#otwiraMY STOP LOCKDOWN. Konfederacja. Obrazek ilustracyjny. Źródło: tter/Konfederacja
#otwiraMY STOP LOCKDOWN. Konfederacja. Obrazek ilustracyjny. Źródło: tter/Konfederacja

Konfederacja rozpoczęła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Otwieramy Gospodarkę”. Ma on odmrozić gospodarkę i sprawić, że zniesione zostaną koronarestrykcje oraz że w przyszłości niemożliwe będzie nakładanie podobnych obostrzeń. Żeby projekt trafił do Sejmu, trzeba zebrać co najmniej 100 tys. podpisów.

Jak podkreślał Witold Tumanowicz, PiS nie przejmuje się wnoszonymi przez parlamentarzystów projektami ustaw.

Dlatego projekt ten przybrał formę obywatelskiej inicjatywy. Partia rządząca przejmuje się tylko presją społeczną. – Tę presję społeczną zamierzamy wywołać – dodał.

Przedstawiciel Konfederacji zachęcał do odwiedzenia strony otwieramygospodarke.pl, zapoznania się z projektem oraz wydrukowania karty i zbiórki podpisów wśród znajomych. Następnie trzeba odesłać je na podany adres.

Michalkiewicz. The Movie

– Ważne jest, aby zebrać jak najwięcej podpisów obywatelskich, aby PiS poczuło presję związaną z tym, że tak wiele osób chce odmrożenia gospodarki – wskazał Tumanowicz.

– Gdy prawie rok temu Sejm ogromną większością głosów przyjmował pierwszą ustawę covidową, Konfederacja była przeciw. Baliśmy się tego, że rząd będzie nadużywał ogromnej władzy, którą przyznał sobie na mocy tej ustawy. Z perspektywy roku muszę powiedzieć, że rzeczywistość przerosła nasze najgorsze oczekiwania – podkreślił Sławomir Mentzen.

– Przez ten rok mieliśmy okazję obserwowania naszego kartonowego państwa reformowanego trytytkami w całej swej okazałości. Przez ten rok widzieliśmy zamykanie fryzjerów, lasów, kosmetyczek. Zamykanie rozporządzeniami publikowanymi chwilę przed północą całych branż, skazywanie ludzi na bankructwo, zamykanie cmentarzy na kilka godzin przed dniem Wszystkich Świętych, a następnie interwencyjnym skupem zniczy. Obserwowaliśmy wprowadzenie godziny policyjnej za pomocą slajdu na konferencji prasowej pana premiera – wyliczał polityk Konfederacji.

Jak dodał, „czas powiedzieć, że ten cyrk należy zakończyć”.

Mentzen przypomniał, że wiele sądów administracyjnych wydało już wyroki wskazujące, że nie można zamykać całej branży na mocy „rozporządzenia czy też slajdu”. – Dlatego chcemy zakończyć ten nieśmieszny cyrk i otworzyć gospodarkę – skwitował.

Zdaniem Mentzena, rząd zachowuje się, jak „małpa z brzytwą” i „tnie na oślep, gdzie popadnie”.

– Dlatego chcemy temu rządowi zabrać tę brzytwę, zanim zrobi nam jeszcze większą krzywdę. Chcemy, aby niemożliwa była sytuacja, w której za pomocą rozporządzenia publikowanego na chwilę przed północą zamyka się całą branżę – dodał.

Mentzen podkreślił, że skoro rząd zapowiada, że „być może” jesienią wrócimy do „nowej normalności”, to trzeba się liczyć z tym, że „czeka nas kilka lat powracających lockdownów, chyba że się temu sprzeciwimy”.

Jak włączyć się do akcji otwierania gospodarki?

1. Wejdź na stronę https://otwieramygospodarke.pl
2. Pobierz kartę na podpisy i wydrukuj ją
3. Zbierz jak najwięcej podpisów
4. Wypełnione karty wyślij lub dostarcz na adres: ul. Piękna 3/8, 00-539 Warszawa

Źródło: Twitter