[SONDAŻ] PiS na prowadzeniu. Spora strata KO, wzrost Konfederacji. Sześć ugrupowań w Sejmie

Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że pierwszym wyborem Polaków jest Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 31,1 proc. poparcia. Dalej jest KO, której po piętach depcze Szymon Hołownia. W parlamencie w sumie znalazłoby się sześć ugrupowań.

Partia Jarosława Kaczyńskiego w porównaniu z ostatnim badaniem zanotowała wzrost na poziomie prawie 2 proc. Stratę zaliczyła za to Koalicja Obywatelska, która straciły prawie 3 p.p. Wynik 19,2 proc. daje jej jednak drugie miejsce. Zaraz za nią jest Polska 2050 Szymona Hołowoni, która zanotowała spory wzrost – 6 p.p. – i z wynikiem 16,9 proc. zamyka podium.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla trzech ugrupowań. „Lewicę popiera 8,9 proc. ankietowanych (wzrost o prawie 2 p.p.), a Konfederację 7,4 proc. respondentów (wzrost o 2,5 p.p.). Próg wyborczy z wynikiem 5,5 proc. poparcia przekroczyłoby również PSL (spadek o 0,6 p.p.)” – czytamy. 11,1 proc. Polaków nie wie na kogo głosować.

REKLAMA

Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, 52 proc. Polaków ruszyłoby do urn.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię IBRiS dla Onetu w dniach 30-31 stycznia br. na grupie 1100 osób, na podstawie telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Źródła: Onet.pl, WP.pl

 

REKLAMA