Ostrzeżenia dla całego kraju. Nadchodzą zamiecie i zawieje, a mrozy będą trzymać

Śnieg w Warszawie. Fot. ilustracyjne. Foto: PAP/Marcin Obara
Śnieg w Warszawie. Fot. ilustracyjne. Foto: PAP/Marcin Obara

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało w niedzielę o trudnych warunkach pogodowych występujących niemal w całym kraju.

„Przypominamy! Trudne warunki pogodowe prawie w całym kraju! @IMGWmeteo wydał ostrzeżenia. Uważajcie na siebie i zwracajcie uwagę na innych. Pamiętajcie o zwierzętach” – napisało w niedzielę na Twitterze RCB.

W niedzielę na terenie prawie całego kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązują w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano natomiast dla województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego (intensywne opady śniegu wystąpią tu jedynie w południowych powiatach), dolnośląskiego, opolskiego, a także dla części województw: lubuskiego i lubelskiego.

Z kolei w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, oraz w południowej części województwa podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

IMGW ostrzegł również przed marznącymi opadami na południu kraju.

Ostrzeżenia trzeciego i najwyższego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują natomiast na południu województwa lubelskiego.

W związku z opadami śniegu RCB przypomniało również o tym, że zalegający na dachu śnieg może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

„Odśnieżanie dachu jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy budynku. Zgłaszajcie miejsca, gdzie zalegający śnieg może być niebezpieczny” – napisało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

10 KOMENTARZE

 1. nie ma jakichs szczepionek na te zime? albo lokdaun, zeby ludzie nie lamali nog? ponizej zera zakaz opuszczania domow!!!

 2. „Odśnieżanie dachu jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy budynku. Zgłaszajcie miejsca, gdzie zalegający śnieg może być niebezpieczny”- będziemy wlepiać mandaty.

 3. Zima, zima, zima,
  Pada, pada śnieg,
  Jadę, jadę w świat sankami,
  Sanki dzwonią dzwoneczkami
  Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń…

Comments are closed.