Najnowszy SONDAŻ: Mocny spadek PiS. Polska 2050 Hołowni przed Koalicją Obywatelską

Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż
Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 29 proc. badanych, deklarujących udział w głosowaniu, na Polskę 2050 Szymona Hołowni – 24 proc., na Koalicję Obywatelską – 21 proc. badanych – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska 2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 29 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos oddałoby 24 proc. badanych. Z kolei na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. badanych.

9 proc. respondentów wyraziło chęć zagłosowania na Lewicę, 8 proc. na Konfederację. Progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL oraz Kukiz’15. Na PSL wskazało 4 proc. badanych, na Kukiz’15 – 3 proc. 2 proc. respondentów wybrało odpowiedź „inne ugrupowanie”.

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską 26 proc. badanych. Lewica uzyskała poparcie 12 proc. respondentów, Konfederacja – 10 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 proc. badanych – co oznacza przekroczenie progu.

Na 4 proc. mógłby liczyć ruch Kukiz’15. W tym wariancie aż 12 proc. badanych odpowiedziało „inne ugrupowanie”.

Deklarowana frekwencja wynosi 69 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1066 osób w dniach od 22 do 25 stycznia 2021 roku.

27 KOMENTARZE

 1. Jeszcze trochę „pandemii” i notowania PiS spadną poniżej progu wyborczego. Niech słuchają Horbana i innych głupków. Cieszy wzrost Konfederecji.

 2. Tylko PO wraz z Konfederacja,dwie partie liberalne uczynia z Polski raj!! oby nie bolszewicki raj-GULAG!!!!
  Uwierzmy Rodacy w tej sojusz a wszyscy bedziemy szczesliwi. Pan wicepremier Mikke nam to zapewni.
  Trzymajmy kciuki!!!!! za ten rzad.

 3. Dobrze, dooobrzeeee!! Lać to polactwo dalej. Lockdownów i podatków trzeba tu jak nigdy, jak najwięcej i jak najszybciej. Jeszcze się nie pobudzili widać z tego, musi tu dojść do takiej biedy i ścisku że będą rano piszczeć z bólu, bo się im rzeczywistość załadowała po pięknym śnie! Trzeba wyrwać wszelkie posiadanie temu bydłu lewackiemu, w sumie to jestem za, już tak mam tego polactwa dość, niech dostaną co chcą, a dostaną jeszcze więcej skoro nie starcza jeszcze!

 4. Jak to jest ? Na Konfederację 8%, a na Hołownię 24% chce głosować. W wyborach Bosak przegrał z Hołownią 14:6, a teraz przegrałby 24:8. Po prostu trzeba pogonić tych młodych pasożytów z Konfederacji i zacząć na poważnie traktować politykę, jak chcecie konkurować. Nie wystarczy pokazywać się w TV – bo „Kukizy” i „Nowoczesna” też nie wyłaziła z TV, a dzisiaj są w głębokiej dziurze.

  • Pomyśl geniuszu co oznacza ten sposób zbierania opinii – Computer Assisted Web Interview. To dzieciarnia siedząca na facebooku całymi dniami wypełniała ankiety. Nic dziwnego że Hołowna ma tak wysoki wynik skoro pytano jego elektorat.
   W praktyce na PiS i PO zagłosuje znacznie większy procent dorosłych ludzi. A Hołownia na dzień dzisiejszy to by miał może z 15%.

   • „pomyśl” …no właśnie pomyśl, że elektorat Korwina to licealna dzieciarnia.🤔🙄🤨 Nie ma żadnej Konfederacji -jest korwinowska młodzieżówka i kilku cwaniaczków, którym obojętna jest partia i idee, bo są w niej by nic nie robić, a wygodnie żyć na cudzy koszt: Kulesza, Bosak, Mentzen, Sośnierz, Berkowicz -bezideowi naciągacze co to są za, a nawet przeciw. Patrz: Bosak i głosowanie na POPiS.

  • @jarun, pisi stolcu, nie przejmuj się Konfederacją, liż dalej rowa lewactwu, ch0jownia dostarczy nowych starych atrakcji…

 5. „reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania)”

  Czy uwzględniono w badaniu wszystkie 1066 płci?

 6. Wszystko zgodnie z planem. Następny ‚rząd’ to ko+2050+lewusy z większością parlamentarną dającą możliwość zmiany konstytucji. Koniec Polski i Orwell w koronie tęczowej.

 7. Egzotyczna małpiarnia od Korwina – to polityczny plankton i z tym trzeba się pogodzić. Wiadomo, że Korwin przez 30 lat nie miał większego poparcia niż 4%. Dotarło matołki z mikrocefalia czy powtórzyć? 30 lat w polityce i JKM nie przekroczył 4% poparcia ! Korwinowska małpiarnia młodych darmozjadów to 3%-5% !A za rabunek partyjnej kasy i popieranie PiS-u nie wejdą nigdy do Sejmu! 😜😂

  • pisi alfonsie, JKM jest politykiem schyłkowym, który już spełnił się w życiu i polityce. Pozostaną po nim dzieci i idee, z którymi nie trzeba się zgadzać. Gdy spuścizna po twoim kulawym preziu, to gromada kotów, setki miliardów długów Polski i sfora patologicznego debilstwa neo-bolszewickiego, przekonanego że pisi socjalizm buduje się za pieniądze żoliborskiego karakana…

   • Nie podszywaj się pode mnie ty trollu z Konfederacji. Płacą ci gnojku 😛😛za szczekanie – to wymyśl sobie nick. Bosak poparł POPiS i ja też.

    • @jarun vel,..,…, pisi ciulu na ruski węgiel, jesteś tak bezdennie głupi, że kuźwa, zaczyna mi się ciebie robić żal…

 8. doeidzcie sie o adres bolszewickich oprawcow z sejmu i sentau.odwiedzcie ich i rodziny aby im osobiscie podziekowac!jedyne wyjscie aby powstrzymac to szalenstwo!

   • @jarun, pisia amebo, jak próbujesz mnie podrabiać to wpierw skończ tą szkołę podstawową dla dzieci specjalnej troski /elektorat mafii kulasa/, i kuźwa nie cytuj swojej wyPiSki z Tworek jak kogoś chcesz obrazić, bo wówczas wcale nie musisz się podPiSywac by każdy wiedział że ci z kibla/dekla wyj3bało…

    • antyPOPiS-bis nie podszywaj się pode mnie. Nie jestem takim chamem jak ty i nie klnę. A to, że Bosak zagłosował na Trzaskowskiego to strategia. Zresztą Trzaskowski obiecał mu posadę w swojej kancelarii jak zostanie prezydentem

Comments are closed.