Macierewicz buntuje się przeciw PiS?! „To sprzedanie Polski”

Antoni Macierewicz. Foto: PAP/podkomisja smoleńska
Antoni Macierewicz. Foto: PAP

Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez „Wirtualną Polskę”, Antoni Macierewicz nie zamierza poprzeć w Sejmie europejskiego Funduszu Odbudowy. To byłby jawny bunt przeciw Mateuszowi Morawieckiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Europejski Fundusz Odbudowy negocjował w zeszłym roku osobiście premier Mateusz Morawiecki. Wielkim orędownikiem funduszu jest również prezes Jarosław Kaczyński. Inaczej sprawę postrzega były szef MON – Antoni Macierewicz.

„Macierewicz – jak słyszymy od polityków klubu PiS – nie zamierza jednak poprzeć tego funduszu w Sejmie. Uważa, że to oddanie polskiej suwerenności brukselskim elitom” – podaje „Wirtualna Polska”.

Przeciwni funduszowi są również członkowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Mimo wszystko fundusz zostanie przegłosowany. W tej sprawie PiS będzie miał poparcie prounijnej opozycji. Piotr Zgorzelski z PSL zapewniał nawet, że PiS nie musi być ws. funduszu „zakładnikiem fundamentalistów”.

Przeciwni funduszowi będą oczywiście również Konfederaci, którzy od początku mówią, że wiązanie funduszu z tzw. „mechanizmem praworządności” to sprzedanie Polski.

To jednak właśnie głosowanie Macierewicza może odbić się najgłośniejszym echem. Jeśli osoba ze ścisłych władz PiS zagłosuje przeciw PiS-owi, to będzie to sytuacja bezprecedensowa.

Antoni Macierewicz może chować urazę, bo odkąd zabrano mu kierownictwo MON, jest trzymany przez PiS na uboczu. To na pewno godzi w dumę tak ambitnego polityka.

Źródło: „Wirtualna Polska”

24 KOMENTARZE

 1. macierewicz to bandyta i wróg polaków, załatwia prace w ministerstwach rodzinie i kolegom żydom, wszyscy o tym wiedzą a nikt o tym nie mówi

 2. Popatrzcie jak ta korowska szajka utrzymuje się tyle lat na powierzchni. Jakie to „Moce” stoją za michnikami, macierewiczami i pozostałymi przybłędami. A kuronia nawet zakopali na Powązkach w towarzystwie dwóch ziomali – kuklińskiegi i kołakowskiego. KOR wiecznie żywy!

 3. Mateusz to bandyta i wróg polaków, załatwia prace w ministerstwach rodzinie i kolegom żydom, wszyscy o tym wiedzą a nikt o tym nie mówi

  • To oczywiste, aby zostać prezesem banku już dawno musiał zaprzedać duszę diabłu.
   Tyle, że Mordor by nas spacyfikował gospodarczo i finansowo, jeżeli nie miałby w rządzie PiS swoich ludzi.
   Jednak jak mówi poeta „lepszy na wolności kąsek byle jaki, aniżeli w niewoli przysmaki”.
   Mam gdzieś ich komunistyczny pseudo dobrobyt.

 4. Mam teraz ważną funkcję w PiS – jestem specjalistą od zadaniowania grup sabotażowo – dywersyjnych ( Konfederacja Narodowa ). Wkrótce stworzę jeszcze ze trzy inne Konfederacje – Konfederację Patriotyczną, Konfederację Solidarnościową i Konfederację Wolnościową.

 5. Wszystkie ręce na pokład by wywalić Morawe ze stołka, największego obłudnika w historii tego kraju!!!! Wałęsa i Pastor Chojecki cieszą się u mnie większym zaufaniem.

 6. Szalom Antoni Antoni stara zabawa z gojami w dobrego i złego policjanta. A my na to wszystko się dajemy nabrać. Sztuczny szum zawsze się przyda przykryć inne sprawy.

 7. A czy Pan Macierewicz przedyskutowal swoj punkt widzenia z poslami PiS-u? Moze zmienia swoj poglad gdy poznaja powody jego opinii?!

 8. Wladza UE wpadla na pomysl. Dajcie nam swoje pieniadze a my jak wezmiemy prowizje dla siebie, pozwolimy je wam wydac na znajoimych kroliczka.

Comments are closed.