Mao
Kandydat na nowego patrona brytyjskiej szkoły? Fot. Wikipedia
REKLAMA

Postacie premiera Churchilla i pisarki Rowling zostały uznane przez uczniów za „nietolerancyjne”, i żądają usunięcia ich z Seaford Head School.

Okazuje się, że młodzież ma coraz mocniejsze lewicowe odchylenie nie tylko w Polsce. Lewicowe szablony zwalniają od samodzielnego myślenia i są coraz bardziej popularne. Pewnie dlatego uczniowie odcięli się od poglądów byłego premiera Wielkiej Brytanii Sir Winstona Churchilla i autorki przygód Harry’ego Pottera, JK Rowling.

Chcą, by ich nazwiska zostały usunięte z patronowania szkole. Nastoletni uczniowie, już nieźle oduraczeni, uznali ich bowiem za „nietolerancyjnych”. O sprawie pisze „The Telegraph”. Rodzice i dyrekcja otrzymali od uczniów „opinię”. Głosi, że premier był „postacią, która promowała rasizm i nierówność”, a w dodatku „więził i torturował”.

REKLAMA

Pisarka JK Rowling podpadła komentarzami na temat społeczności trans. Uczniowie stwierdzili, że „nietolerancja i dyskryminacja są traktowane przez naszą szkołę bardzo surowo i nie chcemy promować nikogo, ani niczego, co sprzyja takim uprzedzeniom.”

Co prawda, kierownictwo placówki pozytywnie ocenia dokonania Churchilla i JK Rowling. Uważa ich nawet za „ikony doskonale reprezentujące etykę szkoły i wartości, które uważamy za ważne i centralne”. Jednak młodzieżowa komórka „hunwejbinów”, czy tam „pionierów”, wie lepiej…

REKLAMA