dziesiątki tysięcy Polaków, nie na covid, który jest mniej grożny niż sezonowa grypa, tylko na wszelkie inne choroby nieleczone bo rządzący dostali polecenie zablokowania służby zdrowia. Masz się zaszczepić bo NWO Ci każe. Chcą z Ciebie zrobić niewolnika i zrobią, bo jesteś głupim tępym bezmózgowcem i nie umiesz myśleć samodzielnie, a teraz wracaj do telewizora i z otwartą gębą chłoń co Ci powiedzą.

 9. Ma najmocniejszą legitymację, żeby nas reprezentować i co ma do powiedzenia pan prezydent?
  Co jeszcze podpisać PANIE PREZESIE KACZYŃSKI?
  Pan Duda bardzo zna się na praworządności, w końcu jest marionetką nie byle kogo.

 10. „Jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane. Karanie ludzi, którzy są zrozpaczeni, jest okropną koniecznością. ” /aduda/

 11. Nie kaczystowska tylko okragłostołowa,magdalenkowa–kazdy z nich robiłby to samo co PIS ,BO TO KONIE Z 1 STAJNI GLOBALISTÓW

 12. Pisowscy żydowscy agenci a przy tym zbrodniarze. Typowe partyjne bezmózgowia. Trzeba zdobywać jakieś ich przedmioty użytku codziennego, skatalogować dla porzadku i laleczkami woodoo wyczyścimy ten zdradzany od wieków Kraj.

 13. Międzynarodowy Trybunał Karny dla Morawieckiego, Niedzielskiego, Dudy, posłów i wszystkich służb zaangażowanych biernie lub czynnie w spisek i zbrodnię szczepionkową.

 14. Belgia. Wrzesien wizyta na pogotowiu z czlonkiem rodziny, zadnych testow, maski na buzi, udzielona pomoc i do domu. Grudzien
  znowu wizyta na pogotowiu, maska na buzi, zadnych testow, udzielona pomoc i do domu. W przypadku operacji. Znam dwie osoby. Dziewczyna pacjentka onkologiczna, druga osoba operacja na nadgarstek. Testy juz obowiazkowe, dziewczyna test pozytywny, kwarantanna, a potem operacja, druga osoba test negatywny, ale i tak kwarann i operacja. Mozna? Mozna!

  • Tu nie chodzi o to, czy można, bo można. Chodzi o to, by wszelkimi sposobami było Nas mniej. Tak właśnie Polskę przekształca się w Polin. Tu Mossad decyduje co można i trzeba. Chyba, że w końcu oprzytomniejemy i postanowimy inaczej. Jak na razie jeszcze za mało jest chętnych, a musimy przekształcić się w Armię !

 15. I tak odpowiada za to rząd Morawieckiego, bo płaci za diagnozę o covidzie, a nie za wyleczenie chorego. Im więcej covidu tym wyższa płaca. To jest korumpowanie lekarzy w celu realizacji morderczego masońskiego scenariusza.

Comments are closed.