Czy ONI wszyscy się zmówili?! Dania przedłuża lockdown. Premier mówi, że na wiosnę nie będzie szybkiego łagodzenia restrykcji

Premier Danii Mette Frederiksen. Zdjęcie: Facebook/Mette Frederiksen
Premier Danii Mette Frederiksen. Zdjęcie: Facebook/Mette Frederiksen

Premier Danii Mette Frederiksen ogłosiła w czwartek przedłużenie surowych restrykcji przeciwepidemicznych do końca lutego. Według niej wiosną nie dojdzie do szybkiego łagodzenia ograniczeń ze względu na wykrycie nowych wariantów koronawirusa.

Jak wyjaśniła Frederiksen, eksperci duńskiej Agencji ds. chorób zakaźnych ocenili, że nowy wariant koronawirusa rozprzestrzenia się nawet przy restrykcjach, jakie zostały wprowadzone w Danii. „Nie możemy zatrzymać rozwoju epidemii, ale możemy ją spowolnić” – stwierdziła premier.

Jednocześnie szefowa duńskiego rządu zastrzegła, że wiosną nie dojdzie do szybkiego łagodzenia obostrzeń, jak to miało miejsce po pierwszej fali epidemii w 2020 roku.

„Wiemy z doświadczenia innych krajów, przede wszystkim Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, jak szybko zmutowany koronawirus może wymknąć się spod kontroli. Musimy postępować ostrożnie, nawet jeśli jesteśmy już częściowo zaszczepieni” – podkreśliła.

Według Frederiksen rząd pracuje nad stopniowym wychodzeniem z lockdownu. Możliwe, że jeszcze przed końcem lutego ponownie otwarte zostaną szkoły dla młodszych dzieci, a później inne placówki. Na końcu działalność wznowią kluby nocne.

Od połowy grudnia rząd Danii ponownie właściwie zamknął kraj. Nieczynne są centra handlowe, a nauczanie w szkołach odbywa się w sposób zdalny. Limit zgromadzeń został ograniczony do pięciu osób. Na granicach wymagany jest negatywny test na Covid-19.

W Danii od końca grudnia spada dobowa liczba zakażeń. W czwartek odnotowano 668 infekcji koronawirusem.

Problemem wg rządu jest rozprzestrzenianie się uważanego za bardziej zaraźliwy brytyjskiego wariantu koronawirusa, który może stać się dominujący. Do tej pory potwierdzono 561 takich zakażeń oraz trzech związanych z wariantem z RPA.

PAP

16 KOMENTARZE

 1. Oczywiście,że się zmówili. Twórcy Operacji pLandemia sterują tą całą szopką,a ich sługusi na poziomie poszczególnych rządów wykonują ich polecenia

 2. Tzw. „zakażenia” to dodatnie wyniki wielokrotnie skompromitowanego testu RT PCR, mające luźny związek z rzeczywistymi zachorowaniami. Testy te z uporem maniaka stosowane są na całym świecie, prawdopodobnie z rozkazu „czynnika nadrzędnego”;) ONI wiedzą i MY wiemy, że to hucpa, jednak ludek poddaje się jak te barany. Powalające to…

 3. Szczepionki na koronawirusa są około 6 razy mniej skuteczne wobec jego afrykańskiej, łatwiej zarażającej odmiany, która zaczyna szaleć właśnie w Europie. Ot i cała zmowa.

 4. Oni wszyscy poza Szwecją, Białorusią i kilkoma krajami bierą udział w grze, jako pionki przesuwane po planszy przez deep state. A wobec swoich suwerenow, czyli de facto niewolników zachowują się jak udzielni władcy łaskawie pozwalający wyjść z domu lub zamykając lasy.

  • to jeszcze malo wiesz bo szwecja jest tez w zmowie tylko jak zwykle testuje inne rozwiazanie. Bialorus to juz totalnie inne i tez jest w zmowie.

 5. Problemem jest tchórzostwo posłów Konfederacji, lansujących się jako patrioci. Ich manierę powtarza nawet Najwyższy Czas. Otóż oskarża się „onych”, czasami „rząd” lub „pis”.
  Dlaczego poseł, powiedzmy Bosak, nie oskarży imiennie Morawieckiego z Niedzielskim o zbrodnie ludobójstwa? Wyraźnie powiedzieć przed kamerami – ten i ten to mordercy, zdrajcy, dywersanci. Żądam aresztowania ich i osądzenia.

 6. Wszystko już było, ten kto kasę trzyma ten ma rację.
  ŻADEN kraj na świecie nie jest rządzony przez naród go tworzący.
  Wyjątkiem jest Szwajcaria ze swym systemem referendalnym tam jest demokracja, i czyste dyktatury/królestwa z królem/księciem jako władcą samodzielnym.
  Pośrednie rządy ludu za pośrednictwem „przedstawicieli”
  Wszystkie są do kupienia, jak kartofle na targu, ten proces obserwujemy.
  Tak, Szwajcarów zapewne również można kupić, ale trudniej.

 7. W wyniku rewolucji tyrani/panowie (oficjalnie) stracili władzę na rzecz ludu. Dzięki postępowi technologicznemu nadszedł czas oficjalnego powrotu do systemu feudalnego.
  To jest zaplanowana akcja mająca na celu doprowadzenie do kompletnej demolki naszego życia, bankructwa, głodu i depopulacji.
  Tylko powszechny strajk i usunięcie wszystkich odpowiedzialnych może to zatrzymać.

 8. W Polsce umierają 24 osoby na 1000 chorych, a w Danii 10 na 1000 i to zazwyczaj w ciągu max. 28 dni. Czy to Duńczycy oszaleli z restrykcjami, czy z Polakami jest coś nie tak, że taki stan rzeczy nie budzi w nich ŻADNEJ refleksji? I proszę mi tu nie pisać, że nie 24/1000. Kto nie ma objawów, ten nie jest chory, nieprawdaż? → https://i.postimg.cc/XqjdTQjw/coronavirus-CFR.png

Comments are closed.