PiS nie jest już liderem! Konfederacja zgarnia 11 proc. [SONDAŻ]

Foto: Stan Polityki
Foto: Stan Polityki

Instytut Badań Spraw Publicznych przygotował nowe badanie poparcia dla partii politycznych. PiS po praz pierwszy nie jest już liderem, za to Konfederacja notuje rekordowo wysokie poparcie.

Najnowszy sondaż parlamentarny IBSP dla StanPolityki.pl wskazuje, że PiS nie jest już liderem rankingu. Największym poparciem cieszy się Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jej wynik to 27,7 proc. głosów. Różnica między liderem, a formacją Jarosława Kaczyńskiego jest jednak niewielka.

Drugi jest PiS z wynikiem 26,96 proc. Tuż za aktualnie rządzącą partią znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 20,24 proc.

Z kolei czwarte miejsce zgarnia Konfederacja. Na prawicę głos chce oddać 10,99 proc. badanych.

Piąte miejsce zdobyła Lewica z wynikiem 7,56 proc. Lewica jest ostatnią formacją z szansą na przekroczenie progu wyborczego.

Natomiast pod progiem jest AgroUnia z wynikiem 3,67 proc. Ostatnie miejsce przypadło PSL z wynikiem 2,61 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 25-26 stycznia na 1001-osobowej próbie dorosłych Polaków. Po ostatnich wyborach prezydenckich Instytut Badań Spraw Publicznych został nagrodzony przez Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ nagrodą Pytii za najlepszy sondaż przed pierwszą turą wyborów. Był to jednocześnie dokładniejszy sondaż niż wyniki exit poll.

Źródło: Stan Polityki

43 KOMENTARZE

 1. …Z kolei czwarte miejsce zgarnia Konfederacja. Na prawicę głos chce oddać 10,99 proc. badanych… Bardzo proszę wskazać jaki związek mają posłowie Konfederacji z „prawicą”?

  • Chcą obniżać podatki, sprzeciwiają się ideologii LGBT, bronią życia poczętego, walczą o prawo przedsiębiorców do pracy i życia, szanują tradycję. Że wymienię kilka wskazówek, czyli kompletne przeciwieństwo tego, co wyrabiają twoi ukochani lewicowcy z PiS-u.

   • Don Pedro powtarzasz puste hasła. Mielenie jęzorem i obiecywanie gruszek na wierzbie nic Konfederatów nie kosztuje. Liczą się ludzie. Polityk „prawicy” to Polak o nieposzlakowanej opinii, czyli honorowy. To człowiek niezależny finansowo o solidnej pozycji społecznej, taki który osiągnął sukces biznesowy, naukowy, artystyczny. Pokaż jednego takiego Konfederatę.

  • Mają prawicowy program polityczny. Nie mają natomiast żadnego związku z ugrupowaniami uprawiającymi politykę etatystyczną, a nawet socjalistyczną, czyli lewicową, albo co najwyżej centrolewicową, które nazwały się dla ogłupienia najróżniejszych „rusticulusów” Zjednoczoną Prawicą.

   • …Mają prawicowy program polityczny… życiowy bankrut i nieudacznik, drobny tchórzliwy cwaniak przyssany do koryta budżetowego to właśnie socjalista – kombinuje żyć na cudzy koszt, nigdy nie będzie z niego człowiek PRAWY. Konfederaci nie mają pojęcia o życiu na własny rachunek.

     • Polityk „prawicy” to Polak o nieposzlakowanej opinii, czyli honorowy. To człowiek niezależny finansowo o solidnej pozycji społecznej, taki który osiągnął sukces biznesowy, naukowy, artystyczny. Pokaż jednego takiego Konfederatę.

  • A ty co z księżyca spadłeś, że takie głupie pytania zadajesz? Idź się dokształć to będziesz wiedział dlaczego Konfederacja to prawica.

  • Otóż to. Wyborcy wpadną z deszczu pod rynnę. Oj naiwni. Nikt nie powinien głosować na komety polityczne, które chcąc wejść do sejmu obiecają wszystko co tylko wymyślą. Liczą na efekt świeżości. Wiadomo, że mają wejść w miejsce słabnącej partii, to ci sami tylko w nowej odsłonie. Hołownia-Kobosko-Atlantic Council. Gdzie tu interes Polski?

  • Aldonko nie ma konfederacji pis, to się nazywa chyba zjednoczona „prawica”. Konfederacja to akurat w tym momencie formacja prawicowa składająca się np. z partii korwin. Chyba w tv winkelriedy narodów ci źle pokazały na ekranie coś ;P

  • Nic nadzwyczajnego. Problem w tym że 90% dano prawo głosu i mamy to co mamy. Jestem za odebraniem praw wyborczych proletariatowi i urzędnikom publicznym.

 2. To tylko świadczy o tym że demokracja to jest najgorszy i najgłupszy system. Pan nikt wyciągnięty z kapelusza staje się liderem największej partii w parlamencie. Jakie predyspozycje ma Pan H ? Umie płakać na zawołanie? To jest dobre w castingu do roli w brazylijskim serialu. Jakie przesłanie ma Pan H? Jaki program?

 3. Kiedy ci ludzie się nauczą, kredki opadają. Z POPiSu zmienią preferencje na PObis. Czym się wykazała ta chochołowa partia?

 4. Przyjdzie jakiś lis czy inna kaczka i znowu będzie: Kto nie skacze ten z hołowni hop hop hop xD A koniec końców polaki znowu będą orane hołownikiem, bo one inaczej nie mogą. I dobrze im tak rozbiór polski może ostatni i będzie spokój!

 5. Taj jak PiS doszedł do władzy dzięki działaniom mafijnym PO tak samo Polska 2050 może dojść do władzy dzięki mafii PiS. Nigdy wygrywająca partia nie dochodzi do władzy dzięki swojej „wspaniałości i zasługom” tylko przez matactwa i bezczelność poprzedników.

  • Wg Pana Stanisława amerykańska razwiedka po prostu przygotowała alternatywę dla PiSu i to do układanki pasuje.

 6. Czyli mafia (PO) razem z jej narybkiem mają większość, po prostu cudownie. Na szczęście te sondaże na 2,5 roku przed oficjalnymi wyborami można o kant dupy potłuc.

  • W 2017 r. były sondaże gdzie Nowoczesna Petru przeganiała PiS i jak skończyli, to wiemy dobrze. I Hołownia jest pompowany człowiek przez media. Polacy zamiast głosować na konkretną partię jak Konfederacja, to większość z nas nabiera się na sztucznie pompowanych polityków

 7. Jeśli ktoś pamięta Nowoczesną Ryszarda Petru, to w 2017 r. były sondaże gdzie Nowoczesna przeganiała PiS, i co z nimi się stało. Zostali wchłonięci przez PO. Hołownia to taki Petru 2.0

 8. Hołownia z wyników sondaży – miażdży pacanów od Korwina. 😆😅 Konfederacja 10% ! Jedno wystąpienie JKM i wracamy do 3% poparcia. Na razie dziadek siedzi w szafie. 😂😁

Comments are closed.