Konfederacja o szczepieniach i rekordzie zgonów: „Naszym celem nie jest nabijanie portfeli producentom szczepionek” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz. / foto: PAP

Zgadzamy się z ministrem Dworczykiem – naszym celem nie jest zaszczepienie jak największej populacji, a zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Celem Konfederacji jest zadbanie o to, by Polakom była podawana szczepionka, która jest bezpieczna i przebadana – zapewnili przedstawiciele Konfederacji.

Na briefingu, po wtorkowym spotkaniu ugrupowań politycznych ws. Narodowego Programu Szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył: „Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju – to jest jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią”.

Przedstawiciele Konfederacji odnieśli się do tych słów na konferencji prasowej w Sejmie.

„Jak nigdy, trzeba się z ministrem Dworczykiem zgodzić – faktycznie celem Konfederacji nie jest ani zaszczepienie jak największej liczby Polaków, ani nabijanie jak największego wskaźnika wyszczepialności, ani nabijanie portfeli producentom szczepionek. Celem Konfederacji jest zadbanie o to, żeby Polakom była podawana szczepionka, która jest bezpieczna, przebadana, gwarantująca, że Polakom nie zaszkodzi, a takiej sytuacji w tej chwili nie ma” – oświadczył mec. Wawer.

Przypomniał, że zdaniem Konfederacji, szczepionki obecnie podawane są preparatami słabo i pospiesznie przebadanymi, które „nie dają gwarancji bezpieczeństwa”.

Korwin-Mikke przypomina propozycję Trumpa

Korwin-Mikke zwrócił uwagę, że prezydent USA Donald Trump „został uznany za wariata”, gdy w 2018 r. zaproponował skrócenie czasu badania szczepionek z dwóch lat do półtora roku, a lekarstw do roku.

„Obecne szczepionki są badane o wiele krócej. Oczywiście, każdy ma prawo zaszczepić się czym chce, i jeżeli ludzie chcą się szczepić, to mogą się szczepić czym chcą. I w aptekach powinny być szczepionki wszystkie, jakie są w okolicy. Domagałem się tego od pół roku i uważano mnie za wariata. I wszyscy domagali się, żeby to Unia Europejska zdecydowała o tym, jakie szczepionki będą w Polsce używane” – powiedział.

„To sprzyja braniu łapówek w Unii Europejskiej”

Poseł zwrócił uwagę, że polski rząd „podpisał zobowiązanie, że nie będzie kupował na boku innych szczepionek, od innych producentów, niż przez Unię Europejską”, a to – jak ocenił – „znakomicie sprzyja braniu łapówek w Unii Europejskiej, bo wtedy ceny staną się znacznie większe”.

Polityk przyznał, że w związku z wtorkowym spotkaniem w KPRM, dowiedział się „ze zdumieniem, że w tej chwili już większość partii jest za tym, żeby kupować szczepionki również poza Unią Europejską”.

„Więc cieszę się bardzo, że się nalewa olej do głowy, i mam nadzieję, że rząd wycofa się z tego zobowiązania wobec UE” – powiedział Korwin-Mikke.

Prezes partii KORWiN przypomniał także o rekordowej liczbie zgonów w Polsce w 2020 roku. Według oficjalnych danych te spowodowane COVID-19 lub chorobami współistniejącymi stanowiły ledwie część nadprogramowych zgonów. Korwin-Mikke obwinił o to rząd, który wszystkie działania podporządkował covidowi.

Unijny paszport dla zaszczepionych?

Odnosząc się do wcześniejszych zapewnień polskiego rządu o dobrowolności szczepień, Wawer zaapelował o dotrzymanie obietnic, z których – jak mówił – „PiS rakiem się wycofuje”. Według niego, Polska już zgodziła się już na unijny paszportu dla zaszczepionych na Covid-19.

Wawer przypomniał, że podczas nadzwyczajnej wideokonferencji przywódcy krajów UE debatowali o wprowadzeniu wspólnotowych świadectw szczepień, czyli – jak ocenił – „o wprowadzeniu zakazu podróżowania po Unii Europejskiej dla osób, które postanowiły się nie zaszczepić”.

Jego zdaniem, przedstawiciel Polski nie zgłosił żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do przedstawiciela Francji, który stwierdził, że „jego rząd ma wątpliwości co do wprowadzenia takiego systemu dzielenia obywateli unijnych na lepszą i gorszą kategorię”.

„Panie ministrze Dworczyk, panie premierze Morawiecki. Jako Konfederacja wzywamy dzisiaj, żebyście dotrzymali słowa, żebyście nie wprowadzali obowiązku szczepień, żebyście nie karali zakazem podróżowania poza granice Polski osób, które odmówią szczepienia, żebyście odrzucili paszporty szczepionkowe, wprowadzone czy to na poziomie unijnym, czy to na poziomie krajowym” – apelował Wawer.

20 KOMENTARZE

 1. „Celem Konfederacji jest zadbanie o to, żeby Polakom była podawana szczepionka, która (…)”

  Nie pojmuje.
  Jaka szczepionka?
  Po co szczepionka?
  Czyz pan Prezes nie oswiadczyl swego czasu ze ‚nie ma zadnego koronawirusa’, wiec po co jakas szczepionka?
  Celem Konfederacji powinno byc zadbanie o to, aby nikt zadnej szczepionki nie dostal.

   • Korwin mówi to, co w danej chwili jest mu wygodne. Chyba nikt rozsądny nie bierze na poważnie słów karcianego szulera ? Korwin mówił: 1. Pandemii nie ma – to wymysł.😢😆 2. Nikt nie umiera na COVID-2.🤭 3. Liczba zgonów w 2020 zmniejszyła się o połowę!😁😢 /a tak naprawdę zwiększyła się o 70%/🤔 4.Szczepionki powinny być bezpieczne dla osób jej przyjmujących na epidemię której nie ma -Korwin. PS. I czy to nie fiśnięty dziadyga?🤫

    • O, spec od manipulacji i kłamstw! Nie bierzesz pod uwagę jednego – jesteś durniejszy od nas, więc twoje manipulacje rozpoznajemy od razu.
     Wszystkie twoje manipulacje mógłbym teraz naprostować, tylko po co?
     Mądremu to niepotrzebne, bo wie, a głupiemu i tak nie wytłumaczysz.

     • Ekspert to typowy bolszewicko-konfedracyjny troll, żadnych sensownych argumentów tylko: towarzysze musimy zwalczyć burżuazję ! Jesteś żałosny zakłamana gnido.

 2. #NIE SZCZEPIMY SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Pierwsze sygnały płynące z krajów o wysokim poziomie wyszczepienia na COVID19 pokazują, że te osoby dalej zarażają się wirusem i same zarażają!! Obłęd. Widać więc, że z pewnością nie chodzi o zdrowie!! O następstwach średnio i długo terminowych nie wspominam;) mam cichą nadzieję, że linie lotnicze zanotują ogromne straty!!

  • Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Dobrze skonstruowane i dogłębnie przebadane środki z RNA – mogą być użyte np. do wyleczenia organizmu z nowotworów.
   Niedobrze, gdy szczepionkowi spekulanci spowodują, że ludziom w głowach zakoduje się, że terapie genowe to samo zło. To JEST kamień milowy w nauce. Nieszczęście polega na tym, że obecnie do komputera dorwały się małpy, które usiłują rozbijać nim kokosy.

   • NAPRAWDĘ joe? Szczepionkowi spekulanci?
    Nieszczęście polega na tym,że nie doinformowany i zbyt leniwy aby dotrzeć do informacji joe (przykro mi joe w telewizorze nie zobaczysz),zamiast rozbijać kokosy namawia ludzi by przywiązali sobie kamień milowy do szyi i skoczyli do wody.
    No chyba że to praca zlecona,to rozumiem. To bądź tak dobry i weź sobie szczepioneczkę nawet trzy razy dziennie przed śniadaniem – będę szczęśliwy.

 4. bezpieczniejsze są tradycyjne szczepionki na bazie inaktywowanego wirusa, może takie miał na myśli. Ale jak na razie tylko chińczycy taką produkują, a firmy światowe poszły w inżynierię genetyczną , że niby szybciej się produkuje te genetycznie modyfikowane wirusy niż unieszkodliwia te prawdziwe. Turcja dla swoich rodaków zamówiła właśnie szczepionkę chińską ( Corona Vax firmy SinoVac), chyba Brazylia i Chile też od nich kupią

 5. Nie można pisać o wolności do szczepień, jeśli mamy do czynienia z preparatami eksperymentalnymi i w trakcie badań klinicznych. To zbrodnia. Ludzie nie muszą mieć rozeznania i medycznej wiedzy. Odpowiedzialność spada na decydentów. Szczepionki to przede wszystkim biznes i nie ma i nigdy nie miały nic wspólnego z dobrem zdrowotnym, wręcz przeciwnie. Ludzie to mięso armatnie do robienia 7ydowskiej kasy. Trzeba mieć odwagę to mówić Konfederacjo.

 6. Niesamowite ilu idiotów w komentarzach tu się ujawnia. Nie potrafią zrozumieć prostego, mówionego tekstu!

 7. Chlewik-lewik

  Miesiąc nam zaledwie minie,
  A już wiemy, „Kim są świnie…”
  „…Warci są dezaprobaty
  Ci, co słowem czynią baty
  Pani Jandzie.” – Michnik rzecze.
  Sam jest świnią? Nie zaprzeczę…
  Że świniami są, jak w chlewie,
  O tym tylko lewak nie wie!

  https://
  nczas.com/2021/01/27/michnik-jezykiem-milosci-o-krytykach-jandy-to-sa-swinie/

Comments are closed.