Cenzura i szaleństwo politpoprawności w natarciu. Brytyjska policja zbadała 120 tysięcy przypadków „mowy nienawiści”, które nie były przestępstwami

Cenzura
Cenzura/Polityczna poprawność/Obrazek ilustracyjny

Policja brytyjska odnotowała już 120 tysięcy przypadków „mowy nienawiści”, które nie były przestępstwami. Policja musi badać każdy przypadek, a Brytyjczycy coraz częściej boją się wygłaszać swe opinie.

Policja w Wielkiej Brytanii ma obowiązek badać każde zgłoszenie o „mowie nienawiści” i prowadzi statystyki dotyczące takich incydentów.

Okazuje się, że zbadano już 120 tysięcy takich przypadków, które nie były przestępstwami. Zapis o incydencie trzeba archiwizować aż przez 6 lat.

„Sunday Mail” ujawnił, że żadna z 43 sił policyjnych w Anglii i Walii nie była w stanie wymienić ani jednego przestępstwa, któremu zapobiegło badanie przypadku „mowy nienawiści”.

Policjanci zajmowali się więc 120 tysiącami spraw, które zakończyły się niczym. Spowodowały jedynie dalsze narzucanie cenzury i u Brytyjczyków wywoływały obawy przed przedstawianiem własnych poglądów.

Oczywiście policjanci prowadząc dochodzenia w sprawie „mowy nienawiści” nie zajmowali się w tym czasie rzeczywistymi przestępstwami.

Były policjant, Harry Miller, który był badany przez policję w Humberside po udostępnieniu rzekomo „transfobicznych” wpisów w Internecie, mówi: „Zgłoszenia incydentów nienawiści niezwiązanych z przestępstwami nie mają żadnej użyteczności jako narzędzie zapobiegania przestępczości. Tłumią tylko wolność słowa, ponieważ powodują, że ludzie zastanawiają się dwa razy przed wypowiedzeniem lub opublikowaniem czegoś w mediach społecznościowych w obawie, że może to spowodować ukaranie ich. Raporty te pozwoliły policji na uzbrojenie lewicowych aktywistów, którzy próbują zaatakować i zamknąć ludzi, jeśli ci odważą się wyrazić poglądy, z którymi się nie zgadzają”.

Policjant ma na myśli lewackich aktywistów donosicieli, którzy meldują policji, różnym instytucjom, czy administratorom portali społecznościowych o opiniach, które im się nie podobają.

Donosiciele działają na takiej zasadzie jak założony w Polsce przez oszusta kryminalistę Gawła Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Brytyjscy strażnicy politpoprawności otrzymali nowe wytyczne, z których wynika, że mają także wśród dzieci badać przypadki „złej woli, złośliwości, pogardy, uprzedzeń, nieprzyjazności, antagonizmu, urazy i niechęci”. Inaczej mówiąc prowadzą dochodzenia w sprawie przezywających się dzieci.

Policja namawia tez obywateli by zmienili się w donosicieli i meldowali jej o „obraźliwych komentarzach, online, osobiście lub na piśmie”.

Poseł John Hayes przewodniczący przewodniczący powołanej w parlamencie grupy Zdrowy Rozsądek ostrzegł, że ograniczenia wypowiedzi podważają podstawowe prawa Brytyjczyków.

W naszym społeczeństwie istnieje realne zagrożenie rozwoju policji myśli, gdy dozwolone będą tylko niektóre poglądy, a wszystko inne będzie w najlepszym przypadku uważane za niedopuszczalne, a w najgorszym za nielegalne – oświadczył.

Nie wolno nam wkraczać do orwellowskiego świata, w którym pewne poglądy są wykluczane przez niereprezentatywną i gorliwą mniejszość, która jest zdeterminowana, by wykluczyć wszelkie poglądy niezgodne z ich własnymi. Podważają samą istotę tego, czym jest życie w wolnym społeczeństwie – mówił w rozmowie z „Sunday Mail”.

Z sondażu przeprowadzonego w tym miesiącu przez Savanta ComRes wynika, że 50 procent brytyjskiej opinii publicznej uważa, że ​​wolność słowa w Wielkiej Brytanii jest zagrożona. Aż 42 procent stwierdziło, że boi się mówić głośno o kwestiach zmiennopłciowców.

49 procent twierdzi, że ma mniejsza swobodę wyrażania swych opinii niż 5 lat temu.

8 KOMENTARZE

  1. Od lat zachęcam do traktowania lewackich szpicli i donosicieli ich własną bronią – naskarży taki na nas, to należy zareagować oskarżeniem go o faszyzm, nawoływanie do łamania wolności obywatelskich, afirmowanie ustrojów totalitarnych, dyskryminację oraz zamiar wykluczenia nas z przestrzeni publicznej. Nie zawadzi określenie się jako 267 płci, w moim przypadku jest to płeć kalafiorowa, a jak się komuś coś nie podoba, to jest warzywofobem.

  2. Zamiast szukać wydumanych resztek głupoty po eu w WB napiszcie po prostu co się tam dzieje, teraz!
    Czy polskie bidoki wiedzą że bochenek dobrego chleba kosztuje tam już w przeliczeniu 1 złotówkę i dwadzieścia groszy!
    Właściwie cała żywność jest już tańsza niż w Polsce! Towary przemysłowe są z tygodnia na tydzień coraz tańsze! i tańsze niż gdziekolwiek w unii!
    A wszystko to błyskawiczne po tym gdy złodziejska unia nie może już kraść!

    • Może i masz rację, z tym wyjątkiem, że w jukej nie ma czegoś takiego jak dobry chleb. A już na pewno nie taki za 25 pi.

Comments are closed.