Lockdown przedłużony do 14 lutego. Kuriozalna konferencja ministra Adama Niedzielskiego [VIDEO]

Adam Niedzielski, minister zdrowia. Foto: PAP
Adam Niedzielski, minister zdrowia. Foto: PAP

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski najpierw opisał sytuację pandemiczną w krajach Europy, a następnie obwieścił, że zmiany lockdownowe w Polsce będą prawie niezauważalne.

Niedzielski zapowiedział przedłużenie „zasad bezpieczeństwa” w „etapie odpowiedzialności”, który potrwa co najmniej do 14 lutego.

Zmiany w koronaobostrzeniach nie obejmują branży gastronomicznej, hotelarskiej, fitness. Nie ma też zmian dotyczących zgromadzeń i spotkań towarzyskich.

Uczniowie starszych klas nie wrócą na razie do szkół.

Jak mówił minister zdrowia, „zmiany, które w rzeczywistości wprowadzimy” to otwarcie sklepów w galeriach handlowych w reżimie sanitarnym.

Ponadto otwarte zostaną także galerie sztuki i muzea, również w reżimie sanitarnym. Obowiązuje zasada 1 os. na 15 m kwadratowych.

Szef polskiego resortu zdrowia przyznał, że decyzje o tym, które branże otworzyć podjęto na podstawie badań prowadzonych w USA.

Od 28 grudnia ub.r., pierwotnie do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe koronaobostrzenia w związku z mniemaną epidemią koronawirusa.

Zamknięto m.in. hotele, stoki narciarskie i gastronomię. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia. Teraz nastąpiło ponowne ich przedłużenie do 14 lutego.

Źródło: KPRM

40 KOMENTARZE

 1. Szczesc Boze.

  Tylko PO wraz z Konfederacja,dwie partie liberalne uczynia z Polski raj!! oby nie bolszewicki raj-GULAG!!!!
  Uwierzmy Rodacy w ten sojusz a wszyscy bedziemy szczesliwi. Pan wicepremier Mikke nam to zapewni. Przed zydami obroni nas minister Braun asysyentem Sabina-szef MSW.
  Niech zyje koalicja liberalow z Konfederacji i PO!!
  niech zyje Polska!~ z premierem Budka i wicepremierem Mikke.

  • @media
   Gon się bolszewiku z Razem…..razem z PiS ( głosujecie) , razem z PO się łapiecie za ręce w koalicjach przedwyborczych.
   Konfederacja leje na takich jak ty….. jesteś jej potrzebny jak psu piąta noga.

  • Możesz pomarzyć, miernoto. A cieszenie michy z pobicia kobiety przez schamiałą hołotę idealnie odzwierciedla twój stan umysłu.

  • Oj widzę że kolega nie obrobił tradycyjnej porannej pały ,i spadł mu poziom spermy w japie, dlatego takie smieszki i chujki tutaj wypisuje 🤔

 2. Badania w USA są równie sensowne, co całkowita ochrona anakondy i kajmana plamistego w dorzeczu Wisły.
  Czy za nawoływanie do obalenia rządu jest paragraf?
  Ja tylko pytam….

  • Rządu się nie obala.
   Konstytucja Polska daje narodowi władzę bezpośrednią, jak władzę sprawować dali przykład Rumuni trzydzieści lat temu, wszystkim do dziś się podoba nikt niczego nie zakwestionował.

 3. Wszyscy powinni otworzyć swój biznes najlepiej dziś!!! A wolni ludzie ściągnąć maski i olać ten bełkot polityczny

 4. Spodziewaliście się inaczej? I tak aż do załamania gospodarki, megakryzysu, bankructwa klasy średniej. Po co? Przecież oni dobrze o tym wiedzą, zostali po to wynajęci by zadłużyć totalnie nas i obrócić w niewolników pracujących za miseczkę.

  • @media
   Już zapomniałeś jak kibice ( a to Lecha , a to Śląska) gonili wam kota? Niedojda , rzuciłeś się na kobiecinę z MN i odgrywasz chojraka…..

   • Niezłą mają taktykę walki lewaki. Najlepiej z przewagą liczebną, od tyłu z zaskoczenia potem ucieczka, dopiero jak przeciwnik jest osłabiony to się rzucają tłumem na niego. Przeciwieństwo honorowych pojedynków.

    • Widziałem ta sama taktykę na filmikach z USA i Polski. Na to pewnie idą fundusze Trzaskowskiego i sorosa, gry uliczne jak w 10 pokonać prawicowca.

 5. bardzo dziękuję za otwarcie muzeum,ja i wielu wielu moich znajomych,wprost żyć nie możemy,jak codziennie nie pójdziemy do muzeum sztuki wikliniarskiej,muzeum narzędzi rolniczych,

 6. A nie mówiłam,chyba wczoraj, że rządowi psychopaci tak będą robili, żeby ciągle utrzymywać ludzi w strachu i niepewności i dalej rozwalać im biznesy i psychikę. Tylko siła tę bandę powstrzyma przed dalszym dewastowaniem kraju, wszyscy post magdalenkowcy won, POPiS i lewactwo to jedna banda.

 7. Mówić to on sobie może. Konferencja prasowa nie jest źródłem prawa. W takim razie po co w ogóle wyszedł na te mównicę?? Ludzie obudźcie się oni działaja bezprawnie. O to hierarchia źródeł prawa: Konstytucja, ustawa, rozporządzenie. Taka kolejność. Rozporządzenie musi być zgodne z ustawą, ustawa określa ramy rozporządzenia. Ustawa musi być zgodna z Konstytucją. Uczta się ludzie !! Bo nas rząd zaora swoją bezprawną rebelią.

 8. Zaraz, zaraz – a może wirus???

  A jak to było z podziałami na Strefy – i rzekoma „walka z pandemią z dokładnością skalpela”
  a obecnie w jakiej Strefie jest Polska … – w „gów-m-ianej” i będzie tam tak długo – jak długo hucpa „słynnego jąkały co to na dzieci pjenjonszki zbiera” i jedną dobrą zmianę dłużej – ale oczywiście „wirus morderca boi się orkiestrowej szopki i będzie siedział w domku”

  A ludzie w większości mają „steropian” zamiast mózgu!!!

 9. Przez takich jak on umierają dziesiątki tysięcy Polaków, nie na covid, który jest mniej grożny niż sezonowa grypa, tylko na wszelkie inne choroby nieleczone bo rządzący dostali polecenie zablokowania służby zdrowia. Masz się zaszczepić bo NWO Ci każe. Mam już swoje lata, ale może doczekam czasu kiedy ci ludobójcy zawisną za zbrodnie przeciw narodowi polskiemu.

 10. Niezłą mają taktykę walki lewaki. Najlepiej z przewagą liczebną, od tyłu z zaskoczenia potem ucieczka, dopiero jak przeciwnik jest osłabiony to się rzucają tłumem na niego. Przeciwieństwo honorowych pojedynków.

 11. ludzie no tego się czytać nie da… na podstawie amerykańskich badań… kolega mieszka w nowym jorku i co chwile mi wysyła zdjęcia jak ćwiczy na siłowni w masce… co on bredzi… otwórzcie oczy!!!

Comments are closed.