Satanistyczna rzeźba w centrum szczepień. Sommer: Czyli specjalnie się nie kryją z przekazem

Rzeźba z centrum szczepień w Blackburn, UK, strzykawka, czaszki Źródło: Twittter, Pixabay, collage
Rzeźba z centrum szczepień w Blackburn, UK, strzykawka, czaszki Źródło: Twittter, Pixabay, collage

W centrum szczepień w Blackburn na Wyspach Brytyjskich stoi rzeźba, która według niektórych jest symbolem satanistycznym.

„A tu rzeźba z katedry w Blackburn… Nie, przepraszam z centrum szczepień w Blackburn, UK” – użytkownik Twittera @LobotomicGarden zamieścił w serwisie zdjęcie rzeźby z brytyjskiego centrum szczepień.

Pod wpisem rozgorzała dyskusja – wszystko przez to, że rzeźba wygląda bardzo niepokojąco. Według niektórych ukryto w niej satanistyczne symbole.

„Rozumiem, że te rogi na górze to fragment odwróconego pentagramu, który się w całości jeszcze nie ujawnił?” – spytał udostępniając post Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

Internauci wskazali, że pentagram, w lekko rozciągniętej formie, już jest.

„Pentagram jednak już jest. Czyli specjalnie się nie kryją z przekazem” – podał dalej zdjęcie Tomasz Sommer.

Co symbolizuje rzeźba? Jej wygląd rzeczywiście budzi niepokój.

14 KOMENTARZE

 1. Pamiętajcie, że te modyfikacje genetyczne waszych organizmów za pomocą niezidentyfikowanych preparatów są dla waszego dobra.

 2. Widok z góry: gościu z małą główką odpoczywa na hamaku. Hamak z sieci pajęczej oznaczałby matnię, ruinę, nicość, śmierć. Dom pająka jest najkruchszym z domów.

 3. Jeśli już, to odwrócony pentagram. Pentagram był symbolem Chrystusa na krzyżu, wiec dopiero odwrócony jest symbolem satanistycznym.

 4. Jest to rzeźba „Christ the Worker” Johna Haywarda z lat 60-tych ubiegłego wieku.

  Jeśli już jesteście na tropie, to ten „satanistyczny” symbol znajduje się też:

  Na północnej rozecie katedry w Amiens;
  Na fladze Etiopii;
  Na fladze Maroka;
  Na fladze Haaksbergen;
  Na fladze Nagasaki.

  Życzę zdrowia. I mniej paranoi.

  • Panie Kupens,
   Przewieś sobie pan te flagi, bo chyba powiesiłeś je pan sobie do góry nogami. A jeśli nie to przestań się im przyglądać podczas ćwiczeń jogi, stojąc na głowie.

   • Nie jestem ekspertem w sprawach satanizmu więc ułożenie pentagramu jest dla mnie sprawą drugorzędną. Ale jak już dpa Pana ułożenie jest tk ważne to Flaga Haaksbergen i rozeta katedry w Amiens ma dokładnie taki sam układ gwiazdy.

    • A w zasadzie „satanizmu” bo szczerze mówiąc to jako szatański symbol uznał go dopiero jakiś mason w XIX wieku, który podzielił pentagramy na dobre i złe. NCzas to nie jest chyba masońskie pismo?

     • To jak to właściwie było? Czy żyjący w XX wieku John Hayward tworzył rzeźby przed tym jak w XIX wieku „jakiś mason” określił pentagramy odwrócone jako symbole sataniczne czy centrum szczepień w Blackburn na Wyspach Brytyjskich powstało przed XIX wiekiem? Jeśli nie to ten pentagram musiał powstać kiedy już w świadomości ogółu taki symbol kojarzy się z satanizmem.

  • Że co? W tej (a także jakiejkolwiek) rzeźbie można się dopatrzeć czegokolwiek, zależnie od intencji i wyobraźni rzecz jasna. Nie róbcie z siebie i innych głupków.

 5. @Hans Olo

  „To jak to właściwie było? Czy żyjący w XX wieku John Hayward tworzył rzeźby przed tym jak w XIX wieku”

  Ten pentagram jest w tej rzeźbie tak widoczny jak Matka Boska w plamie na oknie. Jak się uprzeć to możesz tam też zobaczyć penisa.

Comments are closed.