Atak zimy. Koksowniki wracają na ulice

Na ulice wracają koksowniki.
Koksownik. (fot. Marmale, CC BY-SA 3.0)

W związku z falą silnych mrozów w kilkunastu punktach Olsztyna zostaną ustawione koksowniki, przy których będą mogli ogrzać się pasażerowie komunikacji miejskiej czekający na przystankach – zapowiedziały służby zarządzania kryzysowego.

„Biorąc pod uwagę przewidywany spadek temperatur do minus 15 stopni Celsjusza, została podjęta decyzja o rozstawieniu koksowników. Koksowniki będą rozstawione przy pętlach i na przystankach autobusowych” – podało w poniedziałek Regionalne Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie.

Jak powiedział PAP Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego urzędu miasta, koksowniki pojawią się dzisiaj, a od wczesnych godzin rannych we wtorek, jeszcze przed szczytem komunikacyjnym powinny już działać.

Po dwa koksowniki staną przy Dworcu Głównym, Centrum Handlowym Aura i na Skwerze Wakara. Pojedyncze będą ustawione przy Wysokiej Bramie, koło przychodni przy ul. Dworcowej, ul. Szrajbera koło McDonald’sa, ul. Pstrowskiego koło Kauflandu, ul. Żołnierskiej obok Sanepidu, ul. Sikorskiego przy Galerii Warmińskiej, a także na pętli Nagórki oraz krańcach linii tramwajowej przy ul. Kanta i ul. Prawocheńskiego.

Minionej nocy najniższe temperatury na Warmii i Mazurach zanotowano w Olecku -17,1 st. C, Mikołajkach -16,9 st. C, Gołdapi -16,8 st. C, Świętajnie -16,6 st. C, Lidzbarku Warmińskim -16,4 st. C, Kętrzynie -16,1 st. C, Dobrocinie -15,8 st. C, Nowej Pasłęce -15,7 st. C oraz w Olsztynie -15,6 st. C.

 

8 KOMENTARZE

    • Zniknie jak kiedyś znikła dziura ozonowa, ale wtedy znajdzie coś innego; eko-dranie muszą przecież z czegoś żyć, a do prawdziwej pracy nie nadają się.

  1. a jak do tego koksownika ma się ,,ocieplenie klimatyczne” ???
    i co na to rzeknie niejaka spurek i ekologi krajowe i zagraniczne? Czyżby siedzieli przy grzejnikach,opalanych wunglem,i dlatego ,chwilowo nie protestują?🤣🤣🤣

  2. Wszystko się zgadza, tylko ZOMO jeszcze brakuje… O! Przepraszam, białe kaski też już przecież były. Ciekawe swoją drogą, czy na kolejnych protestach będą teraz polewać wodą. To mogłoby nawet być wizualnie ciekawe. Zwłaszcza, że wtedy część manifestantów zostałaby już na miejscu, aż do odwilży ;)

    • Zomo jeż przecież jest. Pałuje manifestantów anty–covidowych, restauratorów i właścicieli siłowni. Teraz spadł śnieg, więc sak koksowniki. Brakuje tylko czołgów na każdym skrzyżowaniu. Ale to tylko kwestia najbliższego czasu.

  3. ewentualnych eko-terrorystów i wszelkiej maści matołów przymusowo zmorsować w Czarnej Hańczy, koniecznie na środku.

Comments are closed.