Łukaszenka w niebezpieczeństwie? KGB: mamy informacje na temat planowanych zamachów

Aleksander Łukaszenko podczas Parady Zwycięstwa. Foto: PAP/ITAR-TASS
Aleksander Łukaszenko podczas Parady Zwycięstwa. Foto: PAP/ITAR-TASS

Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Białorusi posiada informacje o zamachach terrorystycznych, planowanych na terenie kraju – powiedział w czwartek podczas obrad VI Ogólnobiałoruskiego Zjazdu Ludowego szef KGB Iwan Cierciel.

„Posiadamy wiarygodną informacją o planach przeprowadzenia zamachów terrorystycznych na terytorium naszego kraju. Chcę podkreślić, że oni (osoby zaangażowane w tę działalność – PAP) są gotowi na wszystko, na każdą zbrodnię, nie żałując ani kobiet, ani dzieci” – ocenił Cierciel.

Jak powiedział, KGB ma informacje o planach zamachów m.in. wobec przedstawicieli władz i członków ich rodzin.

Cierciel zapewnił przy tym, że sytuacja jest pod kontrolą. „Jak by tego nie chcieli zakulisowi gracze, szczyt aktywności protestów (po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich – PAP) już minął, kraj wrócił do normalnego życia” – powiedział.

Jego zdaniem opozycyjna działalność jednak nie ustaje.

„Na terytorium innych państw są tworzone struktury, w których przy wsparciu finansowym fundacji i stojących za nimi służb specjalnych, zbierają się różnego rodzaju uciekinierzy, awanturnicy, łajdacy i po prostu zdrajcy. Najbardziej znaczące ośrodki działają w Wilnie i w Polsce” – oświadczył Cierciel, cytowany przez agencję Interfax.

Niektóre z tych struktur przekraczają zdaniem szefa KGB Białorusi „czerwone linie”, przechodząc do metod „otwartego terroru”.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

 1. A było lokdałn wprowadzać, jak wszyscy. Z drugiej strony „planach zamachów m.in. wobec przedstawicieli władz i członków ich rodzin”. Hm. Brzmi ciekawie. Oczywiście do niczego nie nawołuje.

 2. Kto planuje zamachy? Szaulisi litewscy zgoda. No Polacy nigdy, co najwyżej chachły banderowcy przebywający na terytorium Polski.
  A były piękne gierkowskie czasy, kiedy Polacy szkolili terrorystów palestyńskich i jordańskich do walki z Izraelem. Miło można sobie powspominać.

  • Kto planuje zamach?Ten kto z tego odniesie największą korzyść, czyli moim zdaniem zasiadający w Banku Światowym Górale Pustynni.

 3. Ponieważ Łukaszenka nie zgodził się longdałn Białorusi i koronawirusy, globalna banksterka próbowała zainstalować tam „demokrację”, co pozwoliłoby jej przejąć władzę i zniszczyć ten kraj. Ponieważ się nie udało, postanowili problem niepokornego Łukaszenki rozwiązać ostatecznie.

 4. Ujawnił prawdę o pandemii, lock downach że chcieli go skorumpować próbowali zainstalować tam swojego prezydenta nie wyszło więc inne metody jak w Syrii
  do tego Rosja i sprawa z Nawalnym tym niby truciem :)

 5. W miarę upływu czasu Łukaszenka będzie wymyślać coraz większe zagrożenia. Idę o zakład że na wiosnę powie że NATO szykuje atak i trzeba wprowadzić stan wojenny, tym sposobem przeżyje kolejne kilka lat. Jedynym rozwiązaniem białorusinów to gdyby wszyscy nie poszli do pracy a zakłady są państwowe. tylko wtedy nastąpi upadek dyktatury. Zdaje sobie sprawę że jego dni są policzone jedyną szansą dla niego to ucieczka do Putina.

Comments are closed.