Poranek będzie ciężki. Mróz poniżej -20 st. Celsjusza i miejscami obfite opady śniegu

Obrazek ilustracyjny.
Obrazek ilustracyjny.

Nawet minus 21 stopni C wskażą termometry w nocy z czwartku na piątek. Silny mróz spodziewany jest w niemal w całym kraju. W powiatach nadmorskich mocno sypie śnieg, a miejscami spadnie do 20 cm – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperaturę nawet -21 stopni C synoptycy prognozują na południowym wschodzie – na Podkarpaciu i w Małopolsce. Do -20 stopni C temperatura spadnie lokalnie m.in. na Warmii i Mazurach.

W pozostałych regionach, dla których IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia, termometry będą wskazywać do ok. -18 stopni C.

Alertów przed silnym mrozem nie wydano dla części województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i podlaskiego.

Nad morzem spodziewane są natomiast intensywne opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich nadmorskich powiatów.

W województwie pomorskim spaść może ok. 15 cm śniegu, a w województwie zachodniopomorskim 20 cm.


(PAP)

4 KOMENTARZE

    • U mnie wg Pogodynki jest 12 stopni mrozu, telefon twierdzi, że 14. Globalne ocieplenie chwilowo zaspało, ale się wg ideologów obudzi. Na wiosnę;-)

  1. walka skuteczna, wypłacą sobie premie. A gdy zrobi się cieplej, przywalą nowe podatki na walkę, by zimą znów wygrać i tak dalej, aż do kolejnego zlodowacenia na pół Polski.

Comments are closed.