SKANDAL! Grzegorz Braun niewpuszczony do sądu [VIDEO]

Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun. / foto: PAP

Pracownik Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia nie chciał wpuścić do budynku posła na Sejm RP Grzegorza Brauna. Powodem miał być brak maseczki. Jednak chwilę później ten sam mężczyzna zaprosił jednego z mecenasów, który także nie miał zasłoniętych ust i nosa.

Grzegorz Braun został wezwany w charakterze świadka do trzech spraw. Nie mógł jednak wejść bez maseczki. – Zostałem zatrzymany na bramce wejściowej przez niezidentyfikowanych, zamaskowanych osobników, których prawdę mówiąc nie mógłbym z czystym sumieniem potem nawet rozpoznać na jakimś okazaniu – mówił poseł Konfederacji. Pracownik sądu powoływał się na wewnętrzne zarządzenia.

– Zażądali ode mnie przywdziania maski, czego z różnych względów nie czynię. (…) Kiedy to się stało, traktując bardzo poważnie to sformułowanie „obecność obowiązkowa”, najpierw zawiadomiłem sekretariat tego wydziału o tym, że stawiłem się, ale dotrzeć przed oblicze Wysokiego Sądu nie mogę z takich właśnie przyczyn – relacjonował Braun.

Jak dodał, później wezwał policję. Funkcjonariusze z Wilczej przybyli niemal natychmiast. Do akcji wkroczyli także policjanci pełniący służbę na miejscu. – Zaczęło się wzajemne spisywanie się – podkreślał polityk.

– Zwracam uwagę, że żaden akt prawny nie przewiduje ingerencji jakiegokolwiek prezesa czegokolwiek w detale garderoby męskiej. Tego po prostu prawo nie przewiduje – mówił Grzegorz Braun.

Jak podkreślił polityk Konfederacji, mimo że sytuacja zakrawa o groteskę, jest to „poważna kwestia”. – Jako nie-prawnik, ale z uwagi na moje dorywcze zajęcie poselskie uczestniczący w procesie stanowienia prawa nie mogę go lekceważyć. Być może inni nie mają tej świadomości, ale ja od kiedy – tj. od zawsze – mając tę świadomość, że mamy do czynienia z bezprawiem, nie mogę go aprobować i nie mogę wykonywać bezprawnych zarządzeń z obawy, by moje zaangażowanie w taką aktywność, taki proceder nie pociągnęło innych do wykonywania bezprawia, do dopuszczania się bezprawia – skwitował poseł.

Źródło: Facebook

80 KOMENTARZE

   • czyli Ciebie nie na nasze szczęście

    Dodatkowo na szczęście człowiek inteligentny wie że w czasach permanentnego kłamstwa prawda będzie wykpiwana i ośmieszana
    czego przykładem jest Twój post
    Wszyscy którzy głoszą prawdę będą oskarżani o choroby psychiczne, a kłamców zrobi się ludzi normalnych

    • Jeśłi Braun reprezentuje elektorat chorych psychicznie, ale nie mnie – jak wspomniałeś, to dziękuję. Czy reprezentuje Ciebie?

     • Jak śmiesz się tu wypowiadać wielolicowy człowieku i obrażać ludzi z Konfederacji. Do pięt nie dorastasz Panu Braunowi. Udawałeś, że to niby Konfederację popierasz i myślałeś, że ci się uda nas zwieść. Nie udała się sztuka co?

 1. Za śmierć mojej babci,
  Za śmierć setek tysięcy seniorów,
  Za nowe zakażenia,
  Za rozerwane płuca Dziambora –
  – BĘDZIESZ SIEDZIAŁ, BRAUN!

 2. Wcale się nie dziwię p. G. Braun , zaczyna być bardzo nie wygodny dla pis i dla Matouszka a co jeszcze wywinie nam partia pis to się okaże bo nie wygląda to najlepiej bo ta partia stała się partią przeciw ludziom . Może się mylę ale coś wisi w powietrzu .

 3. Braun to pajac i pasuje do korwinowskiej małpiarni. Po co idzie, jak wie, że bez maseczki nie wpuszczą go ? Konfederacja musi się pozbyć Korwina, młodych cwaniaczków-pasożytów od zawsze w partii: Kulesza, Bosak, Mentzen, Berkowicz, Sośnierz i wówczas może powalczyć w wyborach. Wiem, że od razu podniesie się kwik najętych trolli, którym ktoś chce odsunąć koryto.

  • To nie polityka, a wygłupy tego cudaka Korwina i jego menażerii. Zresztą nikt poważnie nie traktuje JKM i jego Muppet Show. Ich wystąpienia to podkręcanie bączka. Cała korwinowska gimbaza daje pokaz krzyku dla samego hałasu. Małpiarnia.

   • No, jezeli idzie o scislosc to juz nawet sam JKM zaczal nosic maseczke.
    Nie bardzo pojmuje dlaczego, bo twierdzi on, ze zadnego wirusa niema, maseczke jednak nosi.

   • Pewnie dlatego zwalczają z całej siły Konfederację bo przecież nie traktują jej poważnie. Schowaj się z powrotem pod kamień z pod którego wylazłeś.

  • co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.
   Usiłujesz zniszczyć jedyne prawicowe ugrupowanie. Takie małe, a tak się go boicie, lewacka hołoto.
   Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś.

  • @jarun
   Macie jeszcze jakieś porady, tow Jarun ????
   Wszystkie je opublikujcie a my od razy wyrzucimy je do klozetu…….z tobą czy bez ciebie , to już obojętne.

  • Nakaz noszenia maski jest bezprawny. Ale bardzo mnie cieszy jak policja się żre między sobą. Niech się pożrą wszyscy.

  • larum no i wyszedł z ciebie troll. Najpierw udawałeś, że bronisz Konfederacji, potem robiłeś to tak, żeby zniechęcić, a teraz już otwarcie nalatujesz na jej członków. My tu takich nie potrzebujemy.

  • Zostaw mój nick w spokoju, gnoju… Pisz pod swoim, nawet największe głupoty.
   Nawet weź sobie tego „laruma”, ale pod warunkiem, że będziesz pisał na Onecie, WP, Interii, a nie tu.

 4. Widać po komentarzach, że jest rozkaz szkalować G. Brauna. Tylu trolli śledzi jego poczynania. Niestety pod czapki większości tzw. społeczeństwa nie sposób dotrzeć rzeczowym i merytorycznym tłumaczeniem. Wielu próbowało, bez efektów.

 5. Poseł Braun i wielu posłów z Koalicji Obywatelskiej stoją murem za społeczeństwem. Chwała Im za to. Za wiedzę, za domaganie się sprawiedliwości i praworządności dla narodu,

 6. Jaki pan-taki kram Korwin sam jest cudakiem😂i przyciąga do siebie wszelkiej maści popaprańców, a co najgorsze to, że garną się młode nieroby-pasożyty 🤑 od żłobka do nagrobka w partii i „czyszczą” państwową kasę😛😜 zawłaszczając jakikolwiek nienależny im pieniądz. Braun pajacuje, a Mentzen, Berkowicz i ta przybłęda sekretarz wzorem Kijowskiego normalnie rabują. Bandyci z Pięknej Ulicy.

  • co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.
   Usiłujesz zniszczyć jedyne prawicowe ugrupowanie. Takie małe, a tak się go boicie, lewacka hołoto.
   Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś.

 7. Szczesc Boze.

  Tylko PO wraz z Konfederacja,dwie partie liberalne uczynia z Polski raj!! oby nie bolszewicki raj-GULAG!!!!
  Uwierzmy Rodacy w ten sojusz a wszyscy bedziemy szczesliwi. Pan wicepremier Mikke nam to zapewni. Przez zydami obroni nas minister Braun-szef MSW.
  Niech zyje koalicja liberalow z Konfederacji i PO!!
  niech zyje Polska!~ z premierem Budka i wicepremierem Mikke.

  • znalazl chlopak swoja nisze. ale na niej moze sie 5% dochrapie. z drugiej strony nikt za 20 lat nie bedzie mogl w gulagu powiedziec ze nie bylo na kogo glosowac, i za to jestem Braunowi wdzieczny. Braun to kolejny argument przeciwko dwubiegunowym idiotom wyborczym.

 8. Płaskoziemcy od Korwina jak dzieciaki swoje: nie będę nosić maseczki, nie będę nosić maseczki, nie będę nosić maseczki, nie będę jadł kaszki manny i na złość babci odmrożę sobie uszy. Kiedy wy wreszcie dorośniecie mikrocefale? Dureń durniem, durnia pogania i to jest właśnie Konfederacja ! PS. Nie dotyczy tych darmozjadów z partii karcianego szulera – co okradli partyjną kasę !

Comments are closed.