Czarny sen Allegro się ziścił. Amazon wchodzi do Polski!

Amazon. Foto: Facebook: Amazon USA
Amazon. Foto: Facebook: Amazon USA

Jeff Bezos i jego Amazon wchodzą do Polski. Allegro traci na giełdzie.

Drugi najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos postanowił podbić Polskę. Amazon otwiera się na sprzedawców z Polski i rusza po dotychczasowych użytkowników Allegro.

Dotychczas Amazon był w Polsce obecny tylko „duchem”. Od 2014 zbudował u nas 9 centrów logistycznych, a niebawem powstaną kolejne.

Sama platforma w Polsce tak naprawdę nie była obecna. Polacy mogli tylko robić zakupy za pomocą polskojęzycznej wersji niemieckiego portalu Amazona.
Natomiast sprzedawcy z Polski w ogóle nie mogli wchodzić ze swoimi ofertami na platformę Bezosa. To właśnie się zmienia.

– Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok – poinformował Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju Amazona w Unii Europejskiej.

Przedsiębiorcy z Polski już teraz mogą rejestrować swoje konta w polskojęzycznej wersji panelu Seller Central. Jest on dostępny pod adresem sell.amazon.pl.

– Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce – zapewnia Alex Ootes.

Według nieoficjalnych informacji paczki z Amazon będą obsługiwać InPost (Paczkomaty) i Poczta Polska.

Wejście do polski giganta to najczarniejszy sen Allegro. Popularna w Polsce platforma od rana zaliczyła trzęsienie ziemi.

Po środowej informacji o wejściu pełnej wersji sklepu Amazona do Polski akcje Allegro taniały o ok. 4-7 proc. O godz. 10:30 spadek wynosił 5,89 proc., a po godz. 11 wzrósł do 7 proc.

Źródło: Wirtualne Media

27 KOMENTARZE

 1. Jedna i druga firma to czerwoni, sponsorzy tęczy, „Jurka” itd.
  Rezygnuję z obu. Można robić zakupy wprost w firmach, choć jest to bardziej uciążliwe.

 2. Niech sobie wchodzi Morawiecki już dawno Polskę rozparcelował, a ja nigdy nic nie kupie na amazon, drogo, a już na amazon de to szok ile zarabiają. Kupuje tylko na allegro i wy tak samo kupujcie, namawiam bo to nasze.

 3. Amazon, syfiasta firma, natarczywa, z dużą ilością towarów złej jakości. Po ich monopolistycznych zachowaniach wobec Parela, zlikwidowałam tam konto. Dodatkowo to jedna z dwóch firm w UK, która wprowadziła u siebie eksperymentalny pilotażowy program testowania pracowników na C-19, a ponieważ świadomości ludzi jest na niskim poziomie, to robią „dobrą robotę” dla statystyk.

  • Kiedyś byłam zachwycona tymi dużymi firmami ale to jest pułapka. Dzięki temu że w Polsce wciąż jest spora różnorodność, funkcjonują małe i średnie firmy mogą się teraz otworzyć w akcie nieposłuszeństwa. Duże sieciówki, wielkie korporacje nigdy nie zrobią czegoś takiego. Dzięki temu że w Polsce gastronomia jest w polskich rękach macie dużą szanse na powrót do normalnego życia. Szanujcie małe i średnie firmy, wspierajcie ich, wiem co mówię.

 4. Te wszystkie zachodnie korporacje powinniśmy omijać szerokim łukiem, jeśli w ogóle chcemy żeby Polska miała jakieś polskie firmy i by to Polacy zarabiali. To samo z towarami, tylko 590 – przynajmniej polski importer zarobi przy Chińczyku.

 5. Nam to wyjdzie na dobre, a Allegro wcale nie musi się aż tak obawiać. Fakt, będą musieli zejść z marży, która chyba była dość drakońska (nie sprzedawałem). Zrobili tylko jeden poważny błąd – nie kupili InPostu.

 6. Po co nam jeszcze ten Amazon , po co nam Szwedzi wykupują mieszkania bo wynajmować będą żydzi bo ma ich przybyć do 2 mln . ! Jest super a co jeszcze w czasie pandemii się wydarzy ? Płatne autostrady będą wszystkie ….żyć nie umierać .

  • i w tym jest szkopuł, nikt z Polaków o tym teraz nie myśli, myśli tylko o tym żeby mieć środki na utrzymanie rodziny. O to chodziło Morawieckiemu i dalej o to chodzi” za miskę ryżu” i głosu nie podnosić.Nie wiem kiedy młodzi się opamiętają, ten handlarz ziemią już nas rozparcelował.Chodzi właśnie o zaopatrzenie młodych w konsumpcje , żeby nie myśleli o kraju, żeby mieli gdzie kupować, to jest polityka Morawieckiego.

 7. Pewnie zaraz będą krzyczeć o patriotyzmie i kupowaniu na polskiej platformie. Szkoda tylko że zapomnieli jak traktowali książki Sumlińskiego.
  Wydaję na allegro przynajmniej kilkaset złotych miesięcznie, a czesto i ponad 1000. Zawsze bolało mnie że wspieram taką firmę. Teraz będzie mi lżej mając świadomość że muszą walczyć o przetrwanie w starciu z gigantem.

  • Utrzymanie sklepu internetowego przez sprzedawcę może być bardzo drogie. Są platformy pozwalające samodzielnie skonfigurować sklep. Ale jeśli ktoś się decyduje na własną stronę ze sklepem to koszty mogą przerazić. W praktyce jest to 500, 1000, 2000zł miesięcznie.
   Więc to wcale nie jest takie głupie że pobierają 15%. Pokrywają też ewentualne oszustwa. Byłem ofiarą oszustwa na setki tysięcy zł, a allegro z własnej kasy zwróciło.

 8. Miejmy nadzieję, że będą czuli na plecach aromatyczny oddech chińczyków z AliExpress. Bo jak nie daj Boże na dobre rozsiądą się u nas bezkarnie Amazony, JP Morgany i inne dziadostwo to będziemy zimą w sandałach chodzić za miskę ryżu dziennie. Nie daj Boże.

 9. Amazon, Google, Facebook to firmy pasożytujące na wszystkim czego się dotkną – i płacące za to ochłap. Przez ponad dekadę Amazon był nierentowny – czyli pan Bezos jest słupem finansjery. Co stworzyły te firmy, co miały, poza nieograniczonym poparciem jankeso-jewrejskiego deep state? To są nowe rugi pruskie.

 10. Jakoś mi nie szkoda. Allegro już od dawna nie jest polskie. Poza tym moje zaufanie i szacunek do tego portalu strasznie spadło. Bez żadnego żalu pożegnam allegro. Amazon zaś padnie przed Chińczykami.

 11. na Amazonie,taniej niz u polskich zlodziei. wedki tansze o 30-40%. a liczy sie grosz a raczej jego oszczedzanie,o co ZMSowcowi Mikke chyba chodzi. czyz nie? cenzorzy-ponoc wolnosciowcy-zamordysci

 12. Konkurencja jest dobra, ale należy pamiętać, że Ama$on to narzędzie bestii globalistycznej.
  Jak tylko im się uda zdominować handel to będą dalsze kroki typu – bez paszportu szprycy nic nie kupisz.

  4zon

  • Co znaczy wchodzi? Na allegro są sprzedający z Chin – ceny nierewelacyjne.
   Kiedy kupowałeś na Ali? Bo ja z rok temu, a przez ten rok próbowałem nieraz – ceny nierewelacyjne.
   Nie wiem jak ciuchy, bo nie kupuję, ale elektryka, elektronika, jakieś ogrodowe, przemysłowe – ceny nierewelacyjne.
   Do tego podniosły się ceny za przesyłki, a jeszcze duże (i coraz większe) ryzyko cła i VATu.
   Zachwytu nie widzę, jedyna nadzieja w konkurencji.

 13. Amazon to przerażający potentat.
  Wiele firm zdecydowało się sprzedawać także przez Amazon, nie rezygnując z dotychczasowych kanałów zbytu.

  Niestety Amazon pobiera ogromne opłaty za różne ryzyka i rzekome koszty, które naliczanie są ryczałtowo o obrotów. Tnie też słone kary od nieterminowych dostaw.
  Trzeba mieć niesłychanie sprawny system kontroli takich kosztów i przychodów, gdyż jako sprzedawca przez Amazon można szybko wyjść na tym interesie jak Zabłocki.

  Ale kupuje się tam świetnie.

Comments are closed.