Zmęczenie psychiczne, frustracja, niepewność. Oto stan koni pociągowych polskiej gospodarki

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay
REKLAMA

Brak jasnej perspektywy końca pandemii przyczynia się do znużenia szefów polskich firm – wynika z badań naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) i Uniwersytetu Warszawskiego (UW), o których pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

„Rz” opisuje piątą edycję badania „Polski biznes w sytuacji pandemii”, które przeprowadzono od listopada 2020 do stycznia 2021 r.

„Chociaż firmy nauczyły się działać w reżimie sanitarnym i przystosowują się do pracy hybrydowej, to ich szefowie coraz częściej czują znużenie przedłużającymi się restrykcjami i to samo widzą wśród pracowników” – pisze dziennik.

REKLAMA

Z analizy wynika również, że menedżerowie coraz rzadziej snują plany na „po covidzie” i starają się jak najlepiej działać w obecnej sytuacji.

„Prowadzący projekt prof. Krzysztof Obłój, ekspert zarządzania strategicznego, zwraca uwagę na coraz bardziej widoczny podział firm na dwie grupy, z których jedna dobrze sobie radzi, a czasem nawet korzysta na obecnych warunkach. Druga grupa zaciska pasa i nastawia się na przetrwanie. Jednak w obu grupach narasta zmęczenie psychiczne i frustracja, co sygnalizują widoczne wśród uczestników badania przejawy agresji wobec świata polityki” – czytamy w „Rz”.

Jako duże obciążenia menedżerowie wskazali niestabilność przepisów, mnożenie nakazów, zakazów i kar.

Źródło: PAP

REKLAMA