W odmętach lewackiego szaleństwa. Imigrant gwałciciel nie będzie deportowany, bo w jego kraju jest słaba służba zdrowia

Zdjęcie ilustracyjne: NC

Brytyjski sąd zablokował deportacje wielokrotnego przestępcy i gwałciciela. Uzasadniono, że w jego rodzimej Somalii nie otrzyma odpowiedniej opieki medycznej.

49-letni imigrant złożył wniosek o azyl w Wielkiej Brytanii po przybyciu do tego kraju w 2004 r.

Jednak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych starało się go deportować po tym, jak został skazany za osiem przestępstw w ciągu sześciu lat, w tym za gwałt na dwóch kobietach.

Somalijczyk został skazany tylko na siedem lat więzienia za gwałt z użyciem noża, zanim został umieszczony w areszcie imigracyjnym. Potem kilkakrotnie umieszczano go w różnego rodzaju ośrodkach ze względu na bardzo agresywne zachowanie

Uznano również, że imigrant stwarza „wysokie ryzyko wyrządzenia poważnej krzywdy”, jednak brytyjski wymiar sprawiedliwości dwukrotnie zablokował Ministerstwu Spraw Wewnętrznych możliwość jego deportacji.

Powołano się na kwestie zdrowia psychicznego, które, jak stwierdził sąd, nie zostaną odpowiednio rozwiązane w Somalii.

Na pierwszej rozprawie sędzia imigracyjny zablokował jego deportację, mówiąc, że opieka psychiatryczna w Somalii jest „skrajnie uboga” i dodał, że „osoby z problemami ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza te agresywne, były często piętnowane, uważane za opętane ” i poddawane nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu.

Takie orzeczenia sądów to nie są już incydenty, ale stała tendencja. W ostatnich latach brytyjscy sędziowie często blokowali deportacje przestępców nielegalnych imigrantów.

W lutym ubiegłego roku sędzia zablokował deportację jamajskich przestępców, w tym gwałciciela i zabójcy, ponieważ podczas zatrzymania przez krótki czas nie mieli dostępu do telefonów komórkowych.

Sędzia w Szkocji wstrzymał również deportację talibskiego bojownika, ponieważ cierpiał na zespół stresu pourazowego (PTSD) po tym jak walczył w islamistycznej grupie terrorystycznej w Afganistanie i nie otrzymałby opieki, której rzekomo potrzebował w swoim domu kraj.

Sąd Apelacyjny zdecydował, że deportacja pedofila z Zimbabwe „nie byłaby sprawiedliwa”, ponieważ prawnikom rządowym podobno zajęło zbyt wiele czasu przedstawienie prawidłowego uzasadnienia jego usunięcia.

W grudniu grupa „prawników-aktywistów” skutecznie przekonała sędziów do usunięcia 23 nielegalnych imigrantów z lotów deportacyjnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych .

6 KOMENTARZE

  1. Nic nowego. Wszystko zgodnie z instrukcją „starszych i mądrzejszych”. No przecież, aby marksistowska rewolucja, dziś nazywana resetem, się udały, wpierw nieodzowny jest chaos w tym prawny i wykonawczy.

  2. Jakby jakiś biały, mężczyzna odstrzelił czaszkę jednemu lub drugiemu takiemu „postępowemu” sędziemu, to następnym odechciałoby się wydawać takie haniebne wyroki.

Comments are closed.