„Kaczyński uruchomił wściekłe”. Gorące komentarze po opublikowaniu wyroku TK ws. aborcji

Warszawa, 30.10.2020. Uczestnicy protestu pod hasłem
Warszawa, 30.10.2020. Uczestnicy "Strajku Kobiet" pod hasłem "Na Warszawę!" w centrum stolicy. W najbliższych dniach możemy spodziewać się powtórki. (Fot. PAP/Leszek Szymański)

Trybunał Konstytucyjny, po trzech miesiącach, opublikował pisemne uzasadnienie wyroku ws. niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją. Ruszyła fala gorących komentarzy.

„Odpowiedź już się szykuje na ulicach, ale przede wszystkim odpowiedź nastąpi, kiedy PiS straci władzę” – powiedziała na briefingu prasowym w Sejmie Barbara Nowacka, gorąca zwolenniczka aborcji.

„W sprawie aborcji od 1993 r. zgadzaliśmy się, że nikomu ta ustawa nie odpowiada. Nawet tę zgodę na niezgodę wysadził Kaczyński rękami J. Przyłębskiej. Bezprawny akt ma stać się dziś w Polsce prawem. Można wspierać kobiety w heroicznych wyborach, ale nie wolno ich do nich zmuszać!” – to z kolei opinia Szymona Hołowni.

Szybko odpowiedział mu Robert Gwiazdowski, który zasugerował, że Hołownia pomylił daty.

Pomijając słuszność bądź nie wyroku, wielu uważa, że PiS celowo akurat teraz ponownie wrzuca do debaty publicznej temat aborcji, by na dalszy plan zepchnąć zamkniętą gospodarkę, a co za tym idzie falę obywatelskiego nieposłuszeństwa.

„Strajk Kobiet” zapowiada natomiast powtórkę z jesieni i protesty na ulicach.

A tutaj garść innych opinii – zarówno z prawej, jak i lewej strony.

25 KOMENTARZE

 1. kwestia aborcji jest kwestia wlasnosci. czyja jest macica? czyj jest zarodek? oczywiscie ze wszystko nalezy do panstwa wiec panstwo decyduje.

 2. Ciekawe jakie zadania mają oficerowie prowadzący dla Konfederatów? Zauważmy, że cwaniaki z tej partyjki jak na razie nie zaszkodzili w niczym rządzącym kacykom, a tym samym sobie. Za to zarobili na boku co nieco. Bez struktur w terenie są planktonem sejmowym. Nawet dla ochrony kościołów musieli zbierać kasę od wiernych na wynajęcie cieciów.

 3. Przecież to proste. Jeśli ktoś ma 12tygodniowy płód i go nie chce, to go sobie niech KK weźmie i wychowa do 18. roku życia. Skoro nie ma takiej opcji, to niech się nie wtrąca, tak samo jak nie można winić inkubatora, że nie działa bez prądu i wtedy inkubator zabił płód? Macica jest własnością prywatną, oddam jej zawartość za free.

 4. Trzeba coś przykryć i głupie baby realizują plan Kaczora. Ma to na celu przykrycie akcji OTWIERAMY, proste zagrywki jak budowa cepa.

  • Dokładnie. Obawiam się tego, że PO teraz może wykorzystać szum wściekłych macic, by przejąć władzę. Poza tym kobiety te napadły na reporterkę i operatora Mediów Narodowych.

    • Ja obawiam się, że mogą to wykorzystać jako pretekst. Budce zależy na powrocie PO do władzy. Przypomnę, że jednym z członków Rady Konsultacyjnej wściekłych macic jest Boni, który jest członkiem PO.

 5. aborcja temat zastępczy jak trzeba przepchnąć pisowska podłość pojawia się aborcja i dają się na to nabierać, tak nawiasem skoro coś się dzieje to otwierać knajpy

 6. To proste. Poprzez działania przedsiębiorców stanęli przed dylematem, czy poluzować restrykcję. Poprzez te panienki nie będą musieli. Dobre z tego i to, że prypadkowo dzieciom nienarodzonym pomogą.

 7. Czy moja żona ktora chce sama decydować o sobie i co jest dla niej dobre czy złe, to jest wściekla ? A czy Pan Sommer i inni konfederaci bijąc i poniżając swoje żony uważają,, że wiedzą lepiej od kobiet co dla nich jest dobre ? I one się na to zgadzają ?

Comments are closed.