Zyskuje Konfederacja, PiS na czele, ale traci. Najnowszy sondaż

Posłowie Konfederacji w Sejmie. Foto: Twitter/ Jakub Kulesza
Posłowie Konfederacji w Sejmie. Foto: Twitter/ Jakub Kulesza

  PiS mógłby liczyć w wyborach na 37,4 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 21,5 proc., a ruch Polska 2050 Szymona Hołowni na 16,2 proc. – wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu pracowni Estymator dla serwisu DoRzeczy.pl.

  Według wyników sondażu, do Sejmu dostała by się także Lewica z 9,7 proc. poparcia, Konfederacja z 7,1 proc., oraz PSL-Koalicja Polska z 5,4 proc. Poniżej progu pozostałoby ugrupowanie Kukiz’15 z 2,4 proc.

  W stosunku do poprzedniego takiego sondażu PiS stracił 1 pkt, KO – 0,3 pkt, a Polska 2050 zyskała 1,6 pkt proc. Lewica straciła 1,4 pkt, zyskały Konfederacja – 0,4 pkt i PSL-Koalicja Polska – 0,2 pkt proc.

  Przeliczając te wyniki na mandaty, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 211 miejsc w Sejmie, Koalicja Obywatelska – 102, Polska 2050 – 77, Lewica – 38, Konfederacja – 19, PSL-Koalicja Polska – 12, „Inni” – 1.

  Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

  Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 lutego 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Estymator w wynikach uwzględnił wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

  NCzas/PAP

10 KOMENTARZE

 1. szkoda ze w polsce nie ma partii wolnych, bogatych kapitalistow. czyli ludzi znienawidzonych przez wszystkich, bo zbudowali cywilizacje.

  • Kużwa, urodziwy trollu, masz szczęście że maski są obowiązkowe, bo na ulicy od razu by cię rozpoznano bo tej pisuarowej fizjonomii, jak odcisk d00py srakiewicza w rui dogadzania kulasowi…

  • Nawet jakby wymyślili proch – to nie wiedzieli by co z nim zrobić. Kto wyobraża, że Konfederacja wygrywa wybory i rządzi? Prezydent-Bosak, Premier-Kulesza, Minister Spraw Zagranicznych- Szczęść mu…Braun. Po prostu młodzi, cyniczni komsomolcy znaleźli łatwy sposób na życie, na koszt podatników. Poparcie w normie od 2%-5% i więcej nie będzie.

   • PS. Pamiętajmy, że Bosak głosował na POPiS w wyborach prezydenckich. Tak było łachudro z konf-bolszewii. Prawda niewygodna?

 2. w zeszłym roku mówiłem,że Hołownia jest stworzony dla przedłużenia linii AWS / PO. Dopóki żydzi będą rządzić, będzie coraz gorzej

 3. Podsumujmy dorobek ostatnich lat. Liczący się przemysł pod polską kontrolą – nie istnieje. Jesteśmy skłóceni ze wszystkimi sąsiadami i nie tylko (nawet Węgry się od nas dystansują). Dług przekroczył ,wg mnie, możliwość jego spłaty.

 4. Możliwość założenia i prowadzenia liczącej się firmy – cóż, sami wiecie jak jest. Wzrost podatków i danin od firm polskich i osób z polskim obywatelstwem. Ubożenie , a w coraz szerszym stopniu nędza, Polaków. Do tego skokowy napływ ludności obcej kulturowo Polakom. Coś pominąłem ?

Comments are closed.