Nowotwór prosto ze sklepu? Rakotwórczy preparat w popularnych produktach

Supermarket. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Supermarket. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

W Niemczech rakotwórczy glifosat jest zakazany, jednak w polskich sklepach można znaleźć go w wielu produktach. Pokazuje to badanie przeprowadzone przez FoodRentgen na dziesięciu dostępnych markach kasz gryczanych.

W raporcie przygotowanym przez FoodRentgen i Fundacja Konsumentów możemy przeczytać o wynikach badaniach dotyczących zawartości glifosatu w dziesięciu losowo wybranych kaszach gryczanych, które są dostępne w polskich supermarketach.

Glifosat w kaszy gryczanej

Badacze z FoodRentgen wybrali losowo dziesięć kasz gryczanych, które poddano badaniu pod względem zawartości w nich glifosatu, preparatu, który potencjalnie może powodować raka.

Z dziesięciu kasz, które przebadano zaledwie cztery były wolne od zawartości rakotwórczego glifosatu. Dwie z nich były oznaczone jako produkty „bio”. W kolejnych dwóch produktach normy glifosatu nie przekraczały dopuszczalnej europejskiej normy.

W przypadku czterech produktów wykazano przekroczenie dopuszczalnej unijnej normy, od 3 do 7 razy. Badanie przeprowadzono w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach, a o wszystkim została poinformowana Państwowa Służba Sanitarno-Epidemiologiczna.

Glifosat w kaszach jaglanych

Wyniki badania są podobne do tych opublikowanych w raporcie na podstawie dwóch badań, przeprowadzonych przez tą samą firmę na kaszach jaglanych na przełomie 2019 i 2020 roku. Wówczas także wykazano przekroczenie norm w czterech produktach.

Co ciekawe według pierwszego z nich cztery kasze miały wyraźnie przekroczony poziom glifosatu, kolejne dwie miały natomiast wyniki na granicy dopuszczalnych norm. W drugim badaniu również sześć kasz miało przekroczone normy. Nie był to jednak ten sam zestaw kasz.

Tak trują Polaków! Nowotwór prosto ze sklepu. Normy glifosatu przekroczone 46-krotnie [WIDEO]

Szkodliwość glifoastu

Glifosat do produkcji wprowadzili do użytku na początku lat 70. chemicy z firmy Monsato. Wokół glifosatu narosło wiele kontrowersji, jednak nie podjęto wobec niego żadnych oficjalnych działań, jest obecny w bardzo wielu produktach, które na co dzień spożywamy.

Według Światowej Organizacji Zdrowia „glifosat jest potencjalnie rakotwórczy dla ludzi”. Prowadzono także badania pod względem jego przyczyniania się do chorób takich jak cukrzyca, autyzm, celiakia, nietolerancja glutenu i niepłodność.

Przypominamy rozmowę na ten temat Marcina Bustowskiego z NCzasTV:

Źródło: wp.pl/o2.pl/nczas.com

41 KOMENTARZE

 1. Kasza Gryczana, Kuchnia Lidla, miała być w zeszłym roku wycofana z powodu zbyt dużej zawartości glifisatu, ale nie zrobili tego, tylko sprzedawali ją po promocyjnych cenach.

  • Lidl był (być może wciąż jest) przez UE dofinansowywany w kampaniach promocyjnych m.in w Polsce, za nasze pieniądze (informacja sprzed ok. 2 lat).
   Ich reklama, z ww. pieniędzy (?) jest na melodię piosenki odbudowanej Warszawy, która była zburzona przez Niemców! Lidl jest niemiecki. Ludzie, robiący w Lidlu zakupy, są wyprani z jakiejkolwiek refleksji i umiejętności wiązania faktów. Zapewne ku uciesze zarządzajacych lidlem Polska.

 2. Nieporównywalnie więcej jest dowodów, że dym z wędzenia może powodować zwiększenie występowania nowotworów. Kiedy wpisy z paniką?

 3. Polska jest najbardziej zarazona rakiem w całej UErr (republik radziecki). Sanepid i chanukowy sejm robią wszystko aby wykończyć rdzennych mieszkańców tradycyjnie z pomocą niemcow

 4. Ogólnoświatowy fake news,wypichcony przez przekrętów w togach,liczacych na olbrzymie gratyfikacje z ewentualnych odszkodowań.

 5. W Niemczech zakazany? Polecam zapoznać się z rankingiem 10 najbardziej toksycznych niemieckich piw właśnie ze względu na zawartość glifosatu. To gowno jest wszędzie.

 6. polscy chłopi to pazerni hipokryci mimo olbrzymich dopłat i ulg powszechnie stosują Raundap przed żniwami opryskują aby szybciej uschły zboża kasze soję , wszystko co możliwe i rozsiewają bolszewicką propagandę że polska żywność jest najzdrowsza w Unii. W 2019 roku rolnicza solidarność zaapelowała by chłopom nie sprzedawać raundapu w opakowaniach większych niż 1 litr Trują tym samym wszystkich począwszy od małych dzieci. Apeluję do polityków czas położyć temu kres

  • Dokładnie. Nasi rolnicy lecą po wszystkim Roundupem 2-3 dni przez żniwami, zeby ziarno miało niską wilgotność (lepsza cena na skupie). Przestałem dawac dzieciom „zdrową” owsiankę. Zbadajcie z ciekawości poziom glifosatu w olejach np rzepakowych. Zachód żeni nam plastikowy szajs ale nasi nie pozostają w tyle.

   • chcialem kupic prywatnie aparature do wykrywania glyfosatu (100 tysiecy euro). producent spytal mnie po co a potem przestal odbierac telefony.

 7. U nas sanepid wysyła się na przedsiębiorców, restauratorów, hotelarzy. Dzicy zarządcy Polską. Dołączono będą nas naśladować. Niech spierają do swoich.

 8. A w pudle telewizyjnym propaganda od rana do wieczora jak to oni sie martwia o nasze zdrowie jacy troskliwi jak sie przejmuja szczep sie szczep sie jak chcesz zyc kon by sie usmial ha ha ha

   • Też to zauważyłem. Niby płaski, a głupot tyle samo się mieści, tylko piękniej podanych, przez co wyglądają na wiarygodniejsze :(

 9. Red aktorzy:
  A może raz (dla odmiany) zróbcie robotę solidnie i podajcie które kasze mają przekroczone poziomy glifosfatu.

 10. Glifosat to herbicyd stosowany na zachodzie, tylko w rolnictwie w ogrodzie przeciw chwastom. Ta polska Administracja Zywności, prawdopodobnie miesci się w tym samym budynku co Administracja Oczyszczalnia Sciekow.

 11. Glifosat to herbicyd stosowany na zachodzie, tylko w rolnictwie w ogrodzie przeciw chwastom. Ta polska Admini.Zywności, pewnie jest w tym samym budynku co Admini. Oczyszczalnia Sciekow.

 12. Jeśli jakikolwiek przepis nie pozwała podawać nazw tych kasz i ich producentów ( poza Lidlem) należy podawac, tak jak onegdaj w nawiasie podawano numer ustawy o cenzurze. należy też powdawać, że Bayer pregrał proces w zw. z ta trutką, bo po fuzji czy też zzkupie to on przejął produkcję raudupu po słynnym Monsanto. Swoją droga, właśnie ten zakup/fuzja może opinii publiczej utrudnić rozpoznanie trucieciela (Monsanto) obecnie Bayer.

 13. Dlaczego nie podaliście które kasze (nazwa i producent) mają przekroczenia glifosfatu ?
  Czy to jest ściśle strzeżona tajemnica państwowa ?!

  • Cz.1. Każda kasza gryczana. Po prostu, jeśli jest wilgotne lato to jedne ziarna dojrzewają inne są zielone a jeszcze inne dopiero kwitną. Nie sposób tego zebrać kombajnem, to co kosisz to takie zielone błoto. Potem trzeba oddzielić właściwe ziarno (czarne) od plew. Właściwie to nie potem a natychmiast robi się gorące. Do takiej kupy gryki wysypanej na stertę po godzinie nie włoży się ręki.

 14. Cz.2. Siałem grykę dwa razy jeszcze w latach siedemdziesiątych. Raz zebrałem – były dobre pieniądze,drugi raz nie kosiłem tylko zaorałem (od marca do września nie było chyba dnia bez deszczu). Nie dziwię się, że pazerni rolnicy siejąc grykę stosują glifosat.

  • „Z dziesięciu kasz, które przebadano zaledwie cztery były wolne od zawartości rakotwórczego glifosatu. ”

   Dlaczego nie podają które KONKRETNIE miały, a które nie w składzie „niespodziankę”?
   To jest jakiś kabaret…

 15. A przecież kiedyś nie było Raundapu i na rynku kasze były. i co wy na to polscy chłopi i rolnicy truciciele. Dwa lata temu przez tydzień mieszkałem w agroturystyce właściciel miał gospodarstwo ekologiczne dla siebie miał przy domu spory ogródek z niepryskanymi warzywami natomiast pole oszust wieczorami opryskiwał. Jak ostatnio opisują media problem jest ogromny. po tym wszystkim nie mam zaufania do polskich chłopów.

 16. Pazerność rolników w ‚polsce’ staje się przysłowiowa. Ci ‚katolicy’ protestowali przecież w Wwie za ubojem rytualnym. Wolą jak zwierzę umiera z przerażenia niż z zaskoczenia.

 17. Dziękujemy za przypomnienie naszych Raportów kaszowych z przełomu 2019/2020r.
  Widzimy, że wciąż budzą one ogromne zainteresowanie.
  Odpowiadając na pytanie, gdzie można znaleźć listę przebadanych produktów? Lista jest dostępna w raportach, które można pobrać bezpłatnie z naszej strony.
  W przygotowaniu raport na temat mąk. Warto więc obserwować naszą stronę i profil na Facebooku.

Comments are closed.