Obrzydliwe kłamstwa francuskiego radia. Twierdzi, że „Polska stawia historyków przed sądem” a niemiecki nazistowski Gdańsk był polski

Radio France Culture kłamliwy materiał o Polsce zilustrowało zdjęciem budynków z flagami nazistowskiej III Rzeszy. Podpisano je
Radio France Culture kłamliwy materiał o Polsce zilustrowało zdjęciem budynków z flagami nazistowskiej III Rzeszy. Podpisano je"Zdjęcie propagandy nazistowskiej. Budynki na długim rynku udekorowane swaticami na urodziny Hitlera w mieście rządzonym przez nazistów, Gdańsk, Polska, kwiecień 1939."

Francuskie radio publiczne France Culture opublikowało materiał, w którym mówi się m.in. o tym, że „Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę”. Ten skandaliczny wpis będzie przedmiotem reakcji ambasady polskiej we Francji – napisał wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. A Ordo Iuris zapowiedziało działania prawne wobec francuskiej rozgłośni.

W opublikowanym 9 lutego materiale France Culture informuje również, że „Polska stawia historyków przed sądem”. To ordynarne kłamstwo.

To prywatna osoba pozwała Barbarę Engelking i Jana Grabowskiego autorów książki „Dalej jest noc” do sądu za kłamstwa opublikowane dotyczące członka jej rodziny. Stacja opisuje sprawę historyków, którym warszawski Sąd Okręgowy nakazał przeprosić za jedną z informacji umieszczonych w książce

Materiał francuskiego radia ilustruje fotografia udekorowanego flagami III Rzeszy Wolnego Miasta Gdańska z kwietnia 1939 r., podpisana „Gdańsk, Polska”.

To manipulacja na poziomie zwykłego kłamstwa wynikającego albo ze złej woli, albo ignorancji. Gdańsk nie należał do Polski, był całkowicie opanowany przez niemieckich nazistów, a polska mniejszość była bardzo niewielka.

„Polska historia jest w centrum wielu międzynarodowych incydentów z ustawą z 2018 r., która chciała potępić wszystkich, którzy przypisywaliby „odpowiedzialność lub współodpowiedzialność narodu lub państwa polskiego za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką” – podsumowuje France Culture.

Na Twitterze radio France Culture opublikowało kolejny kłamliwy wpis promujący kłamstwa w materiale radiowym. „Polska chciałaby zakazać jakichkolwiek wzmianek o swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę. Prawo miałoby karać tych, którzy używają określenia „polskie obozy śmierci”. Sprzeciwianie się państwu prowadzi przed oblicze sądu”. Francuscy ignoranci i kłamcy powtarzają bzdury o „polskich obozach śmierci”. Jeśli już to były francuskie obozy smierc, jak w Pithiviers zorganizowany przez francuskich kolaborantów z rządu Vichy. To Francuzi wsyłali stamtąd własnych współobywteli Zydów na smierć w Auschwitz.

„Ten skandaliczny wpis będzie przedmiotem reakcji ambasady polskiej w Paryżu. Nie ma zgody na tak jawne i bezczelne fałszowanie historii i atakowanie Polski fake newsami” – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

„Francuskie radio publiczne ilustruje materiał o +odpowiedzialności Polski za zbrodnie III Rzeszy+ zdjęciem przedstawiającym powiewające flagi ze swastykami. Pod nim podpis: „Gdańsk, Polska, kwiecień 1939 r.”. Nie wystarczy reakcja dyplomatyczna. Ordo Iuris zareaguje prawnie” – poinformował z kolei na Twitterze wiceprezes Instytutu Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych.

Współautorów „Dalej jest noc” pozwała Filomena Leszczyńska – bratanica jednej z opisywanych w książce osób. Według niej jej stryj, sołtys wsi Malinowo Edward Malinowski został fałszywie pomówiony w spornej książce o ograbienie Żydówki i współpracę z Niemcami podczas II wojny światowej. Barbara Engelking i Jan Grabowski nakłamali w książce.

Leszczyńska domagała się 100 tys. zadośćuczynienia i przeprosin. Sąd nakazał przeprosiny i oddalił żądanie zadośćuczynienia. Podczas procesu Leszczyńską wspierała Reduta Dobrego Imienia.

15 KOMENTARZE

 1. nie trzeba bylo sie do adolfa przylaczyc zamiast z francuzami sie zmawiac przeciwko niemu? to macie francuska wdziecznosc.

 2. Polskich obozów koncentracyjnych nie było. Za to czysto francuskie owszem. Istniały w takich miejscach jak : Argeles-sur- Mer. Gurs, Agde. Montaudran w Tuluzie, Gaillac, Clairefond, Rivesaltes, Bacares, Oued-Zem w Maroku, Limoges, Perpignan a także słynny Pithiviers i w Darcy. Oczywiście to tylko te bardziej znane. Jednak próżno szukać szerszych opracowań na ten temat. Linki są usuwane wiadomo przez kogo… Teraz przyszła kolej na Polskę aby ją gnoic.

 3. Spłodził to niedouczony pismaczek, albo robią to celowo; zapamiętali, że żabojady nie chcieli „umierać za Gdańsk”, więc zginęło lub zostało zamordowanych dziesiątki mln ludzi ( w tym ok. 3 mln Żydów zgładzonych z niemiecką precyzją przez Niemców.

 4. „„Polska stawia historyków przed sądem”. To ordynarne kłamstwo.

  To prywatna osoba”

  Mhm…To Reduta Dobrego Imienia, a ta pani jest tylko figurantką. Trochę jak ci ‚pracownicy’ restauracji zatrudnieni do testowania jedzenia, lub jak reklamy piwa bezalkoholowego.

   • Którą znalaza Reduta, która jej zapewniła wsparcie i prawników. Dziwne, że ludzie, którzy za szczepionkami na covid widzą żydowski spisek i potrafią szczegółowo opisac plany przejęcia świata przez socjalistów/komunistów, nie potrafią zauważyć kto stoi za panią Filomeną (albo rżną głupa).

Comments are closed.