Michnik „językiem miłości” o krytykach Jandy: „To są świnie”

Adam Michnik Źródło: Wikipedia
Adam Michnik Źródło: Wikipedia

Sprawę szczepień celebrytów poza kolejką dawno moglibyśmy mieć za sobą, ale co jakiś czas temat umiejętnie podgrzewają rządzący. Głos w sprawie postanowił zabrać też redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, Adam Michnik.

Pod koniec 2020 roku wyszło na jaw, że niektórzy celebryci zaszczepili się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością.

Byli to m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Edward Miszczak, Andrzej Seweryn.

Michnik na łamach radia TOK FM wrócił do tego tematu. Redaktor naczelny „GW” wyrażał głęboką dezaprobatę wobec osób, które szczególnie krytykowały Jandę. W pewnym momencie wypalił „językiem miłości”:

Jeszcze jedno zdanie. Ci, którzy atakują Krystynę Jandę, to są świnie! – powiedział.

Michnik wypowiedział się także o zmasowanych protestach w Rosji. Naczelny „GW” pochwalił się, że poznał osobiście rosyjskiego Aleksieja Nawalnego i uważa, że ludzie wychodzą na ulicę w obronie opozycjonisty.

Stwierdził także, że Polska zmierza w podobnym kierunku, co Rosja Putina, ale widzi światełko w tunelu. W Polsce – zdaniem Michnika – mamy już odpowiedników Nawalnego. To m.in. – uwaga, uwaga – Marta Lempart, Klementyna Suchanow i wszystkie działaczki Strajku Kobiet.

Źródło: TOK FM

17 KOMENTARZE

 1. Żyd Szechter ksywa Michnik jest corocznie zapraszany przez żyda Putina na ochlaj do „klubu wałdajskiego” jako reprezentant POLAKÓW. Żyd Nawalny to konkurencyjna mafia i wojują o koryto. Zauważcie, jak Szechter delikatnie wypowiada się o obydwóch ziomalach.

  • Także wymienieni w tym art. to sami żydzi i jeszcze mówią że Polacy to antysemici kiedy takie chamstwo i pogarda dla Polaków ma miejsce.

  • A wiesz „Rusticulus” – co znaczy i jak powiedzieć „rustic” po polsku? – chłopski, nieokrzesany; prosty, wiejski, rustykalny (w wiejskim stylu); …

  • Warto pamiętać, że mafię szechterów, geremków, modzelewskich stręczył Polakom Kościół Katolicki. Biskup Gocłowski nawet chrzcił szechtera juniora. Bez poparcia hierarchów Kościoła żydowska V Kolumna dawno by zniknęła.

 2. A kim jest rodzina Szechterów vel Michników? To stalinowscy mordercy, komuniści, lewacy, zwolennicy wszelkiej maści lewakiego zepsucia. Tych ludzi należałoby wydalić do Izraela.

 3. Chlewik-lewik

  Miesiąc nam zaledwie minie,
  A już wiemy, „Kim są świnie…”
  „…Warci są dezaprobaty
  Ci, co słowem czynią baty
  Pani Jandzie.” – Michnik rzecze.
  Sam jest świnią? Nie zaprzeczę…
  Że świniami są, jak w chlewie,
  O tym tylko lewak nie wie!

 4. Z szacunku dla tak pożytecznych zwierząt powiem, że tacy ludzie jak ten Pan M i jemu podobne marksistowskie lewactwo, to jest plugastwo tego świata!

Comments are closed.