KO się sypie. Kolejny spad do Hołowni. Tym razem Henning-Kloska, mistrzyni świata w zmienianiu ugrupowań parlamentarnych

Do ugrupowania Hołowni Polska 2050 dołączyła Paulina Hennig-Kloska wcześniej posłanka Nowoczesnej, a potem Kolacji Obywatelskiej. Zdjęcie: Nowoczesna.org
Do ugrupowania Hołowni Polska 2050 dołączyła Paulina Hennig-Kloska wcześniej posłanka Nowoczesnej, a potem Kolacji Obywatelskiej. Zdjęcie: Nowoczesna.org

Do ugrupowania Polska 2050 doszła posłanka Paulina Henning-Kloska. Ruch, któremu lideruje Hołownia liczy już czworo parlamentarzystów.

Ugrupowanie Szymona Hołowni pozyskało kolejną parlamentarzystkę. Do Polska 2050 dołączyła Paulina Henning-Kloska. Hołownia pochwalił się w komunikacie pozyskaniem kilku osób.

„Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworga nowych członków. Są to: posłanka Paulina Hennig-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi” – głosi komunikat ruchu.

Reprezentująca Konin posłanka Henning-Kloska to mistrzyni świata w zmienianiu parlamentarnych barw. W czasie swej krótkiej kariery sejmowej zalicza kolejne ugrupowanie.

Najpierw była posłanką Nowoczesnej, w której pełniła nawet funkcję rzecznik. Potem Koalicji Obywatelskiej, a teraz zalicza Polska 2050.

Karierę polityczną Henning-Kloska podsumowała na Twitterze inna gwiazda Sejmu Joanna Scheuring-Wielgus pisząc: „Zdradziła @RyszardPetru Zdradziła @adamSzlapka Zdradzi Hołownię. Cała Paulina”.

Jeszcze w czwartek 11 lutego Henning-Kloska mówiła, że to nieprawda, iż przechodzi do ruchu Hołowni. Ten musiał nagle odwołać zapowiadaną przez siebie na ten dzień konferencję. Przejściu Hening-Kłoski zaprzeczała też Lubnauer, która na Twitterze napisała: „Paulina nigdzie nie idzie”.

Wcześniej do ruchu Polska2050 przystąpiła fanatyczna ateistka i aborcjonistka posłanka Hanna Gill-Piątek z Lewicy) i Joanna Mucha z PO oraz senator Jacek Bury.

16 KOMENTARZE

 1. KO się sypie po to, by H2050 rosło. Poszła komenda „w lewo zwrot, do H2050 powolutku odmaszerować”. Kolejna przebudowa PO, z tym, że przewiduję podobny scenariusz jak PO i .Nowoczesna.

  • To nie jest takie pewne. POPis się mocno zużył. Po dwóch kadencjach PiS-wskiego rządzenia nawet z przystawkami mogą już nie być w stanie zdobyć wystarczającej liczby głosów, a PO po Schetynie i z Budką to straszna mizeria. „Płaczliwy Szymek” może być szykowany jako rezerwa, a jego ugrupowanie niekoniecznie ma być ugrupowaniem jednorazowego użytku.

   • PiS się zużył? Tak, ale na kogo ma zagłosować ich elektorat?
    A na kogo może zagłosować antyPiS?
    Chodzi mi o to, że .Nowoczesna została powołana, by zmienić twarz PO. Stało się to połowicznie, gdyż PO zachowała swój status. Teraz H2050 jest znów formacją, która ma zagospodarować ten sam elektorat i też, moim zdaniem, uda się to połowicznie.

 2. Kabaret to się zacznie, jak hołownia będzie musiał w końcu ogłosić jakiś program polityczny, a nie tylko mazać się na Facebooku. Nie ma szans, by dogodził jednocześnie wszystkim tym wymaganiom, które stawiają mu ludzie.

  • Kukiz bez programu (poza JOW) też wprowadził sporą grupę do sejmu. Płaczka jego trzódkę będą promowali na zasadzie, klasa polityczna skompromitowana jest dajcie nam szanse.

 3. Najwidoczniej bliżej jej z poglądami do Gil-Piątek. Może odkryła, że jest bi? Gniezno zapewne jest dumne ze swojej reprezentantki w Sejmie.

 4. Tym razem plotki się sprawdziły. Już w czwartek wróble ćwierkały, że Paulina o dwóch nazwiskach zmieni barwy. Ciekawe czy transfer Zimocha też zostanie potwierdzony.

  • Nie kłam. A wielka idea Unii Europejskiej, naszej wspólnej Ojczyzny !
   „Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los.
   Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.
   Kto przyjaciel, ten niech zaraz stanie tutaj pośród nas,
   i kto wielką miłość znalazł, ten niech z nami dzieli czas,(…)

   • (…) Radość tryska z piersi ziemi, Radość pije cały świat.
    Dziś wchodzimy, wstępujemy na Radości złoty ślad.
    Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, ona w splocie ludzkich rąk,
    z niej najlichszy robak czerpie, z niej najwyższy niebios krąg.
    Bracie, miłość niezmierzona mieszka pod namiotem z gwiazd,
    całą ludzkość weź w ramiona i ucałuj jeszcze raz”.

 5. „fanatyczna ateistka” hmmm, Lewica często wymyśla jakieś neologizmy mające przez samo swoje brzmienie piętnować prawicowe poglądy – fundamentalista, seksista, homofob itd. Panie Tomaszu, proponuję wprowadzić do medialnego obiegu słowo – fanaty (fanat i fanatka oczywiście!) oznaczające w skrócie fanatycznego ateistę. Może się przyjmie, przynajmniej na Prawicy? Zwłaszcza, że to nie jest pojęcie abstrakcyjne – sam mam przynajmniej jednego znajomego, którego mógłbym tak opisać.

 6. A Wielce Czcigodny Pan Pupka wali głową w mur z rozpaczy , oj co to będzie, co to będzie , gdy PeŁo mnie się pozbędzie.

Comments are closed.