Fox News ujawnia plany Donalda Trumpa na najbliższą przyszłość

Donald Trump. Foto: PAP/Newscom
Donald Trump. Foto: PAP/Newscom

Były prezydent USA Donald Trump nie zamierza na razie zakładać partii politycznej, a zamiast tego skupi się na pomocy Republikanom w uzyskaniu przewagi w Izbie Reprezentantów i Senacie w wyborach w 2022 roku – poinformowała stacja Fox News.

Od czasu opuszczenia przez Trumpa Białego Domu narastały spekulacje na temat politycznych planów byłego prezydenta.

Nieoficjalnie mówiło się, że rozważa założenie nowej partii, konkurencyjnej wobec Republikanów, którzy są obecnie podzieleni w ocenie swojego niedawnego politycznego przywódcy.

Telewizja Fox News utrzymuje jednak powołując się na źródła, że były przywódca USA nie ma takich planów.

Także doradca z kampanii w 2020 roku Jason Miller powiedział w niedzielę, że Trump „jasno zadeklarował, że jego celem jest odzyskanie Izby Reprezentantów i Senatu w 2022 roku”.

Miiler zastrzegł przy tym, że plany niedawnego gospodarza Białego Domu zależą także od tego jak zagłosują senatorzy GOP w procesie Trumpa w Senacie, który rozpocznie się w drugim tygodniu lutego.

Izba Reprezentantów oskarżyła Republikanina o „podżeganie do powstania” w związku ze szturmem jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia.

Przy obecności wszystkich stu senatorów do uznania Trumpa winnym nawoływania do rebelii trzeba będzie 67 głosów, do 50 Demokratów dołączyć więc musiałoby 17 Republikanów.

Do tej pory co najmniej piątka sygnalizowała, że jest na to gotowa. Głosowania „za” nie wykluczył też szef Republikanów w Senacie Mitch McConnell, który ma nadzieję, że procedura impeachmentu ułatwi pozbycie się byłego prezydenta z GOP.

W pożegnalnym przemówieniu na dzień przed złożeniem najważniejszego urzędu w państwie Trump zapowiedział, że jego ruch będzie działał po zakończeniu jego kadencji.

W poniedziałek ogłosił powstanie biura, którego celem ma być m.in. zarządzanie publicznymi oświadczeniami oraz występami. (PAP)

12 KOMENTARZE

 1. Tylko nikt się na republikanów nie nabierze to partia która zdradziła i sprzedała trumpa
  a demokraci w 4 ściągną do usa tylu nie legali już są odpowiednie zapisy bidena i machinacje w procesie wyborczym tak żeby nawet 16 latki głosowały żeby już nie musieli fałszować następnych wyborów

 2. Zamiast odejsc z godnoscia, to niepotrzebnie balamuci i odgraza.
  Wiekszosc narodu go wogole juz nie szanuje. Uparty i nie wyczuwa, ze jego klopoty dopiero sie zaczynaja.

   • Owszem – ma poparcie dochodzace nawet do 100%, ale wsrod najbardziej zacofanych analfabetow. Wszystko wskazuje na to ze nadal nie rozumiesz jego problemow. Poza tym TV nie ogladam wogole, ale za to czytam wiadomosci ze wszystkich zrodel.

    • Liczy się poparcie elit, lóż, Rothschildów, Rokefelerów i innych
     a nie klasy średniej zacofanych czy nie
     Chociaż jeśli bycie nie zacofanym, nowoczesnym ma wyglądać jak w przypadku Conchity Wurst to ja dziękuje :) :)

 3. Ludzie wylaczcie telewizor, stajecie sie umyslowo niepelnosprawni! lepiej ogladac telewizje niezalezna w internecie np. wrealu24, media narodowe

 4. Jak Trump wyobraża sobie powrót, skoro miał wszelkie dostępne narzędzia wraz z przyciskiem i został ograny jak małe dziecko. Będąc prezydentem poddał się fałszerstwom i to ewidentnym. Nie skorzystał z tego co miał w zasięgu ręki, bez tego, będąc na zewnątrz nie uda mu sie pokonać całej machiny korzennej.

 5. Prawdziwy mąż stanu nie dałby się wykiwać przez oszustowo w wyborach i prowokacje.
  Zmarnował entuzjazm patriotów.
  Nie jestem zwolennikiem, ale nawet Gowin przewidział do czego mogą doprowadzić wybory korespondenycjne.

 6. Trump przeżyje Impeachment, a przy okazji ujawnia się wszyscy jego przeciwnicy tj. : Mich Mcconnel, Romney i reszta tzw. RINO.

 7. W USA i poza nim robi się gorąco
  już wiadomo że wybory to ustawka Demokraci, Republikanie to agentura
  do tego fałszywa pandemia, lock downy, szczepionki z efektami ubocznymi
  W Holandii już się kotłuje

Comments are closed.