„Potrzebny jest natychmiastowy totalny lockdown!” Włosi przerażeni

Koronawirus. Włochy. Obrazek ilustracyjny. Źódło: pixabay
Koronawirus. Włochy. Obrazek ilustracyjny. Źódło: pixabay

We Włoszech potrzebny jest natychmiastowy totalny lockdown – powiedział w niedzielę konsultant ministerstwa zdrowia w Rzymie Walter Ricciardi. Dodał, że zwróci się z takim apelem do ministra zdrowia Roberto Speranzy.

„Pilnie i natychmiast należy zmienić strategię zwalczania wirusa SARS-CoV-2” – stwierdził profesor Riccardi, cytowany przez Ansę.

Jego zdaniem w ramach nowego lockdownu należy zamknąć szkoły, a otwartą pozostawić tylko „niezbędną działalność, choć w ograniczonym wymiarze”.

Ponadto, jak wskazał, konieczne jest wzmocnienie systemu tropienia kontaktów osób zakażonych oraz kampanii szczepień.

„To oczywiste, że stosowana dotąd strategia koegzystencji z wirusem jest nieskuteczna i skazuje nas na brak stabilizacji z poważną liczbą zmarłych każdego dnia” – ocenił Ricciardi.

Ponadto oświadczył, że w obecnej sytuacji pandemicznej nie można otwierać we Włoszech stoków narciarskich, co planowane jest na poniedziałek.

„Nie zapominajmy, że angielski wariant wirusa dotarł do Europy przez wyciągi górskie w Szwajcarii” – dodał prof. Ricciardi. (PAP)

30 KOMENTARZE

 1. A po co ich zamykać ? Przecież ludzie to kłopot ! Należy ich najszybciej powystrzelać to nie będzie w końcu kłopotu z CO2 i tym całym straszliwym wirusem bo nikt na niego nie będzie chorować !

 2. Ciekawe, czy za stopień histerii i robienie z siebie kretyna jest jakaś dodatkowa taksa od zamawiających, czy też jest to wliczone w jakiś umowny ryczał ze „starszymi i mądrzejszymi” ?

 3. Ciekawe, czy za stopień histerii i robienie z siebie kretyna jest jakaś dodatkowa taksa od zamawiających, czy też jest to wliczone w jakiś umowny ryczałt ze „starszymi i mądrzejszymi” ?

 4. Następne mutacje wirusa ad portas! Powinno się zamknąć wszystko: „Żeby niczego nie było” jak powiadał Krzysztof Kononowicz.
  W USA zawyżali śmiertelność z powodu wirusa 15 razy. Na grypę prawie nikt tam nie umarł.

 5. „…angielski wariant wirusa dotarł do Europy przez wyciągi górskie w Szwajcarii”
  Wi4us kupił bilet na górską kolejkę i przejechał na drugą stronę granicy. A świstak siedzi i zawija…

 6. Niech ten włoski przygłup zabierze swoich kolegów „profesurów” z całego kołchozu(włącznie tych bydlaków z Polski) i popełni zbiorowe seppuku. Wirus szybko naturalnie wyciągiem górskim ulotni się do czerwonego bydlaka z Chin…

 7. Dopiero co ogłoszono powołanie narodowego rządu Draghiego we włoszech w skład którego weszło między innymi 8 ekspertów. Eksperci dopilnują żeby nie było żadnego poluzowania, a ludzie się zaszczepili.

 8. Tak na drugi rzut oka, to cała ta hucpa jest najwyraźniej rodzajem treningu, testu sprzętu i możliwości organów władzy przed wprowadzeniem zamordyzmu na skalę globalną.
  Śledzenie obywatela nigdy nie było tak proste… ale wcześniej przynajmniej się kryli. Teraz domagają się wprost…

 9. Dlaczego Włosi nie pogonią tych faszystów niszczących im gospodarkę i zdrowie. Szwecja, Norwegia, Białoruś bez lockdownów mają się dobrze i trupy nie leżą na ulicach od rzekomej pandemii. Ten wirus jest mało groźny i można go leczyć byle pogonić zwolenników szczepień a udostępnić leki jak amnatadyna, iwermektyna, hydroksychlorochina i inne.

 10. Jak społeczeństwo pozostaje bierne i daje się dymać twórcom NWO to takie są efekty. Oni widzą,że opór jest słaby w Europie i robią sobie Wielki Reset

 11. No i już wiemy co to za nowy rząd we Włoszech. Dogadali się jak wybić resztki biznesu, starszych ludzi i do tego wprowadzić cyfrową dyktaturę.
  Dziwnym trafem tam gdzie jest lockdown, to jedyne co się dzieje, to upadki biznesów, ponad normalny wskaźnik śmierci i setki głupich pomysłów o tym jak śledzić każdego obywatela. A tam gdzie nie ma lockdownòw, życie toczy się normalnie…. I kto tu zwariował.

 12. pęc kurzy móżdżek: po wieczorowej szkole podstawowej czuje się tuzem gramatyki i uważa się za yntelygenta który ma prawo pouczać i jako „taki” yntelygent sieje wrogość , niechęć i złośliwość z powodu, że koś napisał np. u zamiast ó. Takie jego dogryzanie z błahego powodu w sieci, jest na rękę różnym trollom internetowym, aby dopiec Polakom i zniechęcić do komentowania.

 13. Gdyby tylko ludzie zamiast eksperymentu medycznego zwanego zbawiwienna „szczepionka” zechcieli zaszczepić się,ale wiedza i to ta podstawowa,o której niestety wielu zapomina szukając gotowego antidotum podanego im,by nie musieli sami czegokolwiek zmieniać.

Comments are closed.