Terroryści z Syrii szykowali się do zamachu w Danii. Materiały kupili przez internet w Polsce

Islam przybywa do Danii. Zdjęcie: http://carnageandculture.blogspot.com/
Islam przybywa do Danii. Zdjęcie: http://carnageandculture.blogspot.com
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

14 osób podejrzanych o planowanie ataków terrorystycznych zatrzymały policje Danii i Niemiec. Osoby te zakupiły składniki i komponenty do produkcji materiałów wybuchowych.

Siedem osób podejrzanych o produkcję materiałów wybuchowych i planowanie ataków terrorystycznych zostało zatrzymanych w Danii podczas operacji przeprowadzonej wspólnie przez policję duńską i niemiecką. 6 innych osób w Niemczech.

Duńska policja mówi jednak o „zamiarach i zdolność przeprowadzania ataków terrorystycznych w Danii”.

Zatrzymań dokonano 11 lutego, a w piątek 12 duńskie służby specjalne PET i policja zorganizowały na ten temat konferencję prasową. Podano, że zabezpieczono kilogramy chemikaliów, które mogły być użyte do konstrukcji bomb.

Duński sąd podjął już decyzję o osadzeniu zatrzymanych w areszcie. Aresztowano ich na wyspie Zelandia. Poza chemikaliami znaleziono także broń palną.

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” doniósł, że policje duńska i niemiecka aresztowały trzech braci – Syryjczyków, co wskazywałoby na planowanie islamistycznego ataku terrorystycznego. Syryjczycy są w wieku 33, 36 i 40 lat.

Służby wpadły na ich ślad po otrzymaniu informacji o podejrzanej transakcji internetowej. Mieszkający w Danii Syryjczyk zamówił u handlarza w Polsce pięć kilogramów siarki i pięć kilogramów proszku aluminiowego. Przesyłka miała nadejść na adres jego brata w Dessau.

W mieszkaniu w Dessau odkryto tylko kilogramy petard, lontów i innych materiałów pirotechnicznych, a także ręcznie wykonaną flagę dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS).

W mieszkaniu znajdował się też Koran z podkreślonymi fragmentami, w których mowa jest o walce z niewiernymi. Chemikalia znaleziono jednak w Danii.

Źródło: Ouest France/ Reuters/ PAP

7 KOMENTARZE

  1. smiech. robili fajerwerki. w niemczech legalne. zaraz ich wypuszcza. to jak zlapac komende albo kwietnia. zaraz za posiadanie rozpalki do grilla beda zamykac. tak samo bron palna wolno miec, na przyklad gazowa. jeden fejk te „sluzby”. zaraz zamowie to samo.

  2. tak w polsce na allegro można przecież kilo trotylu 13.99 napalm promocyjnie po 15 zeta
    torpeda – 199.- mała atomówka : podkreślam mała 1290 zł za sztukę a jeżeli więcej to można kupić już po 1190 zł natomiast na olx karabin typu pepesz 523,00

  3. Najgrozniejsza jest ludzka zlosc, a narzedzia i sposoby wyrazenia niezadowolenia znajduja sie same. A szczerze mowiac, to Syryjczycy maja prawo mscic sie na Zachodzie. Wystarczy tylko popatrzec na zgliszcza i ruiny tego przepieknego niegdys kraju.

Comments are closed.