Historia alternatywna wg Netflix. Szefem Wikingów zostaje ciemnoskóra kobieta

"Wiking" z Norwegii Caroline Henderson. Fot. WIKIPEDIA
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl

W następnym serialu platformy Netflix o Wikingach w rolę gubernatora Norwegii wcieli się kobieta. Będzie to duńsko-szwedzka ciemnoskóra piosenkarka z kręgu pop i jazzu Caroline Henderson.

Będzie przedstawiona jako „wielki wojownik” i „tolerancyjny przywódca”, władczyni Kattegat, miasta, w którym rozgrywa się akcja oryginalnej serii.

Jak donosi witryna Express, Caroline Henderson zagra zarządcę Norwegii Jarla Haakona.

Będzie to jej największa jak dotąd rola ekranowa. Nawet jeśli serialowy Jarl Haakon okaże się nie mieć wiele wspólnego z żadną postacią historyczną, to tworzenie alternatywnej historii przez Neteflixa budzi wątpliwości.

Zwłaszcza, że coraz gorzej edukowana w szkołach młodzież, właśnie z takich filmów i seriali czerpie swoją wiedzę o historii. Jak mawiał już jednak staruszek Marks, podobno nie chodzi o to, by świat opisywać, ale go zmieniać…

To nie pierwszy raz, kiedy w decyzje o obsadzie quasi-historycznych filmów są podejmowane w oparciu o polit-poprawnościowe kryteria. Np. te dotyczące różnorodności płciowej czy etnicznej.

Zawsze mogą się wytłumaczyć, że „Vikings: Valhalla” to serial fabularny, ale i tak doskonale wiedzą co czynią…

Źródło: VA/ WP

30 KOMENTARZE

  • Byłoby ciekawiej, gdyby była zmiennopłciowa, w każdym odcinku inna płeć. Musieliby nakręcić co najmniej 77 odcinków, żeby nikt się nie obraził.

 1. Naprawdę przegrzali już tą poprawnością, to nawet przestało być śmieszne. Czarna królowa brytyjska w jakimś serialu + czarni hrabiowie + czarni rycerze, ostatnio czarny Arsen Lupin, teraz czarna szefowa wikingów… naprawdę koniec świata. Nie da się tego g… ani na trzeźwo ani po paru głębszych oglądać. Niedługo okaże się, że zielone ludziki z Marsa też na netflixie są czarne.

   • Dokladnie. Oni sa tak polit-poprawnie oderwani od rzeczywistosci, ze mozna z tego tylko szydzic podsylajac linki znajomym.

 2. Ż`ydowskie dewastowanie Świata, Historii, Logiki i Prawa Naturalnego. Benjamin Franklin ostrzegał kiedyś przed amerykanów przed nimi.

  • Jest drugi tor. Przypisywanie żydowskiego pochodzenia znanym historycznym postaciom. Według żydów Adam Mickiewicz, Maria Skłodowska-Curie byli pochodzenia żydowskiego. Witolda Pileckiego chcieli też zrobić żydem i nakręcić o nim film, ale rodzina nie zgodziła się. Film Opór, o rzekomych bohaterskich partyzantach żydowskich z puszczy Nalibockiej, a tak naprawdę to byli bandyci i mordercy Polaków. Fałszowanie historii trwa.

 3. Jeszcze jedno, czy dorobią jej ptaszka? skoro zostanie Jarlem?
  Wikingowie przez pewien czas jakoś chyba się rozmnażali, dziś to co innego.

 4. No z tą czarną przesada ale np nasza Świętosława córka Mieszka I była królową Szwecji a po śmierci męża wyszła za mąż za króla Danii.
  W tej Danii to nic nie nawyprawiała, ale w Szwecji :-) – miała problem z mężem który zdaje się był wariatem – to zaprosiła na imieniny ekipę z Polski od brata Bolesława Chrobrego – ekipa przyjechała, imieniny się odbyły huczne Sztokholm spłonął król bohatersko zginął ratując mieszkańców ciała nie znaleziono. Przynajmniej tak oficjalnie zanotowała historia.

  • ludzie nie rozumieja ze kiedys nie bylo mydla wiec wiekszosc bialych ludzi wygladala jak ta pani na zdjeciu. tylko czemu pomalowala zeby na bialo? to rasizm.

 5. Fajnie, że ta strona porusza takie tematy. Bezczelne fałszowanie historii to już norma. Czarni to tacy sami arystokraci, kowboje, odkrywcy jak biali. Oczywiście kobiety tworzyły historię-budowały, państwa, niszczyły państwa, grały facetami jak chciały. W ogóle mężczyźni, co też jest normą, pokazani są jako bandy durniów, skończonych nieudaczników, w przeciwieństwie do zawsze wspaniałych wojowniczek, w ogóle wszystkich kobiet.

 6. To o co chodzi z tym niewolnictwem i prześladowaniem czarnych. Przecież byli już królowie wojownicy prezydenci. Skąd w tak razie ich przekonanie o prześladowaniu?

 7. Czekam z niecierpliwoscia na biblijny serial Netflixu w ktorym Mojzesz jest wojowniczym neandertalczykiem a Jozef lagodnym i pieknym Hotentotem – gejem. To bedzie rarytas !!!

 8. Salomea, imię biblijne, używane prze chrześcijan. Z Wikipedii :Salomea — imię żeńskie pochodzenia semickiego. W Polsce imię to zanotowano już w XII wieku. Nosiły je m.in. księżniczki piastowskie.

  • Salomea, piękne imię królewskie, ale wiele imion kobiecych- także w Polsce- ma pochodzenie żydowskie np. Anna, Marta, Maria, ale one nie brzmią tak pięknie jak Salomea.

  • imie piekne, zwlaszcza ze pierwowzorem bylo zydowskie dziecko ktore dostalo glowe jana chrzciciela na urodziny bo taki byl jej kaprys.

Comments are closed.