Konfederacja: STOP LOCKDOWN! Natychmiast! [VIDEO]

Artur Dziambor.
Artur Dziambor. (Zdj. screen/FB)

Lockdown powinien się zakończyć, szkoły powinny wrócić do normalnego funkcjonowania, dzieci i młodzież powinny móc chodzić na zajęcia i przygotowywać się do egzaminów, które zadecydują o ich przyszłości – przekonywał we wtorek poseł Konfederacji i wiceprezes partii KORWiN Artur Dziambor.

„Lockdown powinien się jak najszybciej zakończyć, szkoły powinny wrócić do normalnego funkcjonowania, dzieci i młodzież powinny móc normalnie chodzić na zajęcia” – oświadczył Dziambor podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Jak mówił, w tym momencie wszystko wskazuje na to, że młodzież będzie miała rok bez normalnej nauki w szkołach. „Chyba nikt normalny nie jest w stanie powiedzieć, że to, co się dzieje przez internet, to są lekcje; to jest udawanie, wszyscy udają w tym systemie, że jest dobrze, a niestety dobrze nie jest” – ocenił.

Dziambor dociekał, dlaczego do nauczania nie mogli wrócić uczniowie starszych klas, wśród nich klas VIII oraz maturzyści, którzy „zaraz mają egzaminy, które będą wpływały na ich całą przyszłość”, podczas gdy przywrócono stacjonarne nauczanie w klasach I-III.

Poseł zwrócił uwagę, że np. maturzyści „są już na tyle dorośli, na tyle dojrzali, żeby umieć zachować dystans, nałożyć maseczkę, umyć ręce jeżeli jest to wymagane, czyli przestrzegać reżimu sanitarnego”.

Odnosząc się do powodów, dla których do szkół wrócili najmłodsi uczniowie, polityk przypomniał argumenty przedstawicieli rządu, którzy przekonywali, że – jak relacjonował – „dzieci w klasach I-III mają największe problemy psychologiczne wynikające z tak długiej rozłąki z rówieśnikami”.

„Wymyślono jakiś kompletny absurd z problemami psychologicznymi, gdy wiemy z konkretnych danych, że im starsza młodzież, tym gorzej właśnie w tym temacie jest. Tymczasem chodziło o to, żeby ZUS przestał płacić zasiłek opiekuńczy, i żeby rodzice tych dzieci (z klas I-III), którzy musieli się nimi opiekować, wrócili do pracy” – przekonywał.

O zakończenie lockdownu apelowali także obecni na konferencji Konfederacji właścicielka prywatnych żłobków z Turku Agnieszka Arent-Marczewska oraz przedsiębiorca z Dzierżeniowa Damian Gomułka.

Według Arent-Marczewskiej „fikcją” są milionowe dotacje do rozpoczętego jeszcze za czasów rządu PO-PSL programu „Maluch”, który miał być wsparciem dla matek pragnących powrócić do pracy zawodowej. Podała, że w jej miejscowości dotacje rządowe na ten program zostały teraz zredukowane z pierwotnych 50 proc. kosztów, do 80 zł miesięcznie na jedno dziecko w żłobku.

Z kolei Gomułka poinformował, że swoją działalność gospodarczą „zdywersyfikował”, aby uniknąć całkowitej plajty w trudnych czasach, jednak bezskutecznie, gdyż upadła jego szkoła nauczanie języka niemieckiego, firma zajmująca się sprzątaniem w hotelach, restauracjach i biurach oraz firma współpracująca z polskimi i niemieckimi agencjami pracy. W efekcie stracił pracowników i własne źródła dochodu.

„Oba rządy (Polski i Niemiec) przyczyniły się do spadku naszych dochodów. Lockdown w Polsce i w Niemczech spowodował to, że straciliśmy zlecenia, ludzie zostali zastraszeni przez telewizję, że choroba jest na tyle niebezpieczna, że wyjazd do Niemiec może grozić śmiercią” – mówił Gomułka.

Przedsiębiorca przyznał, że „na pewno koronawirus jest groźny i trzeba o nim pamiętać, a odpowiednią grupę trzeba chronić”, ale – jak dodał – „tylko idiota będzie popierał działania rządu i obecne restrykcje”.

Źródło: PAP

16 KOMENTARZE

 1. „Jak włączyć się do akcji otwierania gospodarki?”

  1. Wejdź na portal ePuap.
  2. Zaloguj się Profilem Zaufanym. (który posiada już ponad 9 milionów osób!)
  3. Wejdź w zakładkę „Sprawy obywatelskie”.
  4. Wybierz „Poparcie projektów ustaw”.
  5. Wybierz projekt ustawy dla którego aktualnie zbierane są podpisy poparcia.
  6. Kliknij „Poprzyj”.

  Kilka minut i ZAŁATWIONE.

  • TAK TO WŁAŚNIE (w trzeciej dekadzie XXI wieku i w czasach pandemii) POWINNO WYGLĄDAĆ, a nie jakieś papierowe karty, wypełnianie, zbieranie podpisów innych osób, wysyłanie… NIE! NIE! NIE!

   Dlaczego Konfederacja czy Partia Wolność nie przedstawia takiego pomysłu?! To że PiS to zapewne uwali (nie podejmie tematu, przemilczy, porżnie głupa…) to prawie pewne bo to antyobywatelska partia! Ale co z tego? Walić w tych totalitarystów ile się da!

   • dlatego nie podpisałem tej listy – czekam aż Konfederacja pomimo konserwatyzmu okaże się jednak partią XXI wieku.

   • To, że nie ma (obecnie) takiej możliwości to oczywiste. Wynika to też jednoznacznie z tego co napisałem w drugiej części (…POWINNO WYGLĄDAĆ…). Ale nie można się poddawać na starcie. Umożliwi, nie umożliwi to się dopiero okaże. Wczoraj Zastal Zielona Góra pokonał w kosza mistrza Euroligi CSKA Moskwa. Niejeden „znawca” pewnie twierdził, że nie ma na to szans…

 2. Ja również nie podpisałem. Ale głównie z tego powodu, że nie chce mi się samemu drukować, wypełniać i wysyłać (koszt znaczka, fatyga) JEDEN podpis. Zbierać podpisów innych osób nie zamierzam bo wiem jak z tym jest trudno. Ludzie są niechętni podawać swoje dane w tym Pesel i doskonale ich rozumiem. A szukać miejsca w mieście, gdzie można się dopisać do listy to też pewien kłopot bo trzeba tam się pofatygować osobiście. Niemniej jeśli okazja się nadarzy to oczywiście podpiszę.

  • cd. Dlatego też NIE ROZUMIEM DLACZEGO KONFEDERACJA BAWI SIĘ W TĘ PAPIEROLOGĘ zamiast postawić trochę rządzących pod ścianą i taką propozycję złożyć. Ps. fatalnie pisze się komentarze na tej stronie bo ciągle wyrzuca mi, że tekst jest za długi, ale nie pokazuje o ile za długi.

   • Bo ta strona i jej system komentarzy też jest przedpotopowy i najwyraźniej nikomu nie zależy żeby to zmienić. Podobnie z identyfikacją komentujących, wystarczyłoby generować hasha-obrazek z ukrytego e-maila przy nicku żeby ograniczyć podszywanie się jednych pod drugich.

 3. Dziambor ma rację, działanie rządu jest chaotyczne i szkodliwe. Niestety bankster nigdy nie nadawał się do rządzenia państwem (notabene manekin nie rządzi, a słucha Intryganta). Żadna partia nie domaga się rozliczenia PiS-u za szkody (wrogie działanie wobec obywateli własnego kraju) i korupcję w państwie.

 4. Pod nazwą Prawica chyba nikt poważny nie ma na myśli młodych, bezideowych darmozjadów skupionych wokół Korwina?! Przecież te chłystki zwane Konfederacją to komsomoł nauczony pasożytowania i paplaniny, powtarzający bredne za fiśniętym Januszkiem.

Comments are closed.