Piłeś, nie pisz. Chińczycy opatentowali tryb antyalkoholowy dla telefonów

Pijany mężczyzna. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pxhere
Pijany mężczyzna. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pxhere

Chińska firma Gree Electronics opatentowała nowe rozwiązanie dla telefonów. To tryb antyalkoholowy, który powstrzyma nas przed kompromitacją po kilku głębszych.

Dziwne telefony, czy SMS-y wysyłane do przypadkowych osób to zmora imprezowiczów. Dlatego chińska firma Gree Electronics postanowiła opatentować „tryb antyalkoholowy” dla telefonów.

Tryb antyalkoholowy ma za zadanie, utrudnienie użytkownikowi wykonywania połączeń czy wysyłania SMS-ów. Niektóre aplikacje zostają w tym trybie całkowicie zablokowane, a część z funkcji byłaby ukryta.

Przy pierwszym uruchomieniu trybu antyalkoholowego użytkownik ustala, które funkcje mają się wyłączać w trybie antyalkoholowym. To oczywiście oznacza, że funkcje te nie są domyślne i przynajmniej raz na trzeźwo trzeba ustalić zakres blokad.

Przed wyjściem na imprezę użytkownik musi „poinformować” telefon, że idzie na zabawę. Wówczas tryb antyalkoholowy zostaje włączony.

Aby go dezaktywować użytkownik musi przejść przez weryfikację trzeźwości. Ten proces również ustala sam właściciel telefonu.

Mogą być to np. skomplikowane obliczenia czy łamigłówki, z którymi pijany nie byłby w stanie sobie poradzić.

Obecnie patent należy do niewielkiej firmy i nie wiadomo, czy i jak zamierza go licencjonować. Możliwe jednak, że niebawem pomysł postanowią skopiować konkurenci Chińczyków.

O ile taki tryb w telefonie nie rozwiąże samego problemu picia, to przynajmniej może zniwelować szkody, jakie możemy zrobić po pijaku z telefonem w dłoni.

Źródło: Android Authority

3 KOMENTARZE

Comments are closed.