Afera w Niemczech! Naukowcy popierali lockdown na zamówienie polityków

Artykuł "Maximale Collaboration" w "Welt am Sonntag" oraz Berlin w czasie pierwszego lockdownu. / foto: Wikimedia, autor: Jacek Rużyczka
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W niemieckim dzienniku „Welt am Sonntag” opublikowano artykuł, w którym opisano skandal związany z wywoływaniem koronapaniki za pomocą środków masowego przekazu w Niemczech. Tytuł brzmi „maksymalna kolaboracja”.

O skandalu w gigantycznych rozmiarach możemy przeczytać w „Welt am Sonntag”. Gazeta przedstawiła dwa artykuły, z których jeden był drukowany w wersji papierowej, a drugi został opublikowany na stronie internetowej dziennika.

W połowie marca ubiegłego roku w Niemczech wprowadzono pierwszy lockdown. Stało się tak za sprawą ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera z CSU, który kierował się radami Christiana Drostena oraz Lothara Wielera, szefa Instytutu Kocha.

Po wprowadzeniu lockdownu obaj podtrzymywali jedną wersję wydarzeń: krajowi grozi katastrofa, jeśli nastąpi szybkie otwarcie i powrót do normalności. Obaj postulowali m.in. podtrzymanie lockdownu na Święta Wielkiej Nocy, czemu przeciwny był minister Seehofer.

Sprawą miał zająć się sekretarz stanu w resorcie, czyli Markus Kerber. Kerber miał prosty plan: chciał zgromadzić czołowych naukowców z kilku instytutów badawczych i uniwersytetów. Razem mieli stworzyć dokument, który następnie posłuży jako legitymacja dla dalszych obostrzeń.

Kerber wysłał odpowiednią wiadomość e-mail do naukowców, którzy następnie spełnili jego życzenie. Zaledwie kilka dni po otrzymaniu prośby dostarczyli niezbędnych informacji do niejawnego artykułu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który w możliwie najbardziej dramatyczny sposób przedstawiał zagrożenie, jakie stwarza koronawirus i który był powielany przez kolejne media.

Nakreślono w nim między innymi „najgorszy scenariusz”, zgodnie z którym, gdyby Niemcy nic nie zrobili, do końca mniemanej pandemii koronawirusa zginęłoby ponad milion ludzi w kraju.

„Welt am Sonntag” otrzymał obszerną korespondencję, która dokładnie pokazuje, co wydarzyło się między najwyższym kierownictwem ministerstwa a naukowcami w tych krytycznych dniach marca 2020 roku.

Upublicznione materiały wskazują na to, iż Seehofer wykorzystywał swój autorytet do tego, by współpracujących z nim naukowców zatrudnić do celów politycznych, natomiast ci z radością przyjęli to zadanie powierzone przez szefa resortu.

Około 200 stron e-maili dowodzi zatem, że przynajmniej w tym przypadku naukowcy nie działali tak niezależnie, jak powinni i jak przedstawiał to od początku mniemanej pandemii rząd federalny, ale pracowali nad z góry określonymi założeniami, dla określonego przez polityków celu.

Obecny lockdown pod pretekstem kolejnej fali koronawirusa został zapowiedziany w Niemczech do połowy lutego, jednak już teraz pojawiają się informacje o tym, że – mimo kampanii szczepień – ma on zostać przedłużony, zapewne o kolejne dwa tygodnie (i tak w kółko – red.).

26 KOMENTARZE

 1. Może i wypływają jakieś materiały, ludzie protestują, są w Niemczech nawet jakieś postępowania sadowe.Nic z tego jednak nie wynika.Przeciętny Hans popiera longdałn i namordyzm, a dopóki tak będzie, terror nie zelżeje.Podobnie jak i w Polsce.Będzie u nas tyle terroru i namordyzmu ile pozwolimy sobie narzucić.

 2. O święta naiwności – czy u na i w innych państwach jest inaczej? 88. profesorów – Ojczyzno jesteś zgubiona.

 3. A czy u Nas nie jest inaczej? zebrali się teraz ci co dostają granty od Pfizera i co? amntadyna nie będą leczyć Pan Simon to zachwalał remdesivir, i leczył bez badania leku, a dlaczego?. To jest zamach na ludzkość, te „szczepionki” które przechodzą badania kliniczne do 2023 roku, to co to jest/ na razie zajzajer -ludzie umierają po tym, i co?. Jaka jest prowizja od szczepionek? u Nas zajmuje się tym pan Dworczyk, a kto on?

 4. Lockdown został wprowadzony tam już jak krzywa zachorowań spadała , po to , by zniszczyć klasę średnią i małą, co jest udowodnione i figuruje w akcie oskarżenia Drostena o zbrodnię ludobójstwa. Z ministerstwa wyciekł też dokument ujawniający, że rząd celowo szerzył panikę i strach przed plandemią.,,,Piękne, spokojne podsumowanie plandemii- Wolna Polska”

 5. Dla mnie to oczywiste od dawna , że to jedno wielkie oszustwo. Zauważcie państwo jak łatwo można manipulować ludzmi na całym świecie , jak bardzo posłuszne politykom są pewne grupy zawodowe. Za to wszystko co zrobili powinni być zlinczowani .

  • Klient płaci klient wymaga. Pieniądze dostają od (nie)rządu, to (nie)rządowi są posłuszeni. Nienawidzę socjalizmu!!! Okradają mnie, a potem za te same pieniądze kupują „dla mojego odbara” tych, którzy mnie niszczą. To woła o pomstę do nieba! Brzydzę się tym ustrojem, brzydzę się demoralizacją, którą zasiewa w duszach!

 6. Oczekiwalbym odebrania tym sprzedajnym … tytulow naukowych i zakazu zatrudniania przez panstwowe instytucje. Prywatnie prosze bardzo, ale kazda instytucja ich zatrudniajaca zegna sie z panstwowa kasa.

 7. W końcu starsi i mądrzejsi wiedzą już od dawna, że matrixowym dzieciom (bateryjkom) z ich matrixowym stanem umysłu można wmówić każdą największą głupotę.

 8. Rzeczywiście, politycy do pudła a naukawcom* odebrać wszelkie tytuły. Robota na świeżym powietrzu, najlepiej na Syberii, i odciski na rękach natychmiast przywracają zdrowy rozsądek. I to musi się stać, bo ONI nie dadzą nam spokoju, a tylko w 2020 zabili ponad 100 tys. osób. To więcej niż niemcy zabijali obywateli IIRP co roku w Auschwitz !

   • Wg najnowszych notowań w Auschwitz osadzono :) 450 tys. obywateli IIRP. Zamordowano 400 tys. bo przecież niektórzy po turnusie wracali do getta, vide CKM Bartoszewski. Wychodzi niecałe 100 tys. mordowanych rocznie. PiS jest zdecydowanie lepszy, bo tylko w III kwartale zamordował 70 tys. A w całym 2020 ponad 100 tys, ponad średnią wieloletnią.

   • Wg najnowszych notowań w Auschwitz osadzono :) 450 tys. obywateli IIRP, z czego zamordowano ok. 400 tys. a część po odbyciu turnusu rehabilitacyjnego wróciła do getta, vide CKM Bartoszewski. Satystycznie to niecałe 100 tys. zamordowanych rocznie. PiS tylko w III kwartale 2020 zamordował 70 tys. W całym 2020 ponad 100 tys. Jest lepszy niż Hitler, przynajmniej w mordowaniu, bo w gospodarce (1933-1939) jest zerem (2015- 2021)

 9. Nie udało mi się znaleźć w sieci (również na stronie gazety WaS) tego artykułu, na który powołuje się redaktor. Czy mógłbym prosić o podanie źródła ?

Comments are closed.