Michalkiewicz zdradza kulisy kryzysu rządowego: Nie róbmy sobie na ręce, bo FORSA jest najważniejsza [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

W tzw. Zjednoczonej Prawicy trwa wewnętrzna wojna zwaśnionych obozów. Stanisław Michalkiewicz uważa jednak, że wygra wspólna żądza pieniędzy.

Stanisław Michalkiewicz był gościem programu Tomasz Sommer Extra. Tematem audycji był tarcia wewnątrz obozu Jarosława Kaczyńskiego.

PiS, Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry walczy o wpływy, pieniądze i schedę po Kaczyńskim. Ten ostatni jednak obrał sobie za następcę Mateusza Morawieckiego.

Również w samym PiS trwa wojna. Część polityków boi się o swój los, gdy decyzje centrali zrażą najtwardszy elektorat.

Stanisław Michalkiewicz wskazał, że nawet odejście z PiS frakcji rolniczej – tj. ludzi Jana Ardanowskiego, oznaczałaby rozpad większości parlamentarnej. Ta bowiem wisi na zaledwie 5 posłach.

To samo dotyczy Solidarnej Polski. Obóz Zbigniewa Ziobry jest jednak znacznie bardziej nastawiony na zwarcie z Morawieckim niż Gowin czy rolnicy.

Prokurator Generalny ma dodatkowy atut – haki i materiały na obóz „Zjednoczonej Prawicy”. Dlatego nawet próba podmienienia go na Patryka Jakiego, w ramach doprowadzenia konfliktu w samej Solidarnej Polsce, jest dla Kaczyńskiego ryzykowna.

Ponadto ludzie Ziobry obsadzili państwowe spółki. A to pozwoliło im gromadzić majątek niezbędny na wcześniejsze wybory, kupowanie przychylności mediów wspierających władzę, czy nawet utratę władzy.

Jednak forsa jest najważniejsza. Dlatego w interesie wszystkich trzech (a nawet czterech) zwaśnionych frakcji jest utrzymanie władzy do końca kadencji.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

7 KOMENTARZE

  1. Ale o co chodzi? Deja vu? Słucham, a tu Ardanowski pada, hmm… kotlet wyjęty z zamrażarki. Nic w tym złego by nie było, gdyby NCzas to zaznaczył na wstępie, bo fakt – ciągle aktualne.

  2. czy redakcja nie może napisać o ogromnym wzroście depozytów od klienta indywidualnego i korporacyjnego w bankach/skokach !! przecież gotówki jest masa na kontach ……

  3. Pisanie do czytelników na internetowym forum to strata czasu. I tak głąby niczego nie rozumieją. Trzeba pisać jak w „Folwarku zwierząt”: PiS jest zły, to partia świń przy korycie i nikogo nie dopuszczą do koryta. Rząd jest skorumpowany, czyli złodziejski. „Rozumią?”

Comments are closed.