Izrael zrzucił rakiety na Syrię [FOTO/WIDEO]

Izrael zaatakował Syrię.
Izrael zaatakował Syrię. (Fot. Twitter/screen)

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w nocy z niedzieli na poniedziałek atak rakietowy na cele wojskowe wokół stolicy Syrii, Damaszku – poinformowała syryjska agencja SANA, dodając, że obrona przeciwlotnicza „zestrzeliła większość pocisków”.

Państwowe media syryjskie nie podały szczegółów uderzenia izraelskich sił powietrznych.

Poinformowały jedynie, że izraelskie samoloty przeleciały nad Wzgórzami Golan, aby uderzyć w cele na obrzeżach stolicy.

Świadkowie mówią, że słyszeli potężne eksplozje na południowym krańcu Damaszku, gdzie swoje bazy mają wspierane przez Iran milicje.

Izrael w przeszłości wielokrotnie atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Atakowano też miejsca prawdopodobnej dyslokacji irańskich doradców wojskowych.

Władze Izraela twierdzą, że te popierające prezydenta Syrii Baszara el-Asada siły dążą do przekształcenia Syrii w nową linię frontu w konfrontacji z państwem żydowskim.

Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się „irańskim przyczółkiem”.

13 KOMENTARZE

  1. Tylko bidet oszukał wybory i zaczynają swoje mieszać i zaraz inne wojny się zaczną jak za murzyna było co dwie minuty na świecie spadały bomby

  2. ..hmm… czyli Rosja mogłaby wystrzelić rakiety na FORT BIDET, bo tam lokują się wraże usańskie oddziały?

    Niebezpieczna logika, c’nie?

  3. Gigij Szoroszch przekazuje swoje spekulacyjne machinacje Ełomowi Musującemu, więc to pewnie jest teraz kierownictwo manipulacji i dezinformacji i chaosu. Starsi w wierze są ci od których, kopiowano teksty tej księgi, czyli wszystkie lokalne ludy, zamiast tego niby ważnego…

Comments are closed.