Bereciki Che Guevary. Dom odzieżowy wykorzystuje zbrodniarza do reklamy

Castro Che
Castro i jego kumple we francuskich berecikach Fot. Wikipedia

Okazuje się, że beret słynnego rewolucjonisty Che Guevary został wykonany przez francuski dom odzieżowy. Firma wciąż działa i wykorzystuje ten fakt do reklamy. Ciekawe, co by się działo, gdyby tak reklamowali się np. twórcy słynnych paradnych mundurków marszałka Goeringa?

Dom Laulhère, który produkuje berety, odnalazł swoje związki z „Che” w archiwach. Wszystko zaczęło się od kolekcjonera, który kupił taki beret na Kubie. Miał w środku naszywkę. Aby uwierzytelnić beret, kolekcjoner zwrócił się do firmy, a ta przekopała swoje archiwa i taki model odnalazła.

„Sensacja” znalazła się nawet na antenie publicznej TV France 2, a firma wykorzystuje gust komunistycznego zbrodniarza do reklamy.

„Jesteśmy ostatnim historycznym producentem beretów w zakładach, które mają już 180 lat” – zachwala firmę Rosabelle Forzi. W 2012 roku kupiła Dom Laulhère i jego berety.

Firma została założona w 1830 roku u podnóża francuskich Pirenejów. 10 lat później zaczęła wytwarzać berety, które były tak popularne, że kojarzono je z wizerunkiem przeciętnego Francuza przez wiele lat.

Rosabelle Forzi opowiadała na antenie France 2, że naszywka i sygnatura firmy nie wyglądały dokładnie tak, jak używane tradycyjnie. Jednak w jednym z segregatorów znaleziono identyczny znak wszywany w partię beretów.

Forzi cieszyła się: „To ogromna radość! Wiedzieliśmy, że naprawdę jesteśmy częścią historii, ale okazuje się, że jesteśmy częścią wielkiej historii… ”. Dodajmy, że także… zbrodniczej, a z estetycznych upodobań i wyboru Che specjalnie nie ma się co cieszyć.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.