Spotkanie z rządem ws. szczepień. Korwin-Mikke komentuje: stanowczo odcinamy się od stylu myślenia właścicieli niewolników

Janusz Korwin-Mikke oraz Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke oraz Mateusz Morawiecki. / foto: PAP

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów doszło do spotkania premiera Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. Oto, co po spotkaniu powiedzieli politycy.

W rozmowach uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds programu szczepień Michał Dworczyk i główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Niedzielski powiedział, że dyskusja była gwałtowna, a zdania na temat luzowania restrykcji podzielone.

Dzisiaj ta rozmowa była rozmową bardzo burzliwą, bo trzeba powiedzieć uczciwie, że te przedstawiane stanowiska były bardzo różne, nie tylko między nami a opozycją, ale różne wewnątrz opozycji – powiedział szef resortu zdrowia.

Spór o obostrzenia

Dodał, że różnice dotyczyły szczególnie podejścia do obostrzeń. Część opozycji na przykład wskazywała na konieczność ich luzowania. – Z drugiej strony mieliśmy głosy, które mówiły o tym, by przedłużyć istniejące regulacje do połowy lutego – zaznaczył Niedzielski.

Według Dworczyka z kolei ws. szczepień pojawiły się dwie „ciekawe propozycje” – ze strony Bartosza Arłukowicza oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Oczekujemy odrobiny wysiłku i przygotowania, w zamian deklarujemy otwarcie na takie merytoryczne propozycje, jak np. Bartosza Arłukowicza (KO) w sprawie szczepienia osób leczonych onkologicznie, czy Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) w sprawie farmaceutów – powiedział Dworczyk.

Skrytykował jednocześnie Cezarego Tomczyka z PO.

Jeżeli mamy rozmawiać – rozmawiajmy merytorycznie i poważnie. Merytoryczna rozmowa wymaga odrobiny przygotowania, co wymaga odrobiny wysiłku. Przewodniczący klubu KO Cezary Tomczyk dzisiaj pyta o dostawy do Polski i żąda jawności na temat dostaw do Polski i harmonogramu szczepień. To wszystko od wielu dni jest publikowane na stronach rządowych gov.pl/szczepimysie – mówił Dworczyk.

Kukiz nie uzyskał odpowiedzi

Po tym spotkaniu jesteśmy przekonani, że premier będzie szukał nowych źródeł pozyskania szczepionki – powiedział Kosiniak-Kamysz. – I myślę, że to spotkanie temu miało służyć, czy będzie przyzwolenie, czy jest zachęta dla premiera ze strony opozycji do poszukiwania nowych źródeł szczepionki – dodał.

Paweł Kukiz wybrał pięć – jego zdaniem najciekawszych – pytań, które napisali mu dzień wcześniej na Facebooku jego obserwujący.

Kukiz pytał przedstawicieli rządu m.in. o to jak wyglądają prace nad lekami na COVID-19 i kiedy poznamy wyniki badań nad amantadyną, o szczegóły funduszu kompensacyjnego za NOP (niepożądany odczyn poszczepienny), plany zakupu szczepionek poza pulą dla Unii Europejskiej, czy po zaszczepieniu personelu medycznego zostaną zlikwidowane teleporady i wrócą stacjonarne wizyty u lekarza oraz czemu rząd przestał się stosować do wyznaczonych przez siebie wytycznych, które definiowały strefy (zieloną, żółtą i czerwoną) oraz ewentualną kwarantannę, warunkujące je liczbę zakażeń.

Na żadne z nich nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi – podsumował Kukiz.

Konfederacja komentuje spotkanie

Spotkanie na Twitterze komentował Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

„Trwa narada w RM. Lewicowa opozycja atakuje ‚rząd’ demagogicznie – i nie za to, za co trzeba. Kompletny bełkot. Nikt nie rozumie, że jeśli jest socjalizm (rozdawnictwo), to MUSZĄ być nierozwiązywalne problemy. Ciekawa informacja: 50% nauczycieli już przeszło CoV-19 bezobjawowo!!” – pisał prezes partii KORWiN.

„Pan Premier opuścił naradę. Na odchodnym powiedział, że państwa, które nie wprowadziły po Świętach lockdownu, jak np. Irlandia, gorzko tego żałują. Proszę na stronie https://worldometers.info/coronavirus/ kliknąć w główce tabeli Death/1M population. Polska jest na miejscu 31, a Irlandia na 46” – kontynuował poseł Konfederacji.

„Na zakończenie podziękowano nam za udział i oświadczono, że ‚Mamy wspólny cel: zaszczepienie jak największej liczby ludzi’!!! Nie!! KONFEDERACJA chce, by zaszczepili się ci, co chcą (tą szczepionką, którą chcą!) i stanowczo odcinamy się od stylu myślenia właścicieli niewolników!!” – podsumował Korwin-Mikke.

W mediach społecznościowych spotkanie komentował także Grzegorz Braun.

11 KOMENTARZE

  1. dworzanin mówi: To wszystko od wielu dni jest publikowane na stronach rządowych gov.pl/szczepimysie – ale nie ma nic o tych, którzy chcą, żeby się od nich odszczepili, i nie wprowadzali segregacji, której podobno zabrania Konstytucja

  2. A kiedy banda czworga zostanie postawiona w stan oskarżenia? Bo efekt randki z tą bandą był do przewidzenia. Czas by grupa przestępcza zaczęła się bać. Referendum w sprawie pozwu zbiorowego?? Dać łapówkę Ziobrze? Niech ruszy 4 litery do realizacji prawa i sprawiedliwości. Może seryjny samobójca, albo i czterech?

  3. Niedzielski jako minister to katastrofa posłuchajcie dr Hałata w rozmowie na wrealu24 jak Niedzielski będąc dyrektorem NFZ wymuszał na lekarzach poparcie podatku cukrowego. Zamykanie firm, izolacja zdrowych to absurd przeczący wiedzy i nauce. Od zawsze układ immunologiczny ćwiczy się stykając się z mikrobami, wiedza z liceum, której rząd nie ma.

  4. Korwin stary szuler karciany traktuje politykę, jak grę w karty – sposób na lekkie życie. Co powie JKM… jakie to ma znaczenie od 30 lat ? Żadne. Kontrowersyjny publicysta i rozbijacz Prawicy i tyle.

Comments are closed.