Brytyjski uniwersytet mocno się ośmieszył za sprawą trzech małp

Trzy małpy

Uniwersytet w brytyjskim Yorku (University of York) to założona w 1963 roku uczelnia publiczna. Uniwersytet lokuje się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii, w pierwszej dwudziestce w Europie, a na świecie na 96 miejscu. Niestety konkuruje także w obłędzie politycznej poprawności i walce z rzekomym rasizmem.

Jak donosi „The Sun”, uniwersytet postanowił usunąć ze swojej strony internetowej zdjęcie słynnych „trzech mądrych małp”.

Chodzi o tysiącletni symbol pochodzenia azjatyckiego. Każda z małp zakrywa inną część twarzy – oczy, usta i uszy. „Symbolizują japońskie przysłowie – „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”.

Nie wiedzieć czemu, trzy małpy uznano za… „rasistowski stereotyp”. Decyzja mocno surrealistyczna. W dodatku urzędnicy brytyjskiego uniwersytetu przeprosili za jego… „dyskryminujący charakter”, chociaż powinni raczej przeprosić za swoje skojarzenia.

Pytany przez „The Times” kurator japońskiej kolekcji w British Museum Tim Clark nie rozumie problemu. Inni mówią o nowej „nadwrażliwości”. Dr Lucia Dolce zajmująca się buddyzmem japońskim, też uważa sprawę za nieporozumienie, bo trzy małpy w tej kulturze mają przesłanie pozytywne.

2 KOMENTARZE

  1. Czyżby Covid był zasłoną dymną maskującą szerzenie się w GB odmiany choroby smoleńskiej?
    Wreszcie ,mamy’ jakieś zasługi w rozwoju ,nowego’ idiotyzmu panświatowego.Jednak czy ktoś to doceni poza Sz.Antkiem i grupą jego wyznawców?

Comments are closed.