Bill Gates zapowiada walkę z „teoriami spiskowymi”

Bill Gates. Foto: PAP/EPA/ID2020
Bill Gates. Foto: PAP/EPA

Założyciel Microsoftu i sponsor badań nad szczepionkami Bill Gates twierdzi, że padł ofiarą teorii spiskowych. Niektórzy bowiem uważają, że to on i Anthony Fauci, główny epidemiolog USA, stoją za mniemaną pandemią.

W rozmowie z agencją Reutera założyciel Microsoftu stwierdził, że jest „ogromnie zaskoczony” teoriami spiskowymi na swój temat i „ma nadzieję, że to się niedługo skończy”. Bill Gates przytoczył jedną z nich, w której występował także Anthony Fauci.

Niektórzy twierdzą bowiem, że za mniemaną pandemią stoją Bill Gates i naczelny epidemiolog USA. Obaj mieliby na tym zyskać finansowo oraz znaleźć pretekst do zaczipowania społeczeństwa, poprzez masowe wyszczepienie.

Teraz Gates znalazł nowe pole dla swojej działalności i postanowił iść na wojnę z teoriami spiskowymi. Zapowiedział też, że zbada, w jaki sposób powstają oraz przeanalizuje wpływ, jaki wywierają na społeczeństwa.

– Czy ludzie naprawdę w to wierzą? Musimy zgłębić ten temat i zrozumieć, jak takie teorie zmieniają zachowanie ludzi i jak możemy ograniczać ich powstawanie – oświadczył Gates.

Źródło: o2.pl

21 KOMENTARZE

 1. nikt normalny nie uwierzy żeby na przeziębienie zwykłe trzeba wszystkich sczepić, wszystko zamykać, wszystkiego zabraniać, wszystko niszczyć, jeszcze kilka lat temu z powodu przeziębienia nikt nie świrował a teraz sekta fartuszkowo-satanistyczna działa

 2. Popieram. Po wydarzeniach, których jesteśmy świadkami od początku roku 2020 najwyższy czas z tego określenia usunąć przymiotnik „spiskowe”.

 3. Koleś, który dorobił się na kapitalizmie teraz chce go zakazać.
  Gość, który wczoraj snuł teorie o kolejnej super pandemii, dzisiaj chce z teoriami walczyć.

  Do polityki nadaje się idealnie.

 4. Popieram. Do tej pory tolerowałem te teorie, bo szanuję wolność słowa. Jednak na skutek spustoszenia wywołanego teorią spiskową o strasznej pandemii śmiertelnego wirusa
  (który w rzeczywistości ma śmiertelność na poziomie grypy) zmuszony byłem zmienić zdanie.

 5. Tytułem wyjaśnienia. EVENT 201 (wpiszcie w wyszukiwarce) to też element spiskowej teorii, czy nie? Pytam, bo nie chciałbym być posądzony o „wiarę” w spiskowe teorie, a tym bardziej ich głoszenie :D :D :D

 6. przecież on sam tworzy teorie spiskowe np. twierdzenie ze szczepionki przyczynią się do „redukcji populacji” i wiele innych np. ze będzie następny wirus jak się domyślam będzie to MERS

 7. Gates jako prosty, calkowicie zmaterializowany czlowiek o sredniej inteligencji nie ma pojecia, ze istnieje zbiorowa swiadomosc i ludzie przez to sa swiadomi tego kim jest Gates mimo, ze ten sponsoruje media, dohtorow, profesorow. I tego nie da sie zmienic. Szczypionka tez nie pomoze.

 8. Całe szczęście że sprawiedliwość istniej i do grobu ani grosza nie weźmie, chyba że on myśli że będzie żył wiecznie 😂😂😂

 9. ale przecież taki przekaz wyszedł z ust pana Geatsa, szczepić jak najprędzej całą populację, czyż nie? A przecież badania kliniczne nad ta szczepionka Geatsa zostaną zakończone dopiero w 2023 roku. Dlaczego więc wszystkie rządy się zgadzają na prowadzenie doświadczeń na własnych narodach.Twórca tej szczepionki powiedział, ze to jednak potrwa jeszcze aż 10 lat.

 10. cyt.”. Gates powiedział, że każda osoba na naszej planecie produkuje średnio około pięciu ton dwutlenku węgla rocznie. Stwierdził, że obecnie jest około 6,8 mld ludzi na Ziemi, ale liczbę tę można ograniczyć od 10 do 15 proc., stosując przymusowe szczepienia i ulepszając system opieki „reprodukcyjnej”. Słowa te spotkały się ze sprzeciwem. Gates i różne media bronią miliardera mówiąc o tym, że jego słowa są wyrwane z kontekstu i w rzeczywistości nie brzmią tak strasznie.

 11. Czemu taka uproszczona i łatwa do zwalczenia teoria?
  A wdrażanie posłuszeństwa i wzmacnianie roli (posłusznych zresztą) państw i korporacji, przez zmniejszanie roli małej i średniej własności? Ciut trudniej wykazać jej irracjonalność, widać nieuzbrojonym okiem…

Comments are closed.