Konfederacja rozpoczyna akcję powrotu do normalności! Zbiórka podpisów pod projektem „Otwieramy Gospodarkę”. Sprawdź, jak zmusić rząd do zniesienia lockdownu [VIDEO]

#otwiraMY STOP LOCKDOWN. Konfederacja. Obrazek ilustracyjny. Źródło: tter/Konfederacja
#otwiraMY STOP LOCKDOWN. Konfederacja. Obrazek ilustracyjny. Źródło: tter/Konfederacja

Konfederacja rozpoczęła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Otwieramy Gospodarkę”. Ma on odmrozić gospodarkę i sprawić, że zniesione zostaną koronarestrykcje oraz że w przyszłości niemożliwe będzie nakładanie podobnych obostrzeń. Żeby projekt trafił do Sejmu, trzeba zebrać co najmniej 100 tys. podpisów.

Jak podkreślał Witold Tumanowicz, PiS nie przejmuje się wnoszonymi przez parlamentarzystów projektami ustaw.

Dlatego projekt ten przybrał formę obywatelskiej inicjatywy. Partia rządząca przejmuje się tylko presją społeczną. – Tę presję społeczną zamierzamy wywołać – dodał.

Przedstawiciel Konfederacji zachęcał do odwiedzenia strony otwieramygospodarke.pl, zapoznania się z projektem oraz wydrukowania karty i zbiórki podpisów wśród znajomych. Następnie trzeba odesłać je na podany adres.

– Ważne jest, aby zebrać jak najwięcej podpisów obywatelskich, aby PiS poczuło presję związaną z tym, że tak wiele osób chce odmrożenia gospodarki – wskazał Tumanowicz.

– Gdy prawie rok temu Sejm ogromną większością głosów przyjmował pierwszą ustawę covidową, Konfederacja była przeciw. Baliśmy się tego, że rząd będzie nadużywał ogromnej władzy, którą przyznał sobie na mocy tej ustawy. Z perspektywy roku muszę powiedzieć, że rzeczywistość przerosła nasze najgorsze oczekiwania – podkreślił Sławomir Mentzen.

– Przez ten rok mieliśmy okazję obserwowania naszego kartonowego państwa reformowanego trytytkami w całej swej okazałości. Przez ten rok widzieliśmy zamykanie fryzjerów, lasów, kosmetyczek. Zamykanie rozporządzeniami publikowanymi chwilę przed północą całych branż, skazywanie ludzi na bankructwo, zamykanie cmentarzy na kilka godzin przed dniem Wszystkich Świętych, a następnie interwencyjnym skupem zniczy. Obserwowaliśmy wprowadzenie godziny policyjnej za pomocą slajdu na konferencji prasowej pana premiera – wyliczał polityk Konfederacji.

Jak dodał, „czas powiedzieć, że ten cyrk należy zakończyć”.

Mentzen przypomniał, że wiele sądów administracyjnych wydało już wyroki wskazujące, że nie można zamykać całej branży na mocy „rozporządzenia czy też slajdu”. – Dlatego chcemy zakończyć ten nieśmieszny cyrk i otworzyć gospodarkę – skwitował.

Zdaniem Mentzena, rząd zachowuje się, jak „małpa z brzytwą” i „tnie na oślep, gdzie popadnie”.

– Dlatego chcemy temu rządowi zabrać tę brzytwę, zanim zrobi nam jeszcze większą krzywdę. Chcemy, aby niemożliwa była sytuacja, w której za pomocą rozporządzenia publikowanego na chwilę przed północą zamyka się całą branżę – dodał.

Mentzen podkreślił, że skoro rząd zapowiada, że „być może” jesienią wrócimy do „nowej normalności”, to trzeba się liczyć z tym, że „czeka nas kilka lat powracających lockdownów, chyba że się temu sprzeciwimy”.

Jak włączyć się do akcji otwierania gospodarki?

1. Wejdź na stronę https://otwieramygospodarke.pl
2. Pobierz kartę na podpisy i wydrukuj ją
3. Zbierz jak najwięcej podpisów
4. Wypełnione karty wyślij lub dostarcz na adres: ul. Piękna 3/8, 00-539 Warszawa

Źródło: Twitter

52 KOMENTARZE

 1. Bohaterzy z listami :DDD
  Mikke powinien jeszcze zrobić zbiórkę kasy od tych list.
  W końcu dobra okazja znowu oskubać gimbazę.

 2. 100 tys. zbiorą bez problemu, ale dlaczego nie można tego zrobić elektronicznie?
  Albo OK – na papierze, ale obok „by net”. Mógłby to być plebiscyt, kilka mln. robiłoby wrażenie.

  • Mikke ma obowiązek podać autora(ów) do sądu . Chyba , że tak kiedyś powiedział , w co wątpię , ale jeśli tego nie zrobi to …?

   • Przecież mógł tak powiedzieć – wg ówczesnego stanu wiedzy, który się niewiele zmienił, bo nie było ekshumacji. Tylko, że to zdanie – jeśli – jest wyrwane z kontekstu.

  • Szyderstwo doskonałe. Gratuluję! A pomyśleć, że są ludzie biorący na poważnie wygłupy tych drobnych cwaniaków z dumnym nazwaniem Konfederatów. Ojciec i synowie Pułascy przewracają się w grobach.

 3. Tu Brzoza tu Sosna jak mnie slyszysz?
  Podpisalas liste? Co ty glupia nie jestem by mnie wycieli na papier.
  Masz racje Brzoza , musimy powiedziec im stanowczo NIE wycince lasow.

 4. Brawo Konfederaci ! Powoli . Róbcie swoje a ludzie się przekonają co do waszej partii . Na Pinoldino Matouszka już nie mogę patrzeć i jak słyszę wyraz żyd !!! Wraca karma ze Średniowiecza a historia lubi się powtarzać !!!! Myślę , że zapiszę się do Konfederatów !!! Trzeba działać .

 5. nastroje wobec działań pisiej mafii radykalizują się, utrata władzy przed terminem jest coraz bardziej realna, stąd mobilizacja pisożytniczej trollowni na wszelkich forach…
  Mam pytanie do moderatora, dlaczego puszcza tą kloaczną fekaliozę bredni i pomówień pisuarowych wychowanków kurskiego i srakiewicza, skoro na forach mediów PiSraelickich nawet najbardziej rzeczowa krytyka Patologii i Socjalizmu nie przechodzi?…

  • Wolność ma to do siebie , żeby i o srakiewiczach pisać i innych gnojach przy żłobie . Nie irytuj się , zawsze jakoś możesz się do tego ustosunkować , bądz pominąć milczeniem , co ja zresztą robię , bo szkoda zdrowia.

   • @Krzysztof, przepraszam, chciałem żeby było dowcipnie, a nie wyszło. Bo jednak zdarza się, że nie przechodzą tu moje odpowiedzi na „wynurzenia” pisiej trollowni, i liczyłem że może Moder się odezwie. Ale, oczywiście jestem zdeklarowanym przeciwnikiem cenzury…

 6. A ten obywatelski projekt ustawy i te podpisy spokojnie sobie będą leżały aż trafią na makulaturę. Taki będzie efekt. Czy wy myślicie, że ktoś się przejmuje naciskiem społecznym? Dopóki nie poczują prawdziwego strachu przed narodem to sobie możecie pisać co tylko chcecie i ile chcecie. A Konfederacja? No cóż. Jak każda inna partia ustawiła się w kolejce do żłoba kreując się na obrońcę narodu.

  • Co ty bredzisz , P.I.S qrwa z nowym nikiem ? Czy z twoim IQ potrafisz zrozumieć kim są ludzie z Konfederacji i co chcą dla ludzi zrobić , o co walczą dla nas !!!!!!!!!!!!!!
   Jeżeli nie , to dalej podcieraj jarkowi .

   • Wygląda na to, że Robert’ r to kolejny troll (albo ten sam pod innym nickiem, co bardziej obstawiam). Ściemniał nam tu o szwajcarskiej demokracji, a tu słoma z butów wylazła.

    Oj, Robercik, nie powinni Ci zapłacić. Spaliłeś, za wcześnie z tym wyjechałeś. Nie udało Ci się uśpić naszej czujności rewolucyjnej.

  • 1/Myślałem, że mój komentarz jest zrozumiały ale czytając wasze wpisy Robi i larum się zdziwiłem. Więc tłumaczę. Uważam, że to PiS a nie Konfederacja przetrzyma a następnie odda te podpisy na makulaturę. No i wysiłek Konfederacji i nasz pójdzie na marne. Umożliwia to polskie prawo, które nie obliguje rządu do przeprowadzenia referendum na podstawie zebranych podpisów.

   • Bo jest zrozumiały – dla Robi’ego i dla mnie.
    Ale wygląda, że Ty go nie rozumiesz.

    Od ustaw jest sejm, a nie rząd. Zebranie 100 tys. podpisów pod projektem ustawy obliguje sejm do I. czytania w ciągu 3 m-cy.
    Tylko się nie napuszaj… Wiemy dobrze, że będą chcieli to uwalić. Ale na tym polega walka w czasie pokoju. Chodzi o to, by w mediach o tym mówiono. Więcej mi się nie chce tłumaczyć.

    • Dziękuję za sprostowanie. Ten wpis rzeczywiście może wprowadzać w błąd. To należy do sejmu. Tak jest jak się jednocześnie robi projekt i co jakiś czas pisze komentarze. Nawet nie zauważyłem, że tak napisałem. Więcej tłumaczyć nie musisz.

    • Dziękuję za sprostowanie. Ten wpis rzeczywiście może wprowadzać w błąd. To należy do sejmu. Tak jest jak się jednocześnie robi projekt i co jakiś czas pisze komentarze. Nawet nie zauważyłem, że tak napisałem. A jeśli chodzi o napuszanie to raczej twoja specjalność.

  • 2/Inaczej niż w Szwajcarii wygląda również postępowanie z wynikiem referendum. Tam jest to obowiązujący dla rządu nakaz a u nas opinia, która może być wzięta pod uwagę ale nie musi. I dalej. Uważam, że to PiS a nie Konfederacja się naciskami społecznymi nie przejmuje i dopiero strach przed społeczeństwem może ich otrzeźwić. Stąd wniosek, że te działania będą nieskuteczne.

    • Nie zamierzam budzić w nikim wściekłości. Myślę tylko o tym, że jak już coś się wydarzy to powinniśmy wykorzystać okazję i tak zorganizować funkcjonowanie państwa żeby wreszcie było nam dobrze. Wymiana jednej partii na drugą niewiele daje.

  • /3 I już ostatnia sprawa. Konfederację uważam za taką partię jak każda inna. W końcu partię się zakłada po to, żeby przejąć władzę. Wynika to z definicji partii. Zaczyna się z ustami pełnymi haseł o ideałach a kończy jak PiS czy PO. To, co teraz się dzieje wokół Konfederacji jest niczym wobec tego co się kiedyś działo wokół Solidarności. I jak się to skończyło?

  • 4/Dalej uważam, że trzeba zmienić cały system, żeby nasze państwo zaczęło funkcjonować. A referendum ma sens tylko w takim systemie jaki jest w Szwajcarii. Inaczej jest to strata czasu i energii. Co do Konfederacji to niestety zaczynam mieć złe przeczucia. Obym się mylił bo na nich głosowałem. I proszę mi nie zarzucać złych intencji wobec tej partii. W końcu to również dzięki mojemu głosowi dostali się do sejmu.

   • Jak mamy rozważać przyszły system, to bez demokracji.

    Uważnie obserwuj upadek Szwajcarii w najbliższych latach. I stawiam $$ przeciw orzechom, że za to nie obwinisz demokracji szwajcarskiej…

    • Bardziej niż Szwajcarią martwię się tym co dzieje się z Polską. Szwajcaria, jak zwykle sobie poradzi. A Polski już kiedyś nie było na mapach. Nie chciałbym tego doczekać i nikomu tego nie życzę, również i Tobie.

 7. „Jak włączyć się do akcji otwierania gospodarki?”

  1. Wejdź na portal ePuap.
  2. Zaloguj się Profilem Zaufanym. (który posiada już ponad 9 milionów osób!)
  3. Wejdź w zakładkę „Sprawy obywatelskie”.
  4. Wybierz projekt ustawy dla którego aktualnie zbierane są podpisy poparcia.
  5. Kliknij „Poprzyj”.

  Kilka minut i KONIEC.

  • TAK TO WŁAŚNIE (w trzeciej dekadzie XXI wieku i w czasach pandemii) POWINNO WYGLĄDAĆ, a nie jakieś papierowe karty, wypełnianie, zbieranie podpisów innych osób, wysyłanie… NIE NIE NIE!

   Dlaczego Konfederacja czy Partia Wolność nie przedstawia takiego pomysłu?! To że PiS to zapewne uwali (nie podejmie tematu, przemilczy, porżnie głupa…) to prawie pewne bo to antyobywatelska partia! Ale co z tego? Walić w tych totalitarystów ile się da!

  • Dlaczego mam dać zarobić poczcie Polskiej kupując znaczek, nawet online / kopertę – przynajmniej z sensem byłoby, gdyby można było gdzieś przynieść (do skrzynki zaprzyjaźnionej restauracji) i wysłać hurtem. Oczywiście podpis profilem zaufanym byłby jeszcze lepszym rozwiązaniem – nie byłoby oporów w zamieszczaniu danych osobowych.

  • I +- to miałem na myśli. Aż zajrzałem – obecnie nie ma takich projektów ustaw. Rzeczywiście tam się pojawiają?
   Tak czy siak – ten kierunek. Być może na razie to jeszcze nie działa, stąd papierki.

   • Teraz się domyśliłem – Ty masz pomysł, by to się znalazło na ePuap, trochę niejasno to napisałeś.
    Dobry pomysł, powinna go zgłosić K. jak najszybciej, ale akurat teraz chodzi o szybkie działanie, więc papierki.

Comments are closed.