Policja szuka odpowiedzialnego za ulepienie bałwana. Miał transparent obrażający PiS

Fot. wiktionary
A co sobie o tym myślą bałwany? Fot. wiktionary

Policja z Suwałk szuka osoby, która ulepiła bałwana w centrum miasta. Powód? Antypisowski transparent.

Od kilku dni policja w Polsce walczy bałwankami. Pierwszym głośnym przypadkiem był ten w kształcie kaczki, który stanął w Warszawie pod pomnikiem smoleńskim.

Policjant kazał kobietom go zabrać… ze względu na „zagrożenie terrorystyczne”. – Można go postawić tam, ale nie tutaj – dodał policjant. – To rozumiem, że tam mogą być zagrożenia terrorystyczne, a tutaj nie? – odpowiedziała mu jedna z kobiet.

Zamieszanie z bałwankiem w Warszawie sprowokowało kolejne akcje przeciwników PiS. Najnowszym jest bałwan ulepiony w Suwałkach.

Bałwanek stanął na placu Marii Konopnickiej w centrum miasta. W związku z tym interweniowała Straż Miejska, a postępowanie prowadzi suwalska policja.

Jak poinformowało suwalskie Radio 5 bałwanek „był zaopatrzony w transparent z napisem godzącym w Prawo i Sprawiedliwość”. Strażnicy natychmiast usunęli napis, a bałwanek miał się rozpaść sam.

Grzegorz Kosiński, komendant Straży Miejskiej w Suwałkach, tłumaczył zachowanie podwładnych tym, że publiczny plac to nie miejsce na takie samowolne konstrukcje z transparentami. Komendant nie chciał jednak sprecyzować, jak brzmiało hasło na transparencie.

Powiedział jedynie, że „dotyczył partii rządzącej i zawierał nieparlamentarne słowa”.

Teraz sprawą zajęła się policja. Oficer prasowy z jednostki przy Pułaskiego potwierdził, że po zgłoszeniu od straży miejskiej, w sprawie zostało wszczęte postępowanie.

Sprawcy czynu pozostają nieznani. Natomiast „dowód przestępstwa” z powodu ocieplenia się roztopił.

Źródło: Radio 5 / Radio Zet

22 KOMENTARZE

 1. Czekam na podanie rysopisu tego bałwana.
  Swoją drogą jest to świetny temat dla filmowców na chwytliwy horror.
  Proponuję tytuł: „Straszny bałwan”, a potem „Powrót strasznego bałwana 17” …
  Publika będzie walić drzwiami i oknami… :o)

  • Śmiej się, śmiej. A za chwilę będziemy mieli ustawę antyterrorystyczną przeciw lepieniu bałwanów. Wypuścisz dziecko na dwór a tu się okaże, że masz terrorystę w domu nawet o tym nie wiedząc. Listami gończymi takie dzieci będą ścigać. Nawet brygada antyterrorystyczna może się w mieszkaniu pojawić. To nie są żarty. Lepienie bałwana staje się bardzo niebezpieczne.

   • Przed ulepieniem bałwana trzeba będzie wystąpić do nadzoru budowlanego o zgodę. Trzeba będzie przedstawić im projekt bałwana wykonany przez zawodowego projektanta bałwanów…

 2. Mogłoby od razu aresztować cały śnieg w Polsce albo go upaństwowić i wtedy aresztować za zabór mienia.

 3. Dawniej, żeby kogoś obrazić trzeba było posiadać zdolność honorową.
  Dzisiaj może obrażać nawet zwykły bałwan.
  O tempora, o mores!!

 4. Jezeli straz miejska i policja badaja i sledza kto lepi balwany na podobienstwo tych rzadowych, to koniec tych ostatnich jest bliski. Stopnieja do wiosny i moga nie zdazyc wprowadzic Nowego Porzadku w Polsce. A kredyty na ten cel zaciagniete. „Co to bedzie, co to bedzie?”

 5. Już dzisiaj w nocy zostanie przegłosowana ustawa zakazująca lepienia bałwanów. W trosce o bezpieczeństwo sanitarne oczywiście. Dzielna milicja będzie ścigać dzieci już nie tylko na sankach, bo tam w śniegu kryje się śmiertelny wirus.

  A najlepsze w tym wszystkim jest to, że POPiSowi znowu od tego wzrośnie poparcie.

  Polska to stan umysłu…

 6. horban, simon gdzie jesteście! Stoi bałwan bez maski i się głupio uśmiecha a wy nie grzmicie? Czemu sanepid nie ukarze bałwana? A może on nie chce być podobny do tych zamaskowanych bałwanow?

 7. „…komendant Straży Miejskiej w Suwałkach, tłumaczył zachowanie podwładnych tym, że publiczny plac to nie miejsce na takie samowolne konstrukcje ”

  Od tej pory rodzice w śnieżną zimę będą mówić do dzieci:
  Chodź, pójdziemy na dwór, ulepimy sobie przed domem jakąś ładną SAMOWOLNĄ KONSTRUKCJĘ. :)))

 8. PIS zasłużył sobie by działać jak za PZPR. Ktoś opowiadał, że we Wrocławiu za PZPR bawili się z ZOMO hepeningami. Ludziska „ubierali się” w kartonowy krążownik Aurora i biegali po uliczkach starego miasta, ZOMO ścigało, pałowało a Aurora uciekała. Aż tu nagle z kolejnej uliczki wyłaniał się kolejny krążownik z napisem Aurora 2 i tak zabawa trwała. PIS z kolei traci śnieżne dowody bo się topią. Brawo wyobraźnia i pomysłowość Polaków. Na pohybel zydomasonerii.

 9. To transparent także się roztopił, czy komendant schował go sobie do bagażnika w swojej beemce, na zaś…?

Comments are closed.