Elon Musk się nie zaszczepi i krytykuje lockdowny. „Nie jestem zagrożony. Ludzie stali się irracjonalni”

Elon Musk, założyciel Tesli fot. PAP/EPA CLEMENS BILAN
Elon Musk, założyciel SpaceX, Tesli i Neuralinku fot. PAP/EPA CLEMENS BILAN

Miliarder i wynalazca, właściciel m.in. Tesli, Elon Musk, oznajmił, iż nie przyjmie szczepionki na Covid-19. Musk stwierdził, że „ludzie stali się irracjonalni”.

Elon Musk krytykuje lockdowny

49-letni miliarder stwierdził, że lockdowny były błędem. Jego fabryki samochodów pracowały w czasie pandemii normalnie.

– Przez cały ten czas produkowaliśmy samochody i było świetnie – stwierdził.

Według Muska kwarantannie powinno się poddawać jedynie osoby zagrożone.

Musk się nie zaszczepi. „Ludzie stali się irracjonalni”

– Mam na myśli to, że jest to gorący temat, w którym racjonalność schodzi na drugi plan. W ogólnym rozrachunku mamy coś, co ma bardzo niską śmiertelność i dużą zaraźliwość – mówił miliarder.

– Zasadniczo słuszną rzeczą byłoby nie blokowanie całego kraju, ale poddanie kwarantannie każdego, kto jest zagrożony, do czasu przejścia zagrożenia – dodał.

Koronapanika zszokowała Muska. – To osłabiło moją wiarę w ludzkość, cała ta… irracjonalność ludzi w ogóle – powiedział.

Miliarder został zapytany, czy zamierza zaszczepić się na Covid-19.

– Nie, nie grozi mi COVID. Moim dzieciom też nie – odpowiedział.

Źródło: Daily Mail, NY Times

24 KOMENTARZE

  • No może pomijając to, że podatnik dopłacał do każdego samochodziku Tesla mniej wiecej tyle ile w USA kosztuje przyzwoity samochód średniej klasy. Ale jak głupi to niech płaci.

  • Ja dokladnie tak samo mysle od poczatku, tez chodze do pracy bez przerwy,nigdy sie nie balam, a …nie jestem tam gdzie on jest. Niesprawiedliwe. Szczepionki tez nie chce.

 1. ” – To osłabiło moją wiarę w ludzkość”
  Ta sama myśl chodzi mi po głowie od dłuższego czasu.
  Patrząc na matołów w szmatach na ryju na ulicach, w tv,mediach społecznościowych…

  • Tragizm przedsięwzięć Muska polega na tym, że chce wysłać w kosmos stado prymitywnych małp. Co z tego że rozwijamy wielkie technologie, skoro wewnętrznie jesteśmi coraz mniejsi. Zanim zdążymy gdzieś polecieć wykończymy się tu na dole przez swoją głupotę. Prawdziwy ludzki rozwój to projekt którego nie zrealizują żadne pieniądze.

  • No jasne bo ty nie chodzisz w szmacie na ryju… Wielu zakłada dla świętego spokoju bo inaczej nic by nie załatwili i nigdzie by ich nie wpuścili. Albo musieliby każdemu na każdym kroku tłumaczyć dla czego nie nosi maski. Ale jak ty cały dzień na kiblu spędzasz to co ty możesz o tym wiedzieć ?

   • Drogi Neronie, wystarczy domyślnie nie nosić i zakładać tymczasowo jak sprzedawca będzie naprawdę nalegał. Działa w większości przypadków, sprawdzone w marketach, w pociągach, u fryzjera.

 2. c.d.
  Rozumiem, że na samym początku można było się obawiać zagrożenia, ale minął rok i jeżeli ktoś dalej chodzi bezmyślnie na smyczy to jest to po prostu smutne..
  Nie zdawałem sobie sprawy, ze jest aż tak duzy procent otępienia wśród ludzi na całym świecie.
  To jest najbardziej dołujące, bo mała grupka ludzi może z całą masą ludzką zrobić co chce, a debile będą przyklaskiwać..

  • Problemem nie jest brak inteligencji tylko strach: większość ludzi to po prostu tchórze. Noszą szmaty na ryjach nie dlatego że są głupi – wiedzą że to jest bez sensu – tylko dlatego że boją się konfliktu z innymi. Brak kontaktu z własnymi emocjami powoduje że z czasem zaczynają w to wierzyć i racjonalizować reżim.

 3. PS
  co to za nowe limity w ilości znaków, że trzeba na kilka częś rozbijać wypowiedź????
  300 znaków?? litośći

  • No trochę mało – ale pewnie to konieczna samoobrona przed osobnikami wklejającymi tutaj po kilka razy swoje manifesty życiowo-polityczne…

   W sumie np dobrze to wpłynie na zwięzłość i tzw. treścistość wypowiedzi :-)

 4. Wiele głupich rzeczy w ostatnich latach, głownie będących tworami radykalnej lewicy (wszelkie ruchy LGBTQWERTY i teorie miliona płci), ale koronapanika przebiła wszystko. W pełni podzielam opinię Muska i czuję się czasem jak bym mieszkał w domu wariatów.

 5. Elon Musk wykonal na sobie jednocześnie cztery testy a kowit.Wyniki testów:dwa pozytywne, a dwa negatywne.”Jakiś nieprawdopobny przewał dzieje się wokół nas.Te same testy,pielęgniarki i maszyny”..news.sky.com/story/covid-19-elon-musk-says-something-extremely-bogus-going-on-after-he-tests-positive-and-negative-for-coronavirus-12131504

 6. Nie bez kozery nazywa się Muzg. Jest jeszcze jeden taki Holender, nazywa się van Rossum. O dziwo zapiekły wróg virusa i szzzczypanek.

Comments are closed.